10 pravidel energetické hygieny

10-pravidel-energetické-hygieny

Několik rad, s jejichž pomocí může být váš život více harmonický a příjemnější, úroveň vaší energie se zvedne, lépe poznáte sami sebe, budete uvědomělejší, otevřenější a k životu vnímavější.

1. Vyhýbejte se styku s lidmi, kteří jsou vám nepříjemní a nejsou pro vás zajímaví. Nepřitahujte jejich pozornost, nedopouštějte se vůči nim dobrých skutků. Stejně by to neocenili. Vyhýbejte se lidem se sníženým sebeovládáním (například opilcům, narkomanům atp.). Jakmile vycítí slabost, upír se vás nepustí, dokud vám neodejme energii, kterou potřebuje.

2. Pokud se vyskytnete na místě velkého nahlučení lidí, zejména lidí vzrušených nebo pod vlivem alkoholu (stadion, rockový koncert, diskotéka, mítink, lidová zábava, veřejná doprava ve špičce atp.), snažte se nepustit jiné lidi příliš blízko ke své páteři. Asi 10-15 cm od úrovně zad probíhá energetická osa člověka, která je velmi zranitelná vůči působení éterických energií. Je dobré použít parfém nebo éterický olej rozmarýnu, eukalyptu nebo karafiátu. Jejich vůně vytváří kolem vás silné ochranné energetické pole (ovšem nepřehánějte to, protože oleje a silice těchto rostlin, zejména v koncentrované podobě, mají velmi pronikavou, silnou vůni.

3. Snažte se nejíst jídlo, které připravovali lidé nezdraví, unavení, podráždění, nebo někdo, kdo k vám nemá dobrý vztah. I když jste velmi hladoví, nemůže vám takové jídlo přinést žádný užitek, naopak naruší energetickou rovnováhu vašeho organismu, což může vést k různým fyziologickým poruchám (nejnevinnějším projevem jev tomto případě žaludeční nevolnost).

4. V bytě byste měli mít svůj koutek, svůj osobní prostor, tak zvanou zónu osobního komfortu, kam nikdo bez vašeho souhlasu nemůže vstoupit.

5. Buďte opatrní v zacházení s nalezenými předměty, zejména pokud jde o šperky, amulety, osobní předměty. Neznáte jejich osud ani bývalého majitele. Mohou být plné velmi negativní energetické informace. Krom toho se některé drahé kameny samy o sobě mohou stát energetickými upíry, zejména ve vztahu k novému, nepříliš silnému majiteli.

6. Stejně tak s velkou ostražitostí přistupujte k dárkům. Zejména k dárkům od lidí, kteří vám jsou nesympatičtí nebo o nich víte, že vám nejsou nakloněni. Takový dar vás může oslabit až do rozpoutání těžké nemoci. Přijímejte jen takové dárky, které vás přitahují.

7. Sportujte. Choďte běhat, plavat, cvičit do fitness centra, na aerobik, jezděte na kole. Fyzická zátěž je výtečným prostředkem vyrovnávání energetické hladiny, ovšem pouze přináší-li vám potěšení a příjemnou únavu, „svalovou radost“, jak tomu říkal proslulý fyziolog Pavlov. Pečujte o své zdraví. Člověk, který není fyzicky zdráv, se nejen nedokáže bránit energetickým atakám, ale sám se postupně mění v energetického upíra.

8. Nepoužívejte a nenoste cizí věci, ani osobní předměty nemocných nebo umírajících. Nikomu nepůjčujte předměty své vlastní osobní potřeby k dočasnému používání.

9. Buďte dobrosrdeční, maximálně diplomatičtí a psychicky pružní. Snažte se vyhýbat konfliktům nebo je alespoň mírnit. Naučte se odpouštět. Neodpovídejte na zlo zlem. S podrážděností a zlobou vás opouštějí životní síly. Nenávist člověka přímo ničí. Nemstěte se. „Oko za oko…“ je jistá cesta k sebezničení.

10. Častěji se usmívejte. Naučte se radovat z každého dne svého života, vidět krásu světa kolem sebe. Mějte rádi sebe, mějte rádi lidi a mějte rádi život.

=========
Tělesná energie a její základní zákony
Metody okamžité energetické pomoci

Facebook AstroPlus.cz