Přitahujeme finance podle feng shui: peněžní strom

penezni-strom

«Peníze jsou velmi důležitá věc. Zejména když je nemáme.“ Erich Maria Remarque

Zapomeneme na slovo «ne». U přilákání financí je tou nejdůležitější věcí naše naladění, přání je vidět, zamilovat se ji. Jste připraveni stát se zajištěným člověkem? Pak nastal čas pořídit si peněžní strom podle feng shui.

Starodávné čínské učení se s vámi podělí o kousíček ze své tisícileté zkušenosti s mobilizací bohatství. Seznámíme vás s jeho tajemstvím správného zasazení a umístění stromu tak, aby opravdu přitahoval peníze.

Všechno o živém peněžním talismanu

V neuvěřitelné různorodosti rostlinného světa je i nevelký stromek ovlivňující peněžní toky. Má schopnost změnit finanční kulisy vašeho života. Seznamte se: Тlustice stromkovitá, oficiálně Crassula arborescens, známá jako «Peněžní strom feng shui».

Tlustice. Nenáročná rostlina poddajné povahy, vyžadující jednoduchou péči. Nemá nijak velké rozměry, roste jen pomalu. Šedě ojíněné listy jsou drobné, ale masivní, silné, okrouhlého tvaru připomínajícího mince.
Postavit zakupenou Crassulu jen tak na okno nestačí. Aby štěstí peněžního stromu mohlo začít působit také u vás, musíte se o Crassule dozvědět více.

Jak zasadit svůj živý talisman

Feng shui doporučuje nekupovat vzrostlou rostlinu. Vůbec ji nemáte získat za peníze. Je nezbytné, aby strom nasával vaši otevřenou energii, aby pocítil upřímnou starost a péči svého majitele. Podle pravidel feng shui byste tedy tlustici měli zasadit sami:

– Ulomte od už vzrostlé rostliny lístek nebo větvičku – ideálně tajně, bez toho, že byste žádali o dovolení-

– Než lístek nebo výhonek zasadíte, mějte ho pár dnů ve vodě, aby zapustil kořínky. Tlustice každou svojí částí koření velmi snadno.


– Předem si připravte květináč. Musí být široký a mělčí. Podle pravidel feng shui je barvou peněz barva kovu a země. Takže celá stupnice hnědé a černé. Červená nebo bordó. Stříbrná nebo zlatá.

– Důležitá rada: Než rostlinku zasadíme, musíme kořenáč aktivovat. Na dno položíme několik mincí, nejlépe v měně země, v níž žijeme. Mincí má být šest, abychom vzkřísili číselnou magii.

– Zeminu mějte připravenou také předem. Jde o obyčejnou směs pro kaktusy. Můžete ji také připravit sami smícháním hrubšího písku, štěrku, drnovky a listovky v poměru 1:0,5:1:1.

Kde podle feng shui má peněžní strom stát

Růst finančního blahobytu má pod patronátem jihovýchodní strana obydlí. Podle feng shui je to sektor bohatství. Pokud si nejste jisti, pomůže vám obyčejný kompas.

Staré čínské učení nedělí na sektory pouze celé obydlí, ale i každou místnost. Oblast finančního blahobytu tedy můžeme určit v každé vhodné jednotlivé místnosti.

Jihovýchodní část bytu nebo obýváku jsou tedy ideální místa k umístění peněžního stromu.

Jak zařídit sektor bohatství

Především tuto oblasti zbavte nepotřebných věcí. Energie bohatství má kolovt volně, bez překážek.

Místo, kde bude tlustice stát, by mělo být v zeleném, lila nebo modroblankytném tónu.

– Dřevo. Přítomnost dřeva v tomto sektoru je nezbytná. Dřevěný nábytek, podstavec nebo stolek, na němž bude peněžní strom stát.

– Voda. Oživení zóny financí podle feng shui vhodně napomáhá voda, nebo její vyobrazení. Můžete sem umístit malou domácí fontánku. Vodní proud stimuluje růst proudu finančního. Může zde rovněž stát akvárium s hezkými zlatými rybkami. Pokud se rozhodnete omezit se na obrazy vody, pak nezapomeňte, že nesmějí být nijak agresivní. Žádné tajfuny, záplavy nebo vodopády. Ty by budoucí peníze „odplavily“.


– Vítr. Je nezbytné, aby peněžní strom cítil pohyb vzduchu, vzdušný proud, a posiloval tak proud vlastní. Můžete sem umístit dekorativní závěsy vydávající jemnou cinkavou „hudbu“. Pamatujte však, že nesmějí obsahovat nic kovového. V tomto prostoru vůbec žádný kov být nemá.

Ideální je postavit květináč na červený ubrousek nebo dečku se znakem bohatství podle feng shui. Rostlinku ozdobte červenou pentličkou, podle její velikosti na ni můžete zavěsit jednu nebo více čínských mincí na červené šňůrce. Tlustice nemá ráda prach, proto ji občas jemně očistěte a zbavujte prachu celý tento prostor.

Jak pěstovat peněžní strom

Crassula je opravdu nenáročná rostlina a nemá žádné zvláštní požadavky na péči. K jejímu úspěšnému pěstování stačí znát minimum jednoduchých pravidel. Uvádíme ve stručném přehledu, co rostlina potřebuje.

tabulka_strom

Nejdůležitější ze všeho je obklopit svého miláčka upřímnou láskou, péčí a vlídným kontaktem. Často se ho dotýkejte, hlaďte ho, rozmlouvejte s ním, vyprávějte mu, jaký jste měli den, ptejte se ho na radu. „Oživte“ ho! Chraňte ho před svojí špatnou náladou. Tlustice vycítí opravdu všechno. Nazlobenost a podráždění jejího majitele mohou způsobit, že rostlina začne chřadnout.

Stačí jen krátký čas a všimnete si, že rostlina na vás reaguje. Když peníze ubývají, lehce schází. A když začíná bujně růst, je jasné, že peněžní tok směřuje k vám. Někdy peněžní strom květe, což je velký důvod k radosti. Velice brzo váš čeká velké finanční štěstí a prudký vzrůst bohatství.

Pokud se domníváte, že bohatství je údělem pouze vyvolených osob, mýlíte se! Otevřít finanční kanál, přitáhnout k sobě peníze, to je věc zcela dostupná každému člověku. Tlustice, neboli peněžní strom podle feng shui, vám v tom pomůže.

=========
8 pravidel feng šuej k získání materiálního blahobytu
Jak vybrat správnou peněženku podle feng shui

Related posts: