Kam má podle feng shui směřovat hlava, když spíme

Aby byl život šťastnější a snazší, nemusíme vždycky přenášet hory a lámat skály. Někdy úplně stačí správně si postavit postel. Prastará čínská nauka feng shui tvrdí, že na tom, kam směřuje hlava člověka ve spánku závisí kvalita jeho života jako celku. A opravdu nejde jenom o to, jestli se člověk vyspal nebo ne. Každý směr má svoji vlastní energii, která spícího ovlivňuje bez ohledu na jeho přání.

Spaní s hlavou na sever

Severní směr hlavy v době nočního odpočinku přitahuje do života klid a stabilitu. Jste unaveni nekonečnými životními otřesy, nečekanými událostmi a nepříjemnými překvapeními osudu? Začněte tedy hned dnes spát s hlavou na sever. Brzy život vklouzne do klidného proudu uměřené pravidelnosti a srozumitelnosti. Energie severu je vhodná také pro manžele, kteří mají sklon až příliš často si vzájemně vyjasňovat názory: vášně se zmírní a jejich partnerský život bude probíhat ve svornosti a harmonii. Spát s hlavou na sever je rovněž třeba v případě, že nejste zdrávi: umožní vám to rychlejší vyléčení.

Spaní s hlavou na severovýchod

Jste nerozhodný člověk, není vám dáno rychle se rozhodovat? Nebo snad právě potřebujete přijmout závažné, zodpovědné rozhodnutí? Postavte si postel záhlavím na severovýchod a rozhodnutí k vám přijde snadno, bez pochyb a trápení. Nebojte se, nebude nijak unáhlené. Prostě jen díky energii tohoo směru začne vaše vědomí fungovat operativněji, dokážete rychleji a kvalitněji analyzovat situaci a odhadovat důsledky. Pokud však trpíte nespavostí, právě severovýchod by mohl váš problém prohloubit..

Spát s hlavou na východ

Máte pocit, že jste málem na dně? Máte katastroficky snížený tonus a k večeru pocit, že už nedokážete ani pohnout malíčkem? Spěte s hlavou na východ. Právě na východě vstává slunce, zdroj života na Zemi. Už za několik dní pocítíte příliv nových sil a odhodlání energicky jednat a vítězit. To, co vám připadalo naprosto nemožné, bude zcela reálnou perspektivou.

Spát s hlavou na jihovýchod

Ideální směr pro toho, kdo je vnitřně úplně stažený a zablokovaný, kdo trpí nejrůznějšími komplexy viny či méněcennosti nebo jinými. Spánek s hlavou na jihovýchod vás zbaví psychických problémů dodá vám sebejistotu a víru v sebe.

Spaní s hlavou na jih

Jižní směr hlav postele by měli volit ti, kdo potřebují zlepšit své materiální postavení. Nějaké závratné sumy vám to nepřinese, ale pokud nepřestanete usilovně pracovat, brzy se vaše kariéra a spolu s ní i příjmy pohnou směrem vzhůru. Má to však dva háčky: za prvé, aby to fungovalo musíte spát sami а za druhé, mocná energie jihu je nevhodná pro každého, kdo trpí stresem nebo je příliš citlivý a snadno zranitelný.

Spaní s hlavou na jihozápad

Takhle by si měli postavit postel všichni, kdo mají slabé uzemění, komu se nedostává praktičnosti. Ti, kdo pro nedostatek životní moudrosti často páchají kousky, kterých záhy musejí litovat. Spánek s hlavou jihozápadním směrem rovněž pomáhá zlepšit vztahy v rodině i v kolektivu.

Spaní s hlavou na západ

Západní směr se hodí každému, koho omrzela jednotvárnost všedních dnů. Pokud byste do své existence rádi vnesli tvůrčí prvek, city a romantiku, odpočívejte s hlavou západním směrem. Den po dni budete registrovat, že zajímavých událostí kolem vás přibývá a život je náhle zajímavější. Budete mít spoustu tvůrčích nápadů a nestandardních způsobů jejich naplnění.

Jestliže hlavami na západ postavíte manželské lože, změní se kardinálním způsobem váš sexuální život. Oba pocítíte sílící přitažlivost i vzájemnou lásku.

Spaní s hlavou na severozápad

Uléhat ke spaní s hlavou v severozápadním směru se doporučuje v případě, že se vám nedostává vůdcovských kvalit. Bude pro vás lehčí brát na sebe zodpovědnost, budete se cítit jistější, pevnější a morálně silnější. Tento směr je také velmi užitečný pro starší lidi, protože zaručuje hlubší a delší spánek.

Nezapomínejte ani na další pravidla spánku podle feng shui:

  • Nikdy nespěte hlavou nebo nohama směrem ke vstupním dveřím do ložnice. Nedovolí vám to kvalitně si odpočinout a navíc to vyvolává zdravotní problémy.
  • Nestavte si postel pod stropní trámy, narušuje to energii ložnice.
  • Postel také nemá stát v podélném směru mezi dveřmi a oknem ložnice. Proud energie mezi dveřmi a oknem prochází v tomto případě přes těla spících, což poškozuje zdraví a také rodinné vztahy.

=========
Feng-shui doporučuje: Zbavte se toho, co nepotřebujete
Co doma nesmíme dělat: 10 hlavních zákazů feng shui

Facebook AstroPlus.cz