Pokojové rostliny podle feng shui a pár astrologických rad na závěr

pokojove-rostliny

Pokojové rostliny nejenom zkrášlují bydlení a obohacují vzduch kyslíkem, jsou také spolehlivými indikátory štěstí. Přinášejí úspěch a varují před blížícími se nepříjemnostmi… Výkladem těchto skutečností se zabývá feng shui rostlin.

Už dávno bylo zjištěno, že rostliny reagují na okolí. Například tam, kde často dochází k hádkám, květiny schnou a uvadají, ať je péče o ně sebelepší.

Aloe je už tradičně pokládána za domácího strážného anděla. Tato statná rostlina pohlcuje negativitu a harmonizuje energii obydlí.

Japonské bonsaje — ať už jakýkoli druh, tento spolehlivý indikátor svým vzhledem odráží vše, co se kolem něj děje. Ne nadarmo stavějí v Japonsku bonsaj vždycky do nějakého skrytého koutu svého obydlí, kde není rostlina zbytečně vystavena pohledu cizích lidí. V blízkosti bonsaje se musí člověk chovat jen a jen klidně a rozvážně, jinak stromek zahyne…

Velmi dekorativní juka, připomínající palmu, se naproti tomu negativní energií „živí“. Má se za to, že tato rostlina umí svést „úder“ na sebe, čímž ruší negativitu a uklidňuje lidi.

Fíkusy dokážou ovlivnit to, jak se člověk cítí a zmírňují bolest.

Milostné vůně

Orchideje mají velmi silný tonizující účinek, a to přesto, že jejich vůně je velmi, velmi jemná, téměř nepostižitelná. Orchidej je pokládána za afrodiziakum. Její šťáva byla v minulosti přidávána do „nápojů lásky“, které měly u žen i mužů vyvolávat erotické vzrušení.

Pokojová mučenka je popínavá rostlina, s níž se dají vytvořit nádherné pokojové kompozice. Stejně jako orchideje vytváří milostnou atmosféru. Její vůně posiluje smyslnost.

Spatifylum (Lopatkovec), je „rostlinou lásky“. Jeho květ připomíná srdce. Tato rostlina naladí na romantickou vlnu a posílí cit.

Citrusové stromky příznivě působí na trávení, je proto nejlépe umístit je nedaleko od jídelního stolu.

K některým pokojovým rostlinám:

Begonie je zárukou dobrých vztahů a věrnosti přátel. Měli by ji pěstovat podnikatelé a lidé oceňující pracovní styky. Begonie uvádí do správného stavu mysli, napomáhá správnému nakládání s časem a penězi.

Pokojová prvosenka obdařuje racionalitou, proto ji feng shui doporučuje těm, jejichž činnost nějak souvisí s rizikem. Budete se s ní správně rozhodvat v krajních situaích. Krom toho je prvosenka ochrannou rostlinou, hájící svého majitele proti nebezpečím.

Jalovec zvyšuje rodinné příjmy a je ochranou proti chudobě.

Tlustice posílí přítok peněz do obydlí, zvláště pokud ji postavíte do jeho jihovýchodní části. Pokud se jí daří, je silná a zdravá, budou vaše peněžní příjmy růst geometrickou řadou. Pokud jí opadávají listy, můžete naopak očekávat peněžní ztráty. Podle některých tvrzení tlustice spolehlivě přitáhne zisk, jestliže do jejího květináče zahrabete několik mincí.

K peněžním pokojovým rostlinám patří také zamioculcas, dracéna a myrta. Měly by stát blízko pracovního místa. Ke zvýšení blahobytu je dobré, když u okna stojí kaktus, neboť posiluje cirkulaci kladné energie čchi.

Do dětského pokoje je dobré umístit fylodendron, který chrání před strachem a nočními můrami.

Nebezpečné pokojové rostliny

Existují nebezpečné rostliny, které bychom neměli doma mít, i když jsou velice krásné. Například nádherná rostlina azalka, zbožňovaná návrháři interiérů, ničí energii a vede k závažné energetické nerovnováze a úniku sil.

Břečťan je rostlinným upírem – do domu přináší hádky a spory, do vztahu zradu a nestálost. Má se za to, že břečťan je obdařen schopností ničit mužskou energii, vyvolávat nemoci a také impotenci. Jedinou výjimkou je, když břečťan roste volně venku, pne se po vratech nebo zdi domu.

Kapradí způsobuje smutek a ztráty. Po jeho příchodu do domu se často začínají ztrácet důležité dokumenty, cennosti a osobní věci.

Existuje pověra, že většina liánovitých rostlin, jako jsou monstera nebo difenbachie, láká zloděje. Je také známo, že tyto rostliny se „nekamarádí“ s jinými – jako kdyby svým zeleným sousedům ubíraly životní sílu.

Astrologické rady

Ohnivá znamení – Beran, Lev a Střelec – by se měla důkladně zamyslet, než si pořídí rostlinu posilující smyslnost. I tak dost temperamentní zrozence ohnivých znamení by to mohlo vést ke vzplanutí sexuální aktivity a v důsledku k nevěře a promiskuitě.

Býkovi, Panně a Kozorohovi, což jsou znamení zemní, hvězdy naopak doporučují pěstovat rostliny navozující romantické rozpoložení, které poněkud potlačí jejich přílišnou racionalitu.

Vzdušná znamení – Blíženci, Váhy a Vodnář potřebují rostliny vyžadující trpělivou péči. Posílí to jejich pracovní kvality a pomůže k úspěšné kariéře.

Rakovi, Štírovi a Rybám, vodním znamením, která si všechno berou příliš k srdci, hvězdy doporučují pořídit si rostliny pohlcující negativní energii svých majitelů.

=========
Plnění přání podle feng shui
Přitahujeme finance podle feng shui: peněžní strom

Facebook AstroPlus.cz