Peněžní žába – mocný talisman k získání bohatství

penezni-zaba

„Penězi donutíš i čerty mlýnskými kameny točit.“ čínské přísloví

Před mnoha tisíci lety žila ve staré Číně žába jménem Čang Ču. Měla zlou povahu. Pověsti o jejím hrozném chování se dostaly až k samému Buddhovi. Ten se rozhodl nehodného tvora potrestat. Odňal mu jednu končetinu a přikázal mu sloužit lidem jako talisman bohatství. Od té doby se toto zvíře zjevuje o každém úplňku lidem a přitahuje peněžní štěstí. Tak se na světě objevila třínohá peněžní žába feng shui.

Tajemství čínského talismanu

Peněžní žába má podle feng shui stejně jako peněžní strom na starosti finanční zajištění svého majitele. Řídí peněžní proud a ukazuje mu, kam má směřovat. K tlapám žáby je často přivazováno pět minci spojených navzájem červenou nití. Jsou to mince „pěti císařů“, prvních nejmocnějších vládců Říše středu. Chrání žábu a přinášejí jí:

1. «Štěstí pěti stran». Sever a jih, západ a východ a také střed – ze všech stran se talismanu dostává finančního poslání.

2. «Patero požehnání». To je pět základních symbolů: štěstí, dlouhověkost, bohatství, hodnost a plat.

Podoby

Žabka podléhá módě. Velmi často mění svůj vzhled a může se vám najednou představit v úplně jiné podobě.

– Žába sedící na hromadě mincí. Přinese svému majiteli finanční nezávislost a pomůže mu nashromáždit spoustu peněz.

– Žabka se symbolem Ba gua. Ba gua je posvátný osmihran feng shui. Každá z jeho stran má na starosti jeden živel. Někdy je osmihran podstavcem pro hromadu mincí, na která žába sedí. Tento talisman přinese dostatek všem členům domácnosti. Kromě finančního prospěchu přináší žába s Ba gua domu ochranu před ničivou negativní energií.

– Žába sbohem štěstí Hoteim. Bůh Hotei je symbolem spokojenosti a dostatku. Je zpodobňován v podobě smějícího se Buddhy. Je mu souzeno podporovat váš profesionální úspěch. Čeká vás úspěšná kariéra, což povede i k finančním ziskům.

– Soška žáby s mincí v tlamičce. Mince má jít z tlamičky volně vyjmout. Měla by v ní ležet znaky nahoru. Bude vás chránit před lehkomyslným utrácením.

– Figurka s otevřenou tlamou. Do tlamičky jí musíte vložit buď minci nebo bankovku, aby talisman mohl působit. Tahle žába je skvělým pomocníkem těch, kdo umějí zacházet s penězi a chtějí zmnožit to, co už nahromadili.

Podle dávného přesvědčení platí, že jestliže žába náhle vyplivne minci nebo bankovku z tlamky, můžete čekat velký finanční příjem. Třínohá žába se musí co možná nejvíc podobat skutečné žábě. Má vypadat draze a přepychově.

Role materiálu

Účinnost tohoto finančního talismanu přímo souvisí s materiálem použitým k jeho výrobě. Zvláště cenné talismany se vyrábějí ze zlata a bronzu. Oba tyto kovy symbolizují finanční rozkvět.

– K ochraně byznysu a na podporu jeho prosperity se vyrábějí talismany z jadeitu (polodrahokam zelené barvy);

– Soška červené barvy nemá posílit finanční přítok. Je symbolem přitažení energie zdraví. Umísťujeme ji ve východním sektoru domácnosti.

Finanční talisman je účinný, je-li vyroben ze skla, dřeva nebo drahého kovu. Drahokamy a polodrahokamy obvykle krášlí žabí oči nebo hřbet žabky.

Kam žábu postavit

Máte tedy doma peněžní žábu feng shui. Kam s ní? Moudré učení fengshui v tomto ohledu nestrpí žádnou chybu. Je velmi důležité vědět, kde je to správné místo, aby talisman pracoval pro svého pána s co největší účinností.

Nejprve kam žábu postavit nesmíme:

– Na toaletu ani do koupelny, kde by na ni negativně působila na těchto místech převažující síla jin;

– Do jižní části obydlí. Podle feng shui je to sektor ohně, který žáby silně nesnášejí;

– Na místo, kde by žába hleděla k východu z obydlí – finance by váš domov opustily;

– Přímo na podlahu – talisman by to vnímal jako projev neúcty;

– Příliš vysoko – bohatství by mohlo vyskočit z okna;

– V kuchyni – tam je pro toto úctyhodné stvoření příliš horko;

– V ložnici, kde by žába usnula spolu s penězi.

Kam žábu postavit máme:

– Do obýváku;

– Zády ke dveřím z obydlí;

– Na parapet zády k oknu;

– Ode dveří šikmo nalevo;

– Na malý stoleček nebo stojánek, zrcadlo nebo malou poličku.

Ovšem ideálním místem obydlí, kde by měla žába stát, je sektor bohatství podle feng shui, tedy jihovýchodní strana. Finanční talisman, který tam umístíme, by měl být vyroben ze dřeva blankytné nebo zelené barvy. Přípustné je rovněž modré nebo černé sklo. Varianty z kovu nebo sádrokartonu mají slabší účinek. Žába by nicméně v tom případě měla mít bronzovou, zlatou nebo stříbrnou barvu.

Pokud jste se rozhodli umístit žábu ve svém zaměstnání, je nejlepší postavit ji tam, kde se často operuje penězi – na pokladnu. Můžete ji také umístit na svůj pracovní stůl – pak by měla stát v jeho levém horním rohu.

Pro žábu je nejvhodnější její rodný živel – voda, zvláště voda tekoucí nebo tryskající, voda v pohybu. Proto by se tomuto posvátnému talismanu velmi líbilo v domácí fontánce. Postavit ho také můžeme vedle akvária.

Symbol by měl někde mít červenou barvu, obsahovat něco červeného. Pokud tomu tak není, můžete žábu postavit na červený ubrousek nebo ji ozobit červenou stužkou.

Žabka je plaché stvoření, musíte ji tedy postavit tak, aby ji hned neviděl každý, kdo vstoupí do domu. A nepřehánějte to. Neměli byste doma mít rovnou devět žabiček. Ideálně mohou v jednom bydlišti být tři, šest nebo devět žab. Stavět je musíme zásadně do sektoru bohatství. S žabkou musíte najít společnou řeč. Říkejte jí o svých finančních záměrech, pohybech peněz, chystaných nákupech. Pak pro vás bude pracovat s maximální ochotou a úsilím.

=========
Jak vybrat správnou peněženku podle feng shui
Volba oblečení podle feng shui

Facebook AstroPlus.cz