Feng-shui doporučuje: Zbavte se toho, co nepotřebujete

1. Jestliže jste v průběhu jednoho nebo maximálně půldruhého roku nepotřebovali věc, kterou jste před tím třeba i těžce sháněli, rozlučte se s ní.

2. Naprosto nelítostně se zbavujte krámů a všemožného harampádí.

3. Nemějte doma uvadlé květiny s usazeným prachem.

4. Nevěšte oblečení na opěradla židlí.

5. Zrcadla neponechávejte zaprášená.

6. Neprovádějte změny ve všech místnostech najednou.

7. Kupujte věci proto, že jsou dokonalé, ne proto, že se vám zamlouvají.

8. Než do skříně pověsíte novou košili, vyhoďte některou z těch starých.

9. Zbavte se všeho, co se vám nehodí stylem, barvou a velikostí. 10. Zbavte se věcí starých a obnošených, se skvrnami nebo dírami.

10. Černý komplet znamená komplet ze stejné látky – kalhoty nebo dlouhá či krátká sukně plus sako.

11.  Jestliže hromadíme nepotřebné věci pro případ, že by se ještě hodily, že by byly potřeba, riskujeme, že takový případ nastane a my budeme nuceni chodit například v odřených kalhotách. Sami sebe tak nalaďujeme na neúspěch a nepříjemnosti. Programujeme tedy sebe i své blízké na život, kdy si nebudeme moci dovolit kupovat nové věci a budeme nuceni nosit ty staré, záplatované a nemoderní.

12. Když si doma necháváte staré a nepotřebné věci, sami sebe předurčujete k životu v chudobě. Snaha o uchování starých věcí je typickým symptomem psychologie chudoby.

13. Nic nového ani cenného se vám v životě neobjeví, dokud v něm pro to nemáte místo. Není možné vytvářet něco nového, dokud se úplně nezbavíme toho starého.

14. Čím méně věcí si necháte, tím dříve budete moci doplnit šatník věcmi novými.

15. Jestliže se držíte věcí, které vám víc neslouží, držíte se i zásad a myšlenek, které vám neslouží.

16. Aby se vám doma mohla objevit nová věc, musíte jí udělat místo. Jakmile si tohle uvědomíte, uděláte si doma pořádek a zbavíte se všech zbytečností, najde se čas i peníze na nákup nových, potřebných věcí.

17. Zbavte se všeho, co vás stahuje zpátky do minulosti.

18. Feng-shui doporučuje ustavičně v domě něco měnit, přestavovat nábytek, pečovat o drobnosti, utírat prach, aby věci věděly, že se na ně nezapomíná.

19. Cena kytice a páru kalhotek vyjde zhruba nastejno. Proč tedy máme v zásuvce komody kalhotky po celá léta? Zaschlou kytku si takhle dlouho určitě doma ve váze nenecháme!

20. Vyhoďte všechno odřené, obnošené a nepohledné.

21. Zbavte se staré obuvi i nemoderních kabelek. Nic tak nepokazí celkový dojem, jako obnošené boty a kabelka vyšlá z módy.

22. Svůj šatník musíte čas od času doslova vyplít. Zbavit ho plevele, který vám jen kazí radost. Uvolnit místo pro věci nové a veselé, pro změny, nové vztahy, nové lásky. To vše musí nahradit věci, které zestárly.

23. Staré věci vám brání získat věci nové a navíc hromadí negativní energii, což se může odrazit na vaší náladě, zdravotním stavu, úspěchu i výkonnosti.

24. Rozbité a nefunkční elektrické přístroje působí doslova jako upíři, stahují z místnosti kladnou energii a zaplavují ji energií negativní.

25. Prasklá žárovka způsobí, že musíte vydávat mnohem více sil, abyste vydělali nějaké peníze. Kvůli ní se nebudete cítit dobře a ztratíte všechnu sebejistotu.

26. Ze všeho nejdřív vyhoďte odřené, popraskané nádobí a zrcadla s různými vadami na kráse či funkci.

27. Staré, neužívané věci jsou ztělesněním odložených záležitostí, neřešených problémů a úkolů.

28. Každá věc je nositelem psychické energie, kterou do ní užíváním vložil její majitel.

29. Lidský domov je zaplněn informacemi o věcech, které se v něm nacházejí. Pokud nějakou věc strčíte někam do kouta nebo nacpete až do horní poličky předsíňového nástavce protože ji nepotřebujete, jakou informaci jste tam s ní odložili? Pokud máte doma takových věcí hodně, pak se negativními, mrtvými zónami, které se kolem takových předmětů vytvářejí, postupně zaplní celý váš byt či dům. Prostor přecpaný podobnými poklady houstne a začíná člověka vytěsňovat z jeho vlastního domova. Nejde jen o obyčejný úklid, o pořádek a čistotu. Mohli byste onemocnět, a to dost vážně. Svou životní sílu, svůj energetický potenciál, jste totiž vložili do věcí zastrčených kdoví do kterého tmavého koutu, do neužívaných a zapomenutých krámů.

=========
Pravidla finanční hojnosti podle feng-shui
Co doma nesmíme dělat: 10 hlavních zákazů feng shui

Facebook AstroPlus.cz