Jak dokážeme sami harmonizovat svůj život

JAK-DOKAZEME-SAMI

1. Když nám dny připadají neradostné

Napište si na papír, co máte rádi. Co se vám líbí, co byste si přáli, co byste rádi udělali, ale pořád na to nemáte čas. Nemusíte psát jen o záležitostech galaktických rozměrů, popište i drobné maličkosti, malé radosti, které vám mohou přinést potěšení.

V každém dnu si najděte alespoň hodinu jenom pro sebe. A každý den začněte něco ze seznamu měnit ve skutečnost.

Štěstí se skládá z malých každodenních událostí. A ty si dokážete zařídit a dopřát.

2. Jak nechat být minulost

Zkuste nevelkou meditaci:

Posaďte se nebo si lehněte co nejpohodlněji, zavřete oči a uvolněte se. Vzpomeňte si na zážitky, které vás roztrpčily a pokuste se jim dodat myšlenou formu starého kabátu, který jste dříve nosívali, teď však už je zralý na vyhození. Zvolit můžete představu libovolného jiného obnošeného předmětu, kabelky, košile nebo šály. Každou minulou nepříjemnou situaci nebo zážitek tak vyhoďte na skládku.

3. Jak rychle obnovit síly, když jsme unaveni

Pomoci může aromaterapie. Kupříkladu vůně citrusů zvedá náladu a dodává svěžest. Stejný povzbuzující účinek má zázvor, myrha, pačuli, tea tree oil. Energii vám dodá a elánem vás naplní už mnohokrát prověřený jasmín a kromě něj i muškátový oříšek.

Další účinnou metodou je dýchání. Uvolněte se, zavřete oči, začněte dýchat pomalu a hluboce, tak, aby to pro Vás bylo příjemné a pohodlné. Žádné počítání nádechů nebo výdechů, jenom by vás to rušilo a odvádělo od cíle. Představujte si jak s vdechy a výdechy do vás vchází energie a šíří se celým tělem.

A velmi účinný a často opomíjený způsob: postavte se pod studenou sprchu a představujte si, jak proud vody z vašeho těla smývá veškerou negativitu. Jak vás zaplavuje čistou energií a obnovuje síly a vy toto jeho požehnání doslova vstřebáváte celým povrchem těla.

=========
Síla může snadno uniknout. Má k tomu 10 cest.
Síla uzemnění aneb jak pocítit život v každé buňce těla

Facebook AstroPlus.cz