Jednoduché způsoby, jak do domu přitáhnout více blahodárné shen čchi

Jednoduché-způsoby

Každý ví, jak důležité jsou klid a útulnost domu. Panují-li v něm ustavičné hádky a nedorozumění a vzduch je napnutý jako struna, nechce se člověku do takového domova ani vracet. Mnohé závisí na nás samých – pohoda v rodině i vzájemný vztah jejích jednotlivých členů. Existují ovšem i jiné ovlivňující faktory, očím neviditelné. Jednou z těch „průzračných“ ovlivňujících látek je energie čchi. Abyste do svého domova přitáhli co nejvíce blahodárné shen čchi, seznamte se s několika prostými pravidly a snažte se je podle možnosti dodržovat.

Rostliny

Africké fialky, begónie, fíkusy a jiné pokojové rostliny nejen potěší oko svou zelení, ale také přitahují nebeskou shen čchi. Možná vás to udiví, ale je to skutečně pravda. Stejně tak řezané květiny ve váze zaplňují prostor kolem sebe příznivou energií. Blahodárnou shen čchi do místnosti umějí přitáhnout dokonce i umělé květiny.

Poučení je jasné: sázejte a pěstujte doma rostliny, mějte na stěnách jejich obrazy a jak můžete, přivezte si domů kytici kupovaných květin nebo polního kvítí.

Pohyblivé předměty

Feng shui zná zvláštní pohyblivé talismany, kterým říká „hudba větru“. Nevelké plné trubičky navlečené na niti se lehce pohupují v sebemenším vánku a vydávají příjemný melodický zvuk. Podobně jako mlýnky drolí tyto větrné zvonkohry vzduch a vzájemnými doteky vytvářejí neopakovatelné kompozice – lehounké, nevtíravé a vzdušné. Větrná hudba dokáže i přes svou křehkost aktivizovat a zmnohonásobit kladnou energii v domě.

Flétna

Tento nástroj vyvolává představy měkkého zvuku, klidu a míru. Nikoli náhodou. Hra na flétnu, stejně jako pouhá přítomnost tohoto nástroje v domě vytváří skutečně magickou atmosféru. Energie shen čchi mnohonásobně vzrůstá a fráze o zpívající duši dostává reálnou náplň. Čínští mudrci si na své cesty vždycky brali bambusové flétny. I když máte k hudbě daleko, umístěte je prostě blízko lůžka zavěšené ve dvojici nebo samostatně. Pamatujte však, že nesmíte chtít do flétny udělat otvor k zavěšení a nesmíte ji také pověsit náústkem k zemi.

Zařízení rozhánějící vzduch

Zdálo by se, že na ventilátoru zas tolik zvláštního není… Avšak právě on umožňuje rozpohybovat ustrnulou energii a naplnit ji pohybem. Jakákoli klimatizační technika odvádí vydýchaný vzduch z místnosti, a tím uvolňuje prostor pro čerstvou blahodárnou shen čchi. Také vějíře, třeba i pouze visící na zdi jako dekorace, podporují pohyb kladné energie.

Barevné variace a osvětlení

Už dávno designéři používají ve své práci metodu spojování barev. Na tom, jak správně bude zvolena barevná škála v bytě, bude záležet vaše nálada, pracovní výkon a celkový pocit. Dobré osvětlení, ať už přirozené nebo umělé, znamená další plus při vytváření správně zařízeného životního prostoru. Nemá-li byt žádné temné kouty, ponuré komory či malá okna, pak podle zásad feng shui je energie sha v něm omezena na minimum a prostor je otevřen všemu pozitivnímu a radostnému.

Všechny tyto faktory sehrávají velmi důležitou roli při zařizování místa pro bydlení a vytváření příznivého mikroklimatu v něm. Má-li dům či byt dostatek světla, zelených rostlin a čerstvého vzduchu, jestliže v něm větrná zvonkohra nebo flétna jemně a nevtíravě laskají sluch, pak váš zájem o feng shui není povrchní a má smysl. Úspěch, štěstí a dobrá nálada se vás budou držet oddaně a neústupně.

=========
Volba oblečení podle feng shui
Pokojové rostliny podle feng shui a pár astrologických rad na závěr

Facebook AstroPlus.cz