Co doma nesmíme dělat: 10 hlavních zákazů feng shui

Stačí dodržovat tato doporučení a domov se stane úložištěm pozitivní energie.

Staročínské učení feng shui vám pomůže organizovat a harmonizovat prostor domova. Abyste si do života nepřitáhli proudy negativní energie, dodržujte hlavní zásady tohoto tradičního systému. Váš domov se tak stane místem obnovení životní síly a energie.

Domácí prostor hraje v životě každého člověka důležitou roli. Máme-li se cítit skutečně bezpečně chráněni, jestliže si přejeme v klidu a míru obnovovat své síly a žít v harmonii se sebou samým i dalšími členy rodiny, řiďme se starodávnou moudrostí feng shui. Znalosti hromaděné po staletí vám pomohou zbavit se každé negativity a naplní váš životní prostor přílivem kladné energie.

10 hlavních příkazů feng shui

Za prvé, zrcadlo nikdy nezavěšujte proti vchodovým dveřím. Bránili byste tím průniku energetických proudů do místa, kde žijete, protože zrcadlo by odráželo jejich proud zpátky, směrem ven. Zrcadla umístěná v ložnici zas negativně působí na manželské soužití. Dokážou mezi vás zatáhnout soky a rozvratníky vztahu. V jiných místnostech zrcadlo nepředstavuje žádné nebezpečí. Musíte však pamatovat, že zrcadlo neúplné, s odlomenými místy, nebo s prasklinami musíte okamžitě vyhodit. Je žádoucí, aby v domě bylo zrcadlo, v němž je váš odraz vidět kompletní a nefragmentovaný.

Za druhé, koš na odpadky nikdy nesmí stát proti vchodovým dveřím. Jakýkoli prach, špína, smetí nebo nepotřebné harampádí otravují energii prostoru a nenapravitelně poškozují zdraví a energetickou ochranu domácích. Zbavujete-li se nepotřebných věcí, uvolňujete tak místo pro užitečné a pěkné předměty, které se záhy ve vašem domě objeví.

Za třetí, opravte nebo dejte opravit všechny nefunkční věci, které ještě hodláte používat. Pokud jsou neopravitelné, vyhoďte je bez otálení a jakékoli milosti. Zbavujete se tím negativní energie a zároveň si do života přitahujete štěstí a hojnost. Rozbité, nefunkční věci v domě jenom přitahují hádky a konflikty. Podle učení feng shui každá neopravitelná věc nebo nefunkční předmět, kterého se zbavíte, odklízí z vašeho života jeden problém, který si bere s sebou. Zvláštní pozornost věnujte kapajícím kohoutkům a protékajícímu potrubí. Protékající proud vody v domě rozhodně nenapomáhá posílení štěstí v domácnosti, protože je s sebou odnáší. Každému volnému, neregulovanému tečení je třeba co možná nejrychleji zamezit.

Za čtvrté, podlahy různé úrovně v bydlišti jsou kamenem úrazu nejenom pro možnost vzniku úrazu skutečného – například při zakopnutí nebo pádu, ale také proto, že brání, respektive zbrzďují volné proudění kladné energie. Podlahy různých výšek stimulují drolení, rozbíjení osudu na kousky, což se může stát příčinou nezdarů a nepříjemností v zaměstnání i osobním životě.

Za páté, vynasnažte se v místě, kde bydlíte, eliminovat ostré rohy. Jednotlivé kusy nábytku s ostře vystupujícími rohy či hranami by jimi měly směřovat do volného, prázdného prostoru, kde nic není. Určitě ne na místa, kde máte ve zvyku sedávat, odpočívat, nebo kde se často vyskytujete při nějaké jiné činnosti. Rovněž závěsné poličky bývají příčinou a místem soustřeďování negativní energie, měli byste tedy jejich rohy buď zaoblit, nebo zakrýt – například amuletem vyrobeným z korálů nebo mincí.

Za šesté, prostory koupelny a toalety je třeba držet v přísné čistotě. Jejich dveře musejí být stále zavřené. Včasný úklid a zavřené dveře pomáhají uchovat doma útulnost a pohodlí.

Za sedmé,prostory svého bydliště často a důkladně větrejte. Čím častěji jsou okna nebo ventilace otevřené, tím častěji se obnovuje energie celého vámi obývaného prostoru. Chcete-li se vyhnout nastuzení způsobenému průvanem, větrejte v době, kdy nejste doma přítomni.


Za osmé, vhodná organizace pracovního místa pomáhá efektivnějšímu plnění povinností. Za zády je třeba mít stěnu nepřerušovanou oknem nebo dveřmi. V případě nezbytnosti je třeba okno nebo dveře alespoň zakrýt, abyste bránili úniku energie. Dovedné umístění předmětů na stole vám napomáhá zvýšit pracovní výkon, odklizení nepotřebných drobností zlepšuje soustředěnost na objekt pracovní činnosti.

Za deváté, pozemek kolem domu musí být maximálně otevřený. Stromy nebo auta parkovaná před vchodem brání průniku životadárné pozitivní energie do domu. Výjimkou jsou rostliny oddělující přístup do domu od vozovky. Totéž platí o vnitřním prostoru kolem vchodových dveří. Musí být co nejvíc volný. Nepřipusťte, aby se v něm hromadily věci. Obuv uklízejte na pro ni vyhrazené místo.

Za desáté, než si vyberete byt nebo dům, ohodnoťte ho z hlediska jeho sousedství s jinými domy a objekty. Nejpříznivější je sousedství parků, vodotrysků, zahrad nebo záhonů. Nebezpečné je sousedství hřbitova, vězení či nemocnice. Takoví „sousedé“ vládnou obrovským polem negativní energie, které by vám mohlo zkomplikovat život.

Změnou uspořádání věcí a prostoru kolem sebe měníte svůj život k lepšímu. Dosáhnout štěstí ve vlastním domě není zas tak složité. Stačí dodržovat uvedené zásady a změníte svůj domov v bezpečné místo nabité příznivou energií.

KONFERENCE - ŽIVOT V HARMONII SE SEBOU
25.05.2019 PRAHA 

Jak naslouchat svému tělu i duši, porozumět svým skutečným přáním, objevit svůj potenciál, zbavit se strachu a krok za krokem vytvářet život svých snů. Vstupenky ZDE

=========
Akvárium podle feng shui dokáže nečekaně aktivovat energii
Jak zrcadlo působí na feng shui bytu
Facebook AstroPlus.cz