Jak zrcadlo působí na feng shui bytu

JAK-ZRCADLO-PŮSOBÍ

Reflexní povrchy dokážou odrážet i přitahovat, a vizuálně tak zmenšují nebo zvětšují prostor. Můžeme o nich říci, že dokážou přerozdělit energetické toky, ať už příznivé nebo nepříznivé.

Proto také zrcadla mohou přinést jak užitek, tak škodu. Je tedy jejich umístění v domě třeba věnovat zvláštní pozornost.

Která místa jsou z pohledu feng shui pro umístění zrcadla nevhodná?

• Proti vchodovým dveřím. Pověsit sem velké zrcadlo je kategoricky nepřípustné. Všechna blahodárná energie sheng čchi směřující do vašeho domova se od něj bude odrážet a odcházet zpět. Vaším cílem však je energii domů přitahovat, ne ji odpuzovat.

• V ložnici, pokud by se v něm měli odrážet spící. Podobné umístění zrcadla může ve vztahu způsobit nevěru. Velmi nepříznivě působí zejména zrcadlové stropy. Pokud se v zrcadle či zrcadlech neodráží ani postel, ani lidé, kteří v ní spí, je vše v pořádku.

• Rovněž zrcadla umístěná proti sobě nepřinášejí nic dobrého. Podobné umístění negativně uvlivňuje jasnost myšlení, vede k ukvapenému jednání a obyvatelům bydliště vnuká různé obavy a další nedobré emoce.

Místa pro zrcadla podle feng shui nejlepší:

• Například pokud je předsíň malá, můžete jí dodat prostor právě vhodně umístěným pěkným zrcadlem. Opticky rozšíří prostor a pověsíte-li ho správným způsobem, dodáte i malé místnosti na objemu. Nezapomínejte však, že vchodové dveře se v něm za žádnou cenu odrážet nesmějí!

• Jestliže jsou naproti příslušenství umístěny vchodové dveře, ložnice nebo obývák, projevuje se tzv. toaletní sha čchi. Jinak řečeno, všechno dobré – zdraví, peníze i vztahy jsou „na ráně“. Zrcadlo v tomto případě dokáže situaci částečně napravit. Postavte nebo pověste ho tak, aby se v něm odrážela celá toaletní mísa včetně nádržky.

• V dlouhých chodbách, kde se čchi rozbíhá a mění ve škodlivou sha, může vhodné rozmístění zrcadel zpomalit její proud.

• Feng shui někdy doporučuje opticky doplnit chybějící úsek v bytech nepravidelného půdorysu. Umožňuje to částečně zmírnit nepříznivý vliv nedostávající se části prostoru.
Ať zrcadlo stojí kdekoli, na místě vhodném nebo nevhodném, nesmí být prasklé nebo otlučené. Podle lidové pověry to přináší neštěstí. Také feng shui nespatřuje v takových zrcadlech nic dobrého a radí se jich co nejdříve zbavit.

Podobně působí i zrcadlové kachlíky, neboť odrážené objekty se v nich drobí na nesčíslné množství dílků. Toto symbolické rozbití neslouží k dobrému.

Povrch zrcadla je třeba pravidelně čistit, alespoň jednou týdně.

Při věšení zrcadel nezapomínejte: vše, co zrcadlo odráží, zároveň zdvojnásobuje. To dobré i to špatné!

=========
Feng shui ve vaší ložnici
Jak podle feng shui zařídit koupelnu

Facebook AstroPlus.cz