Jak podle feng shui zařídit koupelnu

koupelna-feng-shui

Podle feng shui je koupelna energetickým centrem domu. Právě zde se koncentruje energie vody. Voda je, jak známo, zosobněním materiálních hodnot a působí na veškeré energie vyskytující se v domě. Pokud koupelnu správně zařídíte podle feng shui, můžete do svého života přitáhnout příznivé energie a harmonizovat svou existenci. Seznamte se s doporučeními feng shui:

SPRÁVNÉ UMÍSTĚNÍ KOUPELNY PODLE FENG SHUI

Především tedy o umístnění koupelny podle zásad feng shui. Měla by být na severní straně obydlí, neboť severní strana je tou, kde se energie vody nejzdařileji kumuluje. Bohužel na to ne vždy lze brát při rekonstrukci nebo zařizování bytu či domu zřetel, protože rozvody vody jsou už dány a nemůžeme s nimi hýbat. Pokud nemáte koupelnu v severní části bytu nebo domu, můžete energii této místnosti aktivovat alespoň přemístěním dveří.

Podle feng shui má být koupelna oddělena od toalety zdí nebo alespoň přepážkou. Pokud je však máte společné, neklesejte na mysli. Využijte nejrůznějších možností dekorativních mobilních přepážek, panó, paravánů nebo i koupelnových skříněk. Samotná vana by měla být v jihozápadní části místnosti. Stojí-li v jiné její části a z technických důvodů ji nemůžete přesunout, pak můžete využít dekorativních prostředků s vyobrazením vody – například fototapety s potokem nebo řekou.

BARVY VHODNÉ PRO KOUPELNU PODLE FENG SHUI

Vodní živel je symbolem dostatku, smířenosti a klidu. Není to živel uzpůsobený spěchu a aktivitě. Zosobňovat jej musejí pastelové a chladné odstíny. Podle feng shui je pro koupenu vůbec nejvhodnější bílá barva, která nepůsobí na cirkulaci vodní energie. Stejně tak můžeme koupelnu zařídit v šedém, béžovém, krémovém nebo broskvovém tónu. Barvy tmavé, výrazné až křiklavé feng shui v koupelně zapovídá, když tak jen v nepatrném množství. Tmavé a výrazné barvy by v takovém případě měly být ve spodní části místnosti. Zařizování koupelny podle zásad feng shui je proces tvůrčí a zajímavý. Přistupujte k němu správně a s vážností, seznamte se s radami feng shui, abyste se cítili dobře a měli v životě úspěch.

=========
Jak vybrat správnou peněženku podle feng shui
10 věcí, které bychom doma neměli mít

Facebook AstroPlus.cz