Podkova jako talisman: kam ji zavěsit, jak ji darovat, magická moc

Podkova je velmi dávným symbolem štěstí, který má navíc mocné ochranné účinky. Už Keltové připisovali železu moc bránit v přístupu zlým duchům, a chránili proto podkovami svá obydlí. Svému majiteli přináší podkova pomoc vyšších sil, dokáže do jeho života přivolat lásku, upevnit jeho zdraví, zajistit mu štěstí v hazardních hrách, navrátit soulad a porozumění do osobních vztahů. Podkova tedy přijde vhod každému.

Podkova jako dárek

Talismanem, amuletem či ochranným předmětem se však nemůže stát každá podkova. Největší sílu mají takové, které někde najdete. V dnešní době se podkovy opravdu všude nepovalují, takže najít ji je samo o sobě doopravdy veliké štěstí. Druhou možností, jak získat skutečně silnou podkovu, je dostat ji jako dárek.

Avšak i darování má svá „ale“. Funkci silného ochranného předmětu má podkova v případě, že ji daruje: matka svému dítěti, žena muži, nebo muž ženě. Pokud ji daruje žena ženě nebo muž muži, není to ta nejlepší možnost. Darovat podkovu je třeba upřímně a jak se říká, od srdce, jinak štěstí nepřinese. Krom toho podkovy nenosí štěstí zlým lidem.

Kam zavěsit podkovu

Pokud jste se stali šťastným majitelem podkovy, vynasnažte se, abyste si ji doma pověsili tím správným způsobem. Za prvé, podkova musí vždycky viset uvnitř domu, nikdy ne zvenčí. Za druhé, je-li v domě všechno v pořádku a v harmonii, je třeba podkovu zavěsit „růžky“ nahoru, aby se z ní štěstí nesypalo a naopak se zachycovalo na její konce. Je-li však v rodině mnoho negativity, zavěste podkovu naopak růžky dolů. Podkovy nemají rády tmu, zavěste ji tedy tam, kde je hodně světla.

Magické vlastnosti

Magické vlastnosti podkov posiluje dřevo, musíte ji tedy určitě připevnit na dřevěný základ. A zcela určitě jediným hřebíkem! Podkova pro štěstí může být vyrobena z jakéhokoli materiálu kromě umělé hmoty jakéhokoli druhu. Aby v rodině vládl mír, láska a pohoda, měli by ji manželé ve svém domově věšet společně. Jako ochranný předmět je nejsilnější podkova ze železa.

=========
Co říká feng shui o symbolice barev a jejich působení na lidský život
Štěstí a jeho nejznámější symboly

Facebook AstroPlus.cz