Volba oblečení podle feng shui

obleceni-podle-feng-shui

Uváděná doporučení vám pomohou vybrat si dokonale vhodné oblečení a posílit svou energii pomocí oděvu a doplňků.

Tomu, co vás během dne obklopuje, byste měli věnovat pozornost. Důležitá je každá maličkost. Svět je protkán energetickými proudy a tam, kde energie nemůže dobře proudit, dochází ke stagnaci. Feng shui učí nejenom způsobům očištění prostoru od negativní energie, ale také ukazuje, jak energetické proudy využívat ve svůj prospěch.

Negativní energie oděvu podle feng shui

V první řadě se v zájmu zdařilého života musíte zbavit energetické nečistoty. Přeberte svůj šatník a vyhoďte nebo rozdejte starší věci, které bez užitku leží na policích. Hromadí se v nich stagnační energie, která z nich přechází i na vás.

Bez lítosti se rozlučte s věcmi, s nimiž máte spojeny negativní vzpomínky, a to i tehdy, jsou-li to věci drahé a krásné. Naslouchejte vlastním pocitům. Pokud je vám při pohledu na oblíbené šaty těžko na duši, nejsou už pro vás vhodné. Oděv dokáže vpíjet energii a nenese jen vzpomínky na šťastné chvíle. Vsakuje veškerou negativitu, kterou jste v něm pociťovali a při dalším nošení vám bude připomínat problémy a neshody, kterými jste prošli.

Když se zbavíte nepotřebných věcí, je třeba promyslet, čím šatník doplnit. Má-li oděv nejenom zdůrazňovat vaši krásu, ale přitahovat také úspěch, musíte se při jeho výběru řídit svým živlem. Rok narození vám podle východního horoskopu pomůže určit, k jakému živlu patříte. Podle feng shui je živlů pět: voda, dřevo, oheň, země, kov.

K živlu ohně patří Kůň a Had, k živlu Vody Vepř a Krysa, k živlu Dřeva lidé narození v roce Králíka a Tygra, k živlu kovu patří Kohout a Opice a živlu země náležejí Pes, Koza, Drak a Buvol.

Výběr oblečení a doplňků podle východního horoskopu

Svůj výběr zaměřte na takové kusy oděvu a doplňky, které posilují energii a přitahují do života úspěch. Které to jsou? Nejdříve si řekněme, které to určitě nejsou: všechno oblečení z umělého vlákna Tkaniny a výrobky z umělého vlákna oslabují biopole a zbavují síly. Cítit se v pohodě a doplňovat energetické rezervy vám pomohou věci z přírodních materiálů, jako jsou kašmír, hedvábí, len, bavlna, pleteniny bez umělého vlákna.

Vodní živel. Přednost byste měli dávat oděvům z lehkých, splývavých tkanin. Příznivě na lidi tohoto živlu působí temně modrá a stříbřitá barva. Vyhýbejte se geometrickým vzorům a klikatým, lomeným liniím dekoru. Vnášejí nesoulad a rozkládají energii. Mužům se hodí jednobarevné košile jemných pastelových tónů. Obraz vhodně doplní a energetické dobíjení zajistí šátky a šály.

Zemní živel. Lidem zemního živlu velmi sluší všechny teplé odstíny: hnědá, béžová, okr, růžová i červená. Nabijí vás silami a přitáhnou do vašeho života pozitivní energii. Vaši přitažlivost ještě zvýrazní oblečení s rostlinnými a květinovými vzory výrazných odstínů. Mužům prospěje zpestření jednobarevného tónu obleku nějakým výrazným doplňkem. Na hlavě byste neměli nosit nic černého. Černá barva blokuje svobodný koloběh kosmické energie v těle, vede k bolestem hlavy, její nositel se necítí dobře.

Živel dřeva. Váš výběr oděvu je omezen pouze osobním vkusem a přednostmi. Ideálním stylem je pro vás country. Spojení přírodních odstínů zelené a hnědé bude příznivě ovlivňovat váš pohled na svět a umožní vám vpíjet energii Země. Lidé živlu dřeva si mohou dovolit i umělou kožešinu. Z doplňků jsou vhodné všechny věci v etnostylu, zdobení výšivkami a přírodními prvky (kámen, dřevo, kůže apod.).

Živel ohně. Klidně si můžete dovolit výrazné a syté barvy oděvu. Nejlépe vám bude vyhovovat oblečení nebránící v pohybu. Materiál by měl být na dotek měkký a hebký. Zlepší to váš celkový pocit, budete klidnější a v rovnováze.

Živel kovu. Lidé tohoto živlu by se měli blýskat. Nejlépe se budou cítit v extravagantních kreacích, pošitých pajetkami a flitry. Podobné oblečení není vhodné pro každou příležitost, bohatě to však mohou vynahradit různé drobné doplňky.

Ozdoby

Při výběru šperků či bižutérie a jiných ozdob platí jednotné pravidlo pro všechny živly: na lidi nejlépe působí výrobky z ušlechtilých kovů a drahokamy nebo polodrahokamy. Normalizují biopole a aktivizují energetická centra. Stejné vlastnosti mají také různé ozdoby z přírodních materiálů. Talismany a amulety vyrobené z materiálů, které se hodí k vašemu temperamentu a znamení horoskopu budou rovněž příznivě ovlivňovat vaši energii a chránit vás před vnějšími negativními vlivy.

Dbejte také na to, abyste své věci měli vždy v pořádku. Pomačkané, potrhané, nedbale vyhlížející oblečení přitahuje negativní energii a brzdí cirkulaci kosmické energie. Nedoporučujeme také vysoké podpatky, protože zhoršují vzájemné působení s energií Země, které je nezbytné pro všechny živly.

Hlavní je vybrat si oblečení, které se vám líbí, hodí se k vaší náladě a vnímání sebe sama. Harmonie vašeho oděvu a biopole způsobí, že se budete dobře cítit a snadno budete dosahovat stanovených cílů.

=========
10 věcí, které bychom doma neměli mít
8 pravidel feng šuej k získání materiálního blahobytu

Facebook AstroPlus.cz