Jak obnovit biopole

O existenci biopolí se hovoří odedávna. Na celistvosti, velikosti a síle tohoto energetického prostoru závisí emocionální stav a zdraví člověka. Silné biopole znamená pevné zdraví, vysoké sebevědomí a rozvinutou bioenergii. K zachování a obnově tohoto ochranného energetického obalu je nezbytná pravidelná a důsledná kontrola.

Lidské biopole je přímo závislé na emocích, proto se ze všech sil snažte vyvarovat konfliktních situací a agrese. Nedívejte se na televizní thrillery, filmy zobrazující násilí a ukrutnosti. I pouhé spoluprožívání vymyšlených příběhů této povahy váš emocionální fond vyčerpává.

Sledujte svou řeč i myšlenky. Všímejte si negativních postulátů, které se vám derou na mysl nebo vás podvědomě ovlivňují a zadržujte každý příkrý soud i odsudek. Vyhýbejte se dlouhým prázdným řečem, rozhovorům o ničem, marnému utloukání času. To všechno vede ke zbytečné a přitom velké ztrátě energie. V představách si malujte pouze optimistické obrazy budoucnosti. Snažte se co nejvíce chválit jiné i sebe. Dobrá slova vám zlepší náladu a významně podpoří vaši životní sílu. Pozorně se chovejte také k místu, kde bydlíte. Negativní myšlenky a závistivé postoje cizích lidí mohou závažně ublížit jak domu, tak lidem, kteří v něm žijí. Pokud jste nuceni přijímat velké množství neznámých lidí, snažte se prostor jejich pobytu vymezit – zařiďte si pracovnu a do obytných prostor jim neumožněte přístup.

Co nejčastěji pobývejte v přírodě, naslouchejte jejím zvukům, pozorujte harmonii a krásu světa kolem sebe. K obnovení lidského energetického pole je velmi vhodný poslech klasické hudby a záznam zvuků živé přírody. Podobné nahrávky jsou všude ke koupi, ať už v kamenných obchodech nebo prostřednictvím internetu. Mohou to být zvuky deště, zpěv ptáků nebo hlas moře.

K podpoře kladné a mocné aury musí být ve vašem obydlí všude čisto a pořádek. Nemyté nádobí či špinavé prádlo zadržují negativní energii, jejíž hromadění člověku škodí a probouzí v něm sklíčenost a apatii. Domovní auru těžce poškozují různé chemické substance z čistících látek nebo aromatizátorů. K nastolení příjemného, provoněného ovzduší jsou mnohem vhodnější přírodní éterické oleje. Vybírejte takové, které jsou vám příjemné a navozují ve vás pocit uvolněnosti a svěžesti. Stejně tak interiér zařizujte barvami, které na vás působí pozitivně, které se vám líbí a vyvolávají dobrou náladu. Vyhýbejte se nadbytku černé barvy a agresivním tónům červeně. Pečujte o místo, kde odpočíváte, neboť právě ve spánku dochází k většině obnovujících procesů. Ložnici zbavte veškerých elektronických přístrojů. Pokud některý musíte v ložnici přece jen ponechat, vypněte ho na noc ze zásuvky. Od postele by měl být vzdálen nejméně 2-3 metry.

Nejúčinnějším způsobem, jak si samostatně obnovit biopole, je meditace. Meditaci můžete provádět ve volném čase, v klidu domova a nepotřebujete k tomu instruktora. Podstatou meditace je hluboké uvolnění a vhled do vlastního vnitřního světa. Zaujměte pohodlnou pozici na židli nebo na zemi. Můžete si potichu pustit příjemnou klidnou hudbu nebo se soustředit na rytmus svého dýchání či srdečních tepů. Dýchejte plným jógovým dechem, mezi nádechy a výdechy dělejte pauzy. Soustřeďte své vědomí na všechna místa v těle, kde pociťujete něco nepříjemného, uvolněte všechny svaly a vazy soustředěním myšlenek. Pokud byste snad usnuli, nic strašného se neděje, takový odpočinek vám jenom prospěje a bude vám k užitku.

Nejjemnější a nejbezpečnější technikou obnovy biopole jsou cvičení čchi-kung a jóga. Nejenom, že zvyšují tělesnou energii, ale posílí a prospějí také vašemu zdraví. Začít se cvičením čchi-kung nebo jógy je však lepší za pomoci zkušeného trenéra.

Za poměrně účinné jsou při obnově biopole pokládány také postupy reiki a bioenergetické seance. Úspěch jejich působení je však už hodně závislý na kvalitách toho, kdo vás při nich vede. Buďte velmi obezřetní k cizímu zasahování do energetických procesů vašeho těla.

========
Jak otevřít anahatu?
10 jednoduchých pravidel energetické hygieny

Facebook AstroPlus.cz