Zóna vědomostí podle feng shui

zona-vedomosti

Začal nový školní rok, ale vašemu potomkovi se vůbec nechce vzít učebnici do ruky… Nebo možná sami chodíte do nějakého rekvalifikačního kurzu a nějak se nemůžete rozhoupat k učení? Zkuste to podle feng shui.

Zóna vědomostí v bytě má být místem, kde se pohodlně čte, pracuje u počítače, kde se dají dobře učit nové lekce, kde se zkrátka můžeme ničím nerušeni věnovat sebevzdělávání. Takové místo je na severovýchodě bytu. Určíme tedy podle feng shui severovýchod.

V zóně vědomostí má být prostor a světlo, žádné zbytečnosti, žádný prach. Místnost často větrejte, uklízejte ze stolu každou povalující se věc, koš na papír by měl být prázdný. Blahodárná energie čchi se pak bude moci vědomostní zónou volně pohybovat. Budete si snadno osvojovat to, co čtete, rychleji si zapamatujete a budete chápat nové poznatky, porozumíte, v čem jste dělali chybu. V důsledku získáte zásobu nových informací a zkušenost založenou na správných závěrech vyplývajících z odstraněných chyb.

A teď něco k magii feng shui, která vám může pomocí symbolů a talismanů pomoci přitáhnout úspěch ve studiu i v další kariéře.

Tři hory

Číňané pokládají za velmi příznivé znamení, leží-li dům nedaleko hor nebo kopců. Pokud jsou z okna vidět tři vrcholy, čeká domácí zdar, rozkvět a úspěch, včetně získání užitečných vědomostí.

Samozřejmě, že zdaleka ne každý bydlí v domě nacházejícím se v hornaté nebo kopcovité krajině, ale vlasy si proto rvát nemusíte. Ve feng shui působí na realitu stejnou silou objekt sám i pouhé jeho vyobrazení. Takže tři skutečné horské vršky vám může spolehlivě nahradit fotografie zobrazující hory. Pověsíte si ji samozřejmě v zóně vědomostí. Nesmíte zapomenout být se snímkem pravidelně v kontaktu, stírat z něj prach, pozorovat ho, dotýkat se ho, zkrátka ho nabíjet svou energií, aby se vám nakonec dostalo energie mnohonásobně víc. S lehkostí dosáhnete všeho, o co usilujete.

Kapr s dračí hlavou

Klasickým symbolem vědomostí ve feng shui je obrázek nebo figurka kapra. Není to pouhá docela pěkná ryba, ale vytrvalý hledač pravého vědění. Kapr překonává i bouřlivý protiproud a nakonec musí přeskočit říční práh – „Dračí bránu“. Tehdy se ryba stane drakem, ztělesněním ušlechtilosti, síly a moudrosti. Tato proměna nejlépe symbolizuje úspěšné zakončení studia.

Zavěste obrázek kapra s dračí hlavou nad vchod do domu nebo nade dveře vedoucí do pokoje vašeho potomka či jiného studujícího člena rodiny. Pokaždé, když dotyčný projde dveřmi, „promění se“ v moudrého, silného a úspěšného draka…

Čínský znak pro „Moudrost“: 智

Hromadění životních zkušeností a jejich rozumnému uplatňování v životě napomáhá čínský znak „Moudrost“. Vystřihněte si ho, podlepte kartonem a zavěste v zóně vědomostí. Díky energii, kterou tento znak v sobě soustřeďuje, dokážete nacházet správná řešení i zapeklitých situací. Je to rovněž velmi vhodný dárek pro žáky, studenty a všechny, kdo usilují o vědění.

=========
Červená obálka – cesta k prosperitě
Peněžní žába – mocný talisman k získání bohatství

Facebook AstroPlus.cz