Pták Fénix: klíč k nesmrtelnosti

Mýtické bytosti zpravidla ztělesňují nějakou vlastnost, která má pro lidstvo veliký význam. Pták Fénix se stal symbolem nesmrtelnosti, věčného znovuzrození z popela, nekonečné existence. Každý se může obrátit na egregor tohoto smyšleného tvora, nabít se jeho energií a změnit život k lepšímu. Co je egregor? Psychoenergetická entita rodící se ve skupině bytostí vyznávajících stejný cíl, stejnou myšlenku.

Co je to za ptáčka?

Nejstarší texty o Fénixovi pocházejí ze starého Egypta a jsou staré více než čtyři tisíce let. Nazývají ho Bennu. Měl podobu volavky modré, fialové, bílé nebo šedé barvy. Řekové z Egypta mnohé přejímali, včetně této legendy. Po nich to byli Římané. Fénixe však znali i v zemích mimo egyptský vliv, v Číně, Japonsku, Indii a Rusku. Znala ho starověká Persie, zmínka o něm je v posvátném židovském souboru rabínských textů Talmudu. Popis se může poněkud odlišovat, v hlavním však panuje většinou shoda.

1. Fénix má pera zlaté, ohnivé i purpurové barvy a stavbou těla se podobá orlu – tolik o něm píše Hérodotos.

2. Žije velice dlouho – 160 až 12954

3. Smrt nachází v ohni, kde každých pět set let zemře v plameni hořících posvátných voňavých bylin, aby se vzápětí znovu z popela zrodil.

Existují dva základní přístupy k výkladu toho, co se po Fénixově sebeupálení děje. Podle nejrozšířenějšího názoru se Fénix znovuzrozuje z popela a začíná nový životní cyklus. Podle některých legend však posvátný pták umírá a zároveň přivádí na svět malé ptáče, takže na místě spáleného hnízda se objevuje nová bytost stejného druhu. Ať je to jak chce, je Fénix symbolem nesmrtelnosti a vítězství života nad smrtí.

Svým příkladem mytický pták potvrzuje, že ani úplné zničení ještě není konec, protože na každém spáleništi se dříve či později zrodí něco nového. Neexistují nenapravitelné zráty. Kterákoli ztráta vede jen k dalšímu rozvoji.

Meditace nad Fénixem «Znovuzrození»

Fénixova meditace prospívá každému, protože umožňuje zbavit se strachu ze změny, ze smrti, z konce čehokoli. Zvláště je toto cvičení doporučeno těm, kdo :

– trpí nevyléčitelnou nemocí

– prožívají těžkou etapa v osobních vztazích

– byli postiženi velkými finančními ztrátami

– trpí depresemi

– jsou nuceni začít v životě znovu od nuly.

Meditace umožní nejenom pocítit, že negativní události nejsou věčné, poskytuje také síly k dalšímu rozvoji. Po tomto jednoduchém cvičení se člověk přestává bát a naplní ho odhodlání k dalšímu jednání.

Budete potřebovat:

1. Dvanáct svíček (žlutých, červených a oranžových)

2. Velký kus červené látky

3. Svoji fotografii

4. Ohněvzdornou nádobu

Rozprostřete látku na podlaze a posaďte se do jejího středu. Rozestavte kolem sebe zapálené svíce. Soustřeďte se na problém, který je příčinou vašich starostí, oživte emoce, které ve vás vyvolává, uvědomte si naplno svůj stav tady a teď. Doporučuje se zaměřit se na teplo vycházejícího z plamene svíček a pálícího na pokožce. Zavřete oči a představujte si, že někde v oblasti srdce cítíte vznik tepelné esence. Je měkká, hustá a oblá, tvarem připomíná vejce. Po nějakou dobu toto teplo jenom vnímejte.

Dál byste měli v představách cítit, jak se začíná pohybovat, jeho rozměry se zvětšují, jeho „skořápka“ praská a rozlévá se vám po těle. V tu chvíli pocítíte úžasné ulehčení a radost. Zaradujte se z citů, které se vás zmocní a ztotožněte se s ptákem, který se právě zrodil «odnikud». Můžete zkusit mávnout křídly, zahýbat tenkým krkem, otevřít zobák. Komu se meditace povedla, to bude pokládat za jednoduché a snadno srozumitelné. «Když se probudíte», otevřete oči, zapalte fotografii a hoďte ji do nádoby. Popel vyhoďte do větru. Tím momentem vám začíná nová životní etapa: přivítejte ji důstojně.

Fénix je podivuhodný pták dodávající sílu každému, kdo ji potřebuje. Tato bytost žije v každém člověku, jenom se zdaleka ne vždy daří ji k životu probudit. Nikdy to však nepřestávejte zkoušet. Dosažený výsledek dříve nebo později překryje všechny dosavadní neúspěšné pokusy.

=========
10 snů, které bychom neměli ignorovat
Co jsou larvy?

Facebook AstroPlus.cz