Zákon očekávání aneb Jak důležité je čekat dobrý výsledek

Očekávání má velkou moc nad vědomím. Co očekáváme, toho se nám dostane.

Jeden z největších boxerů všech dob, Muhammad Ali nikdy nemluvil o svých plánech jinak, než v tomto duchu: „Až vyhraju tenhle zápas…“ A vždycky vyhrál.

Rozsáhlý psychologický průzkum přinesl ohromující výsledek: u téměř devadesáti procent testovaných osob platil zákon negativního očekávání. S jistotou očekávali negativní výsledek.

Téměř devadesát procent! To je nejspíš příčinou, proč vlastně je skutečně úspěšných lidí na Zemi tak málo. Jak se zdá, všichni čekáme, že nám to nevyjde. Nečekáme úspěch. A ještě hůř – jsme téměř přesvědčeni o jeho nemožnosti.

Co si s tím počít?

1. Změnit myšlení. Čekat vždycky jenom to nejlepší. Všemi možnými způsoby si vizualizovat dobrá očekávání: zapisovat si je, malovat je, sbírat obrázky. Vizualizace pomáhají udržet to správné naladění a vracet se k němu, když z ničeho nic sklouzneme k negativitě.

2. V klidu doma nebo během procházky si analyzovat svá očekávání pro tento den. Každé negativní nahradit pozitivním, ať se to týká kterékoli životní oblasti: zaměstnání, vztahů, rodinného života, tvorby, financí, atd…

3. Očekávání kontrolovat. Zpočátku to nebude snadné, myšlenkami budeme stále sklouzávat k nevíře, pochybám a odmítání možnosti zlepšení. Popadněte je za límec a pryč s nimi! Na jejich místo přivolejte vlnu pozitivních myšlenek. Jde jenom o zvyk a zvyk se přeci dá změnit!

A když to nevyjde?

Jistěže to nemusí hned vyjít, bylo by také naivní se domnívat, že s úspěchy se rázem netrhnout dveře. Jenomže tahle praxe v sobě ukrývá ještě jeden hluboký smysl:

• Očekáváte-li to nejhorší, dorazíte k neúspěchu vyšťavení a bez kapky síly, zcela přesvědčení, že změnit svůj život nedokážete. Nemáte už ani touhu to zkoušet;

• Jestliže očekáváte to nejlepší, pak vaše podvědomí přijme nezdar jako chybu, pouhou nešťastnou náhodu a rázem vám dodá nový energetický stimul k dalšímu jednání. A jednání provázené vírou je mohutnou silou, schopnou tvořit zázraky.

Elena Sevich

=========
Cokoli řeknete, bere vaše podvědomí vážně
Jak zajistit plnění svých přání?

Facebook AstroPlus.cz