To, jak člověk žije, je v mnohém dáno obsahem jeho rozumu. Myšlenkami, emocemi, hluboce zakořeněnými morálními soudy a přesvědčením. Realita, která nás obklopuje, má na nás jednak vliv, jednak je sama vystavena vlivu našeho vnitřního světa. Podíváme-li se na biografie známých lidí, můžeme zaznamenat jeden obecný rys. Všichni byli pevně přesvědčeni o vlastní výjimečnosti. Nikdo je nedokázal přesvědčit o neschopnosti zvládnout jakékoli obtíže. Tato víra poskytuje úspěšným lidem – vědcům, politikům či podnikatelům – sílu pracovat na zlepšení vlastního života i života jiných a konat významné činy i přes všechny neblahé prognózy okolí.
Abychom se rychleji přiblížili splnění svých vytoužených přání, je nezbytné naučit se využívat možností světa kolem sebe i schopností vlastního podvědomí. Pokud dovedně využíváme své vnitřní zdroje, můžeme dosáhnout neuvěřitelných cílů. Záleží na povaze našich myšlenek a emocí, zda se staneme pány vlastního života nebo prostě jen budeme žít a reagovat na vnější okolnosti. Ty však bohužel často představují nikdy nekončící proud problémů.
Abychom si s nimi poradili, je třeba překročit rámec svého obvyklého myšlení. Myslíte například na to, jak zvýšit svůj měsíční příjem. Když děláte devět hodin denně a nepostupujete na kariérním žebříčku, zdá se čistě logickým rozhodnutí pořídit si ještě jednu práci. Nebo vyměnit jednu firmu za druhou, kde vám nabízejí vyšší plat.
Avšak jen čistě mechanické zvýšení objemu času věnovaného práci nemusí stačit. Stejně tak jako změna zaměstnavatele. A právě tady může pomoci podvědomí. S využitím jeho rezerv můžete dospět k velmi nečekaným životním rozhodnutím. Může se například ukázat, že něčím životním posláním není prodej sanitární techniky, ale výuka hře na klavír. Jiný může dospět k závěru, že nadále nechce být designérem nebo řídit autobus. Odpověď na otázku jaký druh činnosti vám bude přinášet uspokojení a zároveň bude vysoce finančně ohodnocen, je uložena ve vás.
K tomu navíc všichni vládneme genetickou pamětí – pamětí svých předků. Chůzi i další pohyby vykonáváme zcela automaticky, aniž bychom se nad nimi zamýšleli. Činnost podvědomí je vždycky podmíněna vědomím. Každou myšlenku, která ve vědomí vznikne, bere podvědomí jako bernou minci. Nejprve se jeho tvrzení mohou formovat pod vlivem objektivní skutečnosti. Jestliže jim však dáme zelenou, postupně začnou napomáhat tomu, že realita bude ještě horší než jejich výchozí konstatování. Není v tom žádná mystika. Pokud se domníváte, že nemáte jiné vlohy, než dovedně prodávat cosi po telefonu nebo malovat cizí byty, těžko si najdete něco jiného. Abyste to našli, musíte přinejmenším věřit, že něco takového existuje. Pokud pokládáte partnera za člověka omezeného, pak s největší pravděpodobností se bude tato jeho vlastnost prohlubovat. Na každého působí jeho okolí. Zvláště pak rodiče a partneři. Život je příliš harmonický, než aby člověku poskytl něco víc nebo míň, než si zasluhuje. «Povaha člověka je jeho osudem» říká známý Ciceronův výrok. Svůj život můžeme vždycky změnit – pokud věříme, že to dokážeme. Jestliže tuto víru nemáme, nemáme na změnu ani tu nejmenší šanci.
Právě proto je třeba svou mysl plnit pozitivními výroky, i když realita zatím žádnému zlepšení nenasvědčuje. Minimálně se nebudete zbavovat sil nekonečným mlácením hlavou do zdi. Jako výtečný protijed negativním myšlenkám a obavám poslouží snění o budoucnosti a vděčnost za to, co máte teď. V našem vesmíru už existuje všechno, můžeme si vybrat z nekonečného množství variant. Jediné, co musíme změnit, je vlastní myšlení.
Kouzelná kniha přání
Jak číst nápovědy osudu. Praktický návod.
4 komentáře
Lidi nejdříve je třeba pochopit co je podvědomí — teprve pak jej možná můžete řídit…
Cituji: „Jediné, co musíme změnit, je vlastní myšlení.“ To je pravda, ale kdo z lidí to umí? Opět, nejdříve musíte pochopit, co se v té mysli děje, pak s tím můžete něco dělat!!!
Pro ty, kteří se chtějí konečně probudit, jsou zde zcela zásadní a klíčové informace:
Co je to vědomí?
Naše vědomí a naše dlouhodobá PAMĚŤ nemá nic společného ani s mozkem, ani s DNA.
Víte, že žijete v minulosti? Jeden každý okamžik svého života…
Je tomu tak, protože mozek si se zpožděním vytváří vnitřní model-virtuální obraz reality, který je pouhou subjektivní iluzí o vnějším světě.
I materialisté již velmi dobře vědí, že tzv. „realita“ vzniká a je vykreslována teprve v našem mozku — a to navíc se zpožděním ca 0,5s, které je dáno časem potřebným pro zpracování v biopočítači mozku…
Naše vědomé já vykonává jen nepatrnou část činností které prožíváme. Většina činností je vykonávána automaticky a nevědomě.
Ne-vědci dokonce už přišli na to že máme podvědomí, které nás v podstatě ovládá, aniž bychom si to uvědomovali.
To ono řídí tělo. To ono je identické s tím čemu se někdy říká ego!
Ego samozřejmě řídí tělo zkratkou bez mozku — v mozku se až se zpožděním ca 1/2s vytvoří iluze vnější reality, toho co jsme právě před 1/2s udělali — a mozek (vaše denní vědomá mysl) pro vás současně vytváří iluzi, že to vy (jakožto součtová duše) jste se rozhodli!
Chcete konečně VĚDĚT?
Chcete konečně VZÍT SVŮJ OSUD DO VLASTNÍCH RUKOU?
Ve škole vám lžou o funkci mozku! Oficiální věda objevila, že máme dva mozky. Víte k čemu slouží? Věříte, že znáte sami-sebe?
Další biologické důkazy existence ega:
Science Alert pokračuje: Tělo má ve skutečnosti druhý mozek, který člověka ovládá mnohem víc, než byste si mohli myslet — většina lidí přitom ani netuší, že existuje…
[Tento druhý mozek je v podstatě to, čemu se někdy říká ego, nebo též PODVĚDOMÍ.]
Jak vysvětluje AsapSCIENCE, hlavní způsob, jak mozek komunikuje se zbytkem těla, je přes vagus nerv, který předává zprávy hlasivkám, srdci, plicím a trávicímu traktu.
Ovšem výzkumníci také zjistili, že uvnitř ENS — rozsáhlé sítě neuronů, která ovládá váš trávicí trakt — se zprávy posílají i druhým směrem!
Ve skutečnosti 80 až 90 procent nervových signálů v enterickém nervovém systému (ENS) jde ze střeva → do mozku. A když je vagus nerv vyříznut, enterální systém vůbec nepotřebuje mozek.
Jinými slovy, váš trávicí systém, spojený s egem, je vaším druhým mozkem a ovládá vás mnohem víc, než si uvědomujete.
…nejdříve je třeba pochopit co je podvědomí — teprve pak jej možná můžete řídit…
Cituji: „Jediné, co musíme změnit, je vlastní myšlení.“ To je pravda, ale kdo z lidí to umí? Opět, nejdříve musíte pochopit co se v té mysli děje, pak s tím můžete něco dělat!!!