Šamanská metoda obnovení energie

Toto je převyprávění rozhovoru s jedním šamanem, jehož svědkyní jsem byla. Vyprávěl o způsobu navrácení ztracené energie. Píšu jakoby jeho jménem, je to pro mě pohodlnější. Rozhodně však nejde o doslovné citování.

Táhne tě to k lidem, protože nemáš dostatek energie. Nepotřebuješ jejich energii. Hledáš u nich tu svou. Jenomže se neobracíš na správnou adresu. Potřebuješ svoji vlastní energii, kterou můžeš najít v rezervách minulosti.

Spoustu energie zanecháváme v minulosti i v budoucnosti a v přítomnosti tím slábneme.

Když předvídáme nějakou událost, když si něco velmi silně přejeme, posíláme do budoucnosti svou energii. Když k události dojde, pociťujeme radost. To proto, že v tu chvíli se setkáváme se svou energií, kterou jsme do budoucnosti vyslali. Radost však pomine, energie je ztracena, znovu ji nemáme a zůstává v minulosti. Nejhorší variantou je, když člověk sám sebe zbaví energie ještě před tím, než k události dojde. Jestliže si něco přeje, je lepší vložit energii do záměru a jednání k dosažení cíle, než v touhy a sny.

Samozřejmě, že velmi mnoho energie necháváme ve všedním běhu života. To kvůli svým starostem a obavám.

Jak získat svou energii z minulosti?
Polož se a uvolni a upřesni si místo, kde vnímáš nedobré pocity. Může to být v těle, v emocích, může to být nějaká tíha, bolest, něco trapného. Pak se ptej, jaká událost nebo řetězec událostí odpovídají tomu nedobrému pocitu. Přenes se v mysli tam, kde k nim došlo. To znamená, že v přítomnosti se v myšlenkách přenášíš do minulosti, kde ta událost nebo události nastaly. I kdyby to byl už zbořený dům, tvá energie ulpěla na kamenech, na stromech atd., které na tom místě jsou. Jdi v myšlenkách tím místem. Nezajímají tě ani lidé, ani věci, které se tam nacházejí, nepokoušíš se vzpomínat, jen hledáš očima svou energii. Bude to něco zapomenutého, ztraceného, ale tvého. Může to mít podobu obláčku, pavučiny, suchých kytiček, trávy nebo listů. Všechno to sbírej a skládej do štůsku, drž ho na sluneční pleteni a vdechuj do sebe. Nebo můžeš ty věci vložit do poháru a pak z něj energii vypít. Každý si musí zvolit tvar poháru sám, podle toho, o jakém se mu bude zdát.

Když uvidíš shluk své energie, dokážeš také vidět, jaká konkrétní událost, jaká emoce je v něm obsažena. Až energii upotřebíš (vdechneš ji, nebo vypiješ), ztratí pro tebe ona událost citový význam a budeš ji moci odložit do skladu minulých událostí. Vzestup však nepocítíš najednou, až po několika dnech, kdy se energie v tobě usadí. Tehdy pocítíš skutečný příliv sil.

Tato metoda nijak neporuší souvislost a návaznost událostí, vždyť řetězec zůstává na místě, jenom je zbaven energie. Metoda vrácení energie z minulosti negarantuje její plné navrácení, možná tak 80 procent. Ale i kdyby se nám vrátilo jen 30 procent, pocítíme podstatný příliv sil a euforii.

=========
Energie. Jak ji získáváme a jak ji ztrácíme?
Tělesná energie a její základní zákony

Facebook AstroPlus.cz