Javorový věnec. Jak si doma vyrobit ochranný předmět

U Keltů byl javor jedním z posvátných stromů. Keltská mytologie v něm viděla strom příznivě nakloněný především dětem. Dodnes se v jižní Anglii a Walesu věří, že děti posazené na javorovou větev se ve zdraví dožijí vysokého věku.

Javorové dřevo údajně odhání netopýry a noční můry. Nábytek vyrobený z javorového dřeva prý vyzařuje příjemné teplo. Skvělé rezonanční vlastnosti javorového dřeva jsou obecně známy. Odpradávna bylo materiálem vyhledávaným pro výrobu krásně znějících hudebních nástrojů. V lidových písních můžeme najít doklady této „hudební“ pověsti javoru: „housličky javorové“ jsou opěvovány v nejedné z nich. Sirup získávaný z javoru býval náhražkou cukru a také zdrojem zdraví, a to i z dnešního pohledu skutečným, protože obsahuje vápník a železo. Čaj připravený z odvaru usušených a spařených javorových listů léčil angíny a záněty hrdla. Obklady máčené v odvaru z větviček a kůry zase sloužily proti horečce a otokům. Léčebné užití javoru zmiňuje už papyrus se záznamy egyptských kněží z doby před 4000 lety.

Síla javoru je blahodárná především pro děti a mladé lidi. Dotek kůry tohoto krásného stromu má však příznivý vliv na každého. Javoru je připisována ochranná moc i schopnost přilákat lásku.

Spojte tedy příjemné s užitečným a za jasného suchého podzimního dne se vydejte do parku nebo listnatého lesa hledat nádherné javorové listy. Vybírejte pouze ty nejkrásnější. Nesmějí mít jedinou vadu, žádné proděravění ani náznak uvadání. Pokud najdete, přidejte i pár šišek a žaludů. Zapleťte je do věnce; síla jeho ochranného vlivu tím jenom naroste.

Máte-li věnec hotov, pak k posílení jeho magických vlastností a získání konkrétní potřebné energie k němu můžete připevnit několik barevných stužek. Žlutou nebo zlatistou, červenou, modrou, zelenou a bílou.

  • Žlutá je barvou slunce.Napomáhá vytvářet útulný domov a uchovat materiální hodnoty.
  • Červená souvisí se živlem ohně. Přitáhne lásku a teplo, pomůže naladit harmonické vztahy, uchovat pozitivní emoce a sjednotit rodinu.
  • Modrá stužka odpovídá živlu vody. Vašemu domovu zajistí vyváženost a stabilitu.
  • Zelená barva symbolizuje živel Země. Tato stužka upevňuje zdraví, zvyšuje příjmy a dokáže vytvořit podmínky blahodárné pro přírůstek v rodině.
  • Bílá stužka, symbolizující živel vzduchu, vás zbaví „dozvuků minulosti“. Snadno navždy zapomenete na problémy, křivdy a nepěkné pocity.,


Aby stužky působily s větší aktivitou, přivažte na jejich konce vhodné symboly. K červené srdíčko, k zelené čínskou minci se čtvercovým otvorem – pokud si přejete zvýšit materiální příjmy. Pokud si však chcete uchovat co už máte, přivažte minci ke žluté stužce. K modré korálek blankytné nebo sytě modré barvy, k bílé bílý štras.

Věnec pověste na zeď v největší místnosti nebo položte na parapet. Pokud máte domácího mazlíčka, musíte ho chránit před jeho zvědavostí. Umístěte věnec raději do příborníku, na vysokou polici nebo do prosklené skříně.

=========
Co jsou to nízké vibrace a jak vznikají
Červená nit jako ochrana před uhranutím a uřknutím

Facebook AstroPlus.cz