Tohle radši nenoste. 5 věcí narušujících energii

Šatník není pouhou součástí image. Posiluje naši sebejistotu, je součástí společenského úspěchu a může i pomoci vyhnout se řadě nepříjemností. Existuje několik pravidel, která někteří nazývají pověrami, ale jak se říká, není šprochu… Možná, že vás budou zajímat.

Šatník se skládá z docela velkého počtu věcí. Občas dokonce nabude takových rozměrů, že nejenom nemůžeme najít to, co potřebujeme, ale nedokážeme se ani rozhodnout, co ze všech těch věcí doopravdy potřebujeme a čeho bychom se klidně mohli zbavit. Poradíme vám: abyste se neoblékali do negativity, vyřaďte ze šatníku věci, které jsou nositeli záporné energie.

Věci po někom jiném

Hodně zmíněných pověr nebo přesvědčení je spojováno právě s prvky cizí garderoby. Hlavním jejich předpokladem je jistota, že oblečení dokáže „kopírovat“ emoce svého majitele a ukládat je. Proto je rozhodně lepší nezařazovat do svého šatníku věci, jejichž osud neznáte. Uchráníte se tak možnosti narušení své energie a vlastního biopole. Když člověk takové kusy oděvu nosí, setkává se s velkým množstvím drobných nepříjemností a trapných nedorozumění a nakonec se může stát obětí velké smůly či nemoci.

Oděvy a věci po zemřelých

Všichni senzibilové se shodují, že oblečení po zemřelých je třeba spálit. Tomu, kdo by se rozhodl ho donosit, by rozhodně žádnou radost a štěstí nepřineslo. Přináší totiž svár a hádky do rodiny, může způsobit ztrátu zaměstnání, ohrozit zdraví a způsobit řadu jiných nepříjemností. Zkrátka – nosí smůlu.

Pokud jde o cenné věci, například rodinné šperky, i ty je třeba očistit, zbavit je negativní energie pomocí svěcené vody nebo vody z přírodního pramene. Přitom v duchu žádáme, aby nám nepřinesly zlo a neštěstí a připomínáme, že jsme proti původnímu majiteli neměli žádné zly úmysly a necítili k němu zlobu.

Věci spojené se špatnými vzpomínkami

Jednou jsi dole, jednou nahoře… zpívá píseň. A je to pravda. Každý má v životě vzlety i pády. Možná jste vypozorovali podivnou zákonitost – v určitém oblečení vás pronásleduje smůla. Zakopnete, zapomenete klíče, něco ztratíte, dostanete se do zbytečné hádky… Pokud se to opakuje, radíme zbavit se takového kusu oděvu. Lidé, kteří se těmto věcem věnují a dokáží je vycítit, prohlašují, že oděv snadno přečte naše emoce a nutí nás se k nim znovu vracet, opakovat týž smutný, ale stejně tak i veselý prožitek. Když se tedy loučíte s minulostí, spalte opravdu všechny mosty. Jedním z nich je také oblečení. Zbavte se ho. Zkušenost stačí prožít jednou, vzít si z ní ponaučení, které vám s ní Osud seslal a dost. Nechcete snad ustavičně vzpomínat na nějaké nepříjemnosti nebo nezdary při pohledu na blůzu, šálu nebo sukni, v níž jste jim byly vystaveny?

Obuv špatné velikosti a nevhodného typu

Číňané tvrdí, že zdraví začíná od nohou, úplně přesně – od chodidel. Proto zachovat si co nejdéle mládí a dosáhnout vysokého věku můžete pouze v pohodlné obuvi, kterou si sami vyberete. Velikost, šíře, barva, tvar, to všechno má svůj význam. Než si tedy koupíte boty jen pro jejich módnost, občas i bez pořádného vyzkoušení, zkuste si představit, jak asi budete vypadat v těsných botách, s obličejem staženým bolestí.

Barvy

Pokud se vaše garderoba skládá převážně z kusů neutrálních barev (šedá, bílá, černá), měla byste ji trochu zpestřit i jinými barvami. Každá barva plní své funkce a pomáhá v určitých životních etapách. Nebojte se změny, nemějte strach z porušení každodenní všednosti a ukažte světu svůj půvab v nových barvách. Věčná barevná neutralita vás zbavuje výraznosti a utápí vás v šedi doslova i v přeneseném slova smyslu. Stáváte se neviditelnou.

Výběr oblečení je odpovědný krok, schopný přiblížit vás naplnění snu a pomoci vám získat zdraví i blahobyt. Snažte se neoblékat nic, co se nehodí k vašemu stylu a neodpovídá vaší duši.

===========
Šamanská metoda obnovení energie
Jak zlepšit energii v domě

Facebook AstroPlus.cz