Jak domácí zvířata působí na energii

V současném světě má snad každý člověk nějakého domácího zvířecího mazlíčka. Podle feng šuej ovšem ne každý zvířecí oblíbenec ovlivňuje energii vašeho domova příznivě. Na druhou stranu dokáže mnoho druhů zvířat nejenom přinášet radost svým páníčkům, ale také zlepšovat energetické prostředí jejich bytu nebo domu.

Každé zvíře je svým založením a energií stvořením zcela unikátním. Už pouhý jeho dotek člověku přináší radost a zlepšuje mu náladu. Ani si neuvědomí, že se na jeho tváři objevil úsměv. Mnoho lidí se nicméně domnívá, že komunikovat s domácími zvířaty přes veškerou blízkost možné není. To však není pravda. Naši domácí mazlíčci vycítí naše prožívání a vědí vždycky i to, co jim chceme zamlčet.

Umění feng šuej učí lidi starat se o správnou energii vlastního domova. A podle jeho učení také domácí zvířata ovlivňují energii panující v místě, které je naším domovem. Naši předkové domestikovali různá zvířata za různými cíli a spoléhali přitom především na svoji intuici. Dnes, v moderní době, nám domácí mazlíčci pomáhají hlavně čelit samotě. Člověk dokáže k domácímu zvířeti přilnout stejně jako k lidem a každý den mu prokazuje svoji náklonnost a láskyplnou péči. A je více než pravděpodobné, že také domácí zvířata přinášejí člověku užitek přinejmenším stejně velký. Leccos se o tom můžete dozvědět v našem článku.

Jak domácí zvířata působí na energii našeho domova.

Zvířata nám nejenom přinášejí kladné emoce a zlepšují náladu. Vytvářejí v domě harmonické prostředí a zbavují ho negativní energie. Kromě toho mají moc zbavit domácí lidi nespavosti a úzkostí. Zvířata dokonce občas přebírají nemoci svých pánů. Avšak to nejdůležitější je, že nám dokáží darovat lásku, aniž by totéž vyžadovali jako odměnu. Podívejte se, jaký domácí mazlíček se pro vás podle zásad feng šuej nejlépe hodí.

Kočky. Z energetického hlediska je kočka nejsilnější domácí zvíře. Dokáže dům očistit od negativní energie, ochrání ho před temnými silami a záludnými bytostmi z astrálního světa. Na pohled kočky vypadají jako klidná, pohodlná a snad i lenivá stvoření, ve skutečnosti však je kočka vždycky ve střehu. Jakmile vycítí, že jí nebo jejímu pánovi něco podobného hrozí, okamžitě se stává chrabrým obráncem. Majitelé koček nejednou pozorují, že se jejich mazlíček náhle prudce probudí a vydá se zcela určitým směrem na zcela určité místo v bytě. Takové kočičí jednání jasně vypovídá o tom, že váš domov navštívily nečisté síly a váš mazlíček se je zkrátka snaží vyhnat a ochránit domácí před jejích působením. Kromě toho mohou kočky odvracet neštěstí od svých pánů a dokonce jim zachránit i život. Mají totiž fantasticky rozvinutou intuici a umějí předvídat nebezpečí. Jestliže je vaše čtyřnohá přítelkyně celý den neklidná a ustavičně chodí do vaší blízkosti, nepřehlížejte to. Nejspíš se vás totiž snaží varovat před blížící se nepříjemností.

Psi. Toto zvíře není jenom nejlepším přítelem člověka. Je také silným zdrojem kladné energie. V domě, kde přebývá pes, vždycky převládá radost a pohoda, domácí lidé se hádají daleko méně. Některá psí plemena působí na domácí atmosféru přímo blahodárně, vnášejí do ní harmonii a klid. Pouhý jediný dotek psa vám zvýší životní tonus a dodá vám sílu. Stejně jako kočky dokáží psi člověka varovat před nebezpečím, dělají to však na mentální úrovni. Jsou schopni bránit vám i silou v pohybu nebezpečným směrem. Kočka sice varuje, ale kvůli člověku nebude riskovat svůj život, zatímco pes je schopen ho obětovat. Když k vám pes přijde a položí se vedle vás, určitě ho pohlaďte. Můžete touto cestou zjistit, co vám chce říci. Odborníci na feng šuej doporučují věnovat psům více času než jiným domácím mazlíčkům. Pes potřebuje lidskou společnost. Bez ní strádá. Dokáže milovat i pána, který k němu není hodný. Zlý pes je generátorem problémů a negativní energie. Pokud váš svěřenec projevuje agresivitu, buďte k němu zvýšeně laskaví a trpěliví. Jeho agresivita má svůj důvod, často jsou to bohužel špatné zkušenosti s lidmi. Psi jsou od přírody veselí, kamarádští a hraví. Do domu přinášejí radost, štěstí a pohodu.

Rybičky. Mnozí lidé si pořizují akvárium s rybami proto, že nevyžaduje tolik péče a pozornosti jako kočky nebo psi. Podle feng šuej však hlavní předností akvárií není zrovna tohle. Akvárium umístěné v peněžní zóně bytu (v jeho jihovýchodní části) především přitahuje do domu bohatství a finanční hojnost. Ryby symbolizují stabilitu a vytvářejí v bytě atmosféru klidu a harmonie. Pokud mají domácí lidé až příliš časté konflikty, je dobré pořídit alespoň nevelké akvárium s rybkami. Brzy lze pozorovat, že vztahy mezi lidmi, kteří v bytě žijí, se zlepšují a jsou naplněny pohodou. Nezapomínejte však o akvárium pečovat, pokud si přejete, aby ve vašem domově převládala kladná energie.

Ptáci jsou symbolem moudrosti. Mistři feng šuej doporučují pustit se do chovu ptáků lidem, kteří strádají nedostatkem informací. Pernatá stvoření posilují informační pole jejich domova a aktivují rozumové procesy lidí ve své blízkosti. Avšak pozor je třeba dávat na skutečnost, že energie ptáků se negativně kříží s energií koček a psů. Chovat proto v jedné domácnosti ptáky s těmito mazlíčky je nebezpečné, může totiž dojít k narušení domácí aury. Důležité je správné umístění klece nebo voliéry. Pokud se budete přidržovat zákonů feng šuej, umístíte klec do jihovýchodní části bytu, neboť právě na tomto místě se shromažďuje veškerá kladná energie vašeho obydlí. Ptáci budou tuto pozitivní energii ještě posilovat.

Hlodavci. Hlodavci si zpravidla žijí podle svého. Jsou klidní, tiší a pozornost svých pánů nevyžadují. Jakým způsobem tedy mohou ovlivňovat energii v bytě? Pokud jste se rozhodli pořídit si hlodavce, musíte ze všeho nejdříve vybrat vhodné místo pro klec. Stejně jako v případě ptačí klece nebo voliéry je třeba klec s hlodavci umístit na jihovýchodě bytu. Postavit klec s hlodavci na východ je naopak kategoricky zakázáno. Právě v této zóně se hromadí obrovské množství negativní energie a pod jejím vlivem by váš svěřenec mohl onemocnět. Odborníci feng šuej hlodavce v domě nedoporučují vůbec. Má se za to, že do domu přitahují neštěstí, brzdí materiální i duchovní růst domácích a mohou celkově oslabovat energii obydlí. Pokud si chcete pořídit nějakého domácího mazlíčka a nemáte přitom čas věnovat náležitou pozornost kočce nebo psu, dejte přednost rybičkám anebo želvám.

Želvy. I když jsou želvy pomalé a neohrabané, jsou symbolem pohybu. Pořídit si želvu se doporučuje lidem cílevědomým, usilujícím o nové a nové úspěchy a vítězství. Podle zákonů feng šuej je želva talismanem úspěchu. V každém podnikání vám bude přinášet úspěch a dodávat vám jistotu. Díky svému dlouhému věku jsou želvy příslibem dlouholetí i pro své majitele. Navíc je učí moudrosti. Vyzařují výhradně kladnou energii, ale stejně jako v případě jiných domácích mazlíčků i u želv platí, že je třeba správně umístit akvárium, ve kterém žijí. Díky své silné energii dokáží posílit jakýkoli sektor vašeho bytu – všechno záleží na tom, co si skutečně přejete získat. Odborníci feng šuej tvrdí, že nejlépe se želvě daří v severní části domu.

Exotická zvířata. I když v posledních letech si lidé různá exotická zvířata pořizují domů stále častěji, mistři feng šuej to rozhodně nedoporučují. Tito domácí chovanci jsou vyslovenými energetickými upíry, což znamená, že pokud se nacházejí v bydlišti svého majitele, oslabují energii všech jeho obyvatel. Zvláště zhoubné pak je jejich energetické působení pro jiné zvířecí miláčky chované v témže domě. Lidské biopole je totiž mnohem a mnohem silnější než energetická hladina zvířat, která jsou tak proti silnému energetickému působení exotů prakticky bez ochrany. Krom toho vyžadují exotická zvířata zvláštní podmínky a pečovat o ně je velmi náročné. Pokud se jim toho nedostane, může být jejich zdraví závažným způsobem poškozeno.

Neplatí jenom „můj dům, můj hrad“. Domov je pro člověka také energeticky silným místem. Zda bude energie vašeho bydliště kladná nebo ne, záleží do značné míry na vás. Díky moudrosti feng šuej můžete svůj dům zbavit negativity a změnit jeho energii na kladnou.

=========
Naším hlavním zdrojem není čas, ale energie
Jak chránit své biopole?

Facebook AstroPlus.cz