Feng shui: zdraví

feng-shui-zdravi

Zóna Feng shui chránící lidské zdraví je v mapě bagua (také pakua) umístěna v samém středu. Není to náhoda. Všichni víme, že zdraví je zárukou a základem každého úspěchu v jakékoli záležitosti, ať už jde o práci nebo osobní život. Nepříznivé feng-shui v kterékoli části domu může zhoršit funkci toho či onoho orgánu nebo zpomalit uzdravování. Proto abychom zlepšili feng shui zdraví, musíme se nově podívat nejenom na centrální zónu, ale na své bydliště – ať dům nebo byt – jako celek. Ze všeho nejlepší je začít s vytvářením harmonického feng shui ještě přede dveřmi svého domova. Například proti vchodovým dveřím by neměly být žádné stromy, protože ztěžují správný oběh energie čchi. Zvlášť špatné je, jde-li o starý, zasychající strom. Toho je lepší se rovnou zbavit.

Pokud se teprve chystáte k pořízení domu a chcete to provést podle všech zásad feng shui, určitě si nekupujte dům stojící u rušné cesty nebo silnice. Čím rušnější komunikace je, čím rychleji po ní projíždějí auta, tím hůře pro vás. Energie čchi se po rovné cestě pohybuje zběsilou rychlostí – ovšem mimo vás. To je velmi nepříznivé feng shui pro lidi s podlomeným zdravím, neboť právě takhle vzniká nedostatek životní energie čchi. Dům, který živou ulici uzavírá, rovněž přináší špatné feng shui, je to tak říkajíc opačná krajnost. Energie čchi bude násilně vtrhávat do domu a přinášet s sebou mnohé škody, přírodními živly počínaje a vlezlou pozorností sousedů konče. Nejlepší volbou je dům v tiché, malebné uličce, s nízkým plotem a ne příliš hustou zelení okolo.

Špatné feng shui je rovněž v domech postavených vedle nemocnic, hřbitovů, závodů zpracovávajících maso a jiných podobných zařízení. Když vybíráte dům, podívejte se z okna. Pěkný pohled z okna je jedním z faktorů příznivého feng shui. Pokud by roh sousedního domu směřoval proti vašemu, je to špatné feng shui. Negativního vlivu přes okno je možné se zbavit, když na okno zavěsíme zrcátko bagua, nebo na ně postavíme obyčejné zrcadlo, které bude odrážet obraz nepříznivého objektu. Feng shui vylepší také figurka želvy na parapetu.

Pokud máte takovou možnost, zasaďte na stranu severozápadně od vchodu do domu strom, nejlépe ze všeho borovici. Strom se stane vaším ochráncem, bude před domem vytvářet prostor pohody a dobrého feng shui.

Feng shui příznivé zdraví uvnitř domu nejlépe vytvoříte za pomoci čistoty a dostatku čerstvého vzduchu. Zaprášené kouty, nefungující odpady a hromady nepotřebných věcí jsou krajně nepříznivým feng shui zdraví každého člověka.

Dobré osvětlení, ať už přirozené nebo umělé, přináší do vašeho domu rovněž fyzické i duševní zdraví. Je žádoucí, aby lustry byly průzračné, skleněné nebo křišťálové, od nichž vylétají světelné duhové záblesky. Čistá velká okna s lehkými rámy propouštějí dovnitř životně důležitou čchi.

Užitečné pro zdraví a jeho dobré feng shui jsou také rostliny v domě. Rostliny vytvářející dlouhé závěsy přinášejí pasivní energii jin a jsou vhodné pro vyvážení energie v příliš světlém, jasně ozářeném pokoji. Jsou rovněž prospěšné při překrytí příliš ostrých rohů nábytku směřujících proti vám. Rostliny rostoucí vzhůru jsou nositelkami aktivní energie jang a zlepšují feng shui okna, je-li za ním například fádní, smutná krajina. Vysoká, zářivá květina odvede dobrou práci v prázdném koutě, z nějž vychází nevyvážená energie. Také květiny ve váze oživují dům, přinášejí pohodu a skvělé feng shui. Je nutné hlídat, aby květiny ve váze nebyly suché a včas je odstraňovat.

=========
Červená obálka – cesta k prosperitě
8 pravidel feng šuej k získání materiálního blahobytu

Facebook AstroPlus.cz