Síla uzemnění aneb jak pocítit život v každé buňce těla

Síla-uzemnění

Věnujte dnes pozornost způsobu života, který vedete. Nejste příliš odtrženi od každodennosti, od obyčejného všedního dne? Nezabýváte se jen stavěním vzdušných zámků? Nepohltily vás vaše sny? Je velmi důležité a životně nezbytné umět najít rovnováhu mezi materiálním a duchovním světem, mezi nebem a zemí. Existují zvláštní uzemňující techniky. Pojďme si říci, co to uzemnění je. Uzemnění je duchovním spojením se Zemí. Být uzemněn znamená být přítomen ve vlastním těle, umět je cítit zevnitř, cítit proud života v každé jeho části, od temene hlavy až po prsty na nohou.

Když člověk uzemnění ztratí, je to jako by vypadl z reality. Noří se do světa fantazií a vzdušných zámků, ztrácí jasnost myšlení a koncentraci, nedokáže se soustředit na to, co je hlavní. Energie myšlenek se kupí kolem hlavy, ale nedokáže proniknout dolů, aby se ukotvila v zemi a realizovala se ve fyzické podobě. Člověk se podobá převrácené pyramidě, nejistě balancující na svém vrcholu s milióny plánů a minimem výsledků. Jak tedy obnovit své spojení se Zemí?

Cvičení

Jakákoli tělesná cvičení (ranní rozcvička, jóga, pilates, tanec, plavání apod.) nebo obyčejné činnosti, jako třeba úklid domu, aktivují váš fyzický počátek a zapojí tělo. Mentální energie začne klesat níž a šíří se celým tělem. Právě fyzické tělo je hlavním vodičem energie směřující k vám ze Země.
Když ztratíte uzemnění, vaše éterické pole sahá daleko přes meze těla fyzického. Právě proto vám připadá, že ztrácíte styk s realitou. Mytí slaným mýdlem nebo slané koupele vaše éterické pole zužují, vracejí vás v doslovném slova smyslu do těla. Tento způsob návratu do těla je krajně žádoucí po ukončení jakýchkoli energetických nebo meditativních technik.

Práce na zemi a se zemí

Přesazování pokojových rostlin, práce na zahrádce nebo výroba hliněných panáků vám okažitě umožňují se uzemnit.V letním období dobře funguje bosá chůze po zemi. Udržujte kontakt s přírodou. Příroda své spojení se zemí nikdy neztrácí, neboť by bez ní neexistovala. Pobyt v přírodě vás nabíjí energií.

Uzemňující rytmy

Etnická hudba s hraním na buben, tance v rytmu bubnů nebo bubnování jsou dalším skvělým způsobem spojení s energiemi Země. Uzemňující a očišťující účinek má také bití zvonů.

Vizuální uzemnění

Pokud všechny uvedené způsoby uzemnění jsou pro vás vlivem určitých okolností nepřijatelné (například jste v zaměstnání, v MHD…), snažte se zaujmout svislou polohu, ujistěte se, že pevně stojíte oběma chodidly na zemi. Představujte si, že z vašich chodidel směřují do země mohutné hnědé kořeny a pronikají stále hloub. Jste stromem. Máte silné větve, směřující k nebi a mohutné kořeny, držící v zemi. Nebojíte se bouří ani uragánů, protože vaše kořeny kotví velmi hluboko v půdě. Prochází vámi proud kosmické energie, prochází vaším tělem a stéká po kořenech do země.

Nádech – energie země se zvedá od chodidel a naplňuje tělo až k bránici. Pauza – energie země postupuje vzhůru a vychází ven tememenm hlavy, Výdech – kosmická energie přes temeno proniká do vašeho těla a plní je až k bránici. Pauza – kosmická energie klesá dolů a vychází přes chodidla z těla do země.
Afirmace: udržuji rovnováhu mezi duchovním a materiálním, mezi pozemským a nebeským, abych si vychutnal plný a bohatý pozemský život.

=========
Smysl života. Šest důvodů příchodu duše na svět.
Test: co je důležité ve vašem životě?

Facebook AstroPlus.cz