Kouzelná kniha přání


Začněme tím, že jakékoli přání se nám splní, pokud je dokážeme správně zformulovat. Proč je tak nezbytné dát mu právě písemnou podobu? Nedivte se. Na věc tak důležitou byste neměli litovat ani času, ani námahy. Například. Sníte o tom, že potkáte ideálního partnera, nebo prostě někoho, koho budete moci milovat. Můžete snad bez přípravy uvést všechny pozoruhodné toužené rysy svého příštího vyvoleného? Jsem si jista, že ne. Jenomže právě to je třeba! Jinak vám z toho vyjde něco jako – „Něco mi dejte, nevím přesně, co“.

Ze všeho nejdřív si musíte pořídit svou «Kouzelnou knihu přání». Vyberte si ten nejhezčí, nejsympatičtější sešit, který se vám bude líbit ze všech nejvíc, takový, do kterého se pohodlně píše a který je příjemné držet v ruce. Uvědomte si, že nevybíráte nějaký běžný jednorázový předmět, ale svou «Kouzelnou knihu přání». Vaše přání si přece zaslouží sídlit na pěkném a pohodlném místě.

Jen žádný spěch.

Rozhodně nijak nespěchejte, abyste zaplnili svou Kouzelnou knihu přání zápisy. Nesnažte se udělat to co nejrychleji a nevyužívejte každé volné chvilky mezi vařením večeře a mytím nádobí. Pro své zápisy si zvolte několik volných večerů, klidně využijte třeba část víkendu. Představujte si, že máte v rukou Knihu vlastního osudu a zápisy, které do ní zanesete, kardinálním způsobem změní váš život k lepšímu. Proto nikam nespěchejte a nepokoušejte se sešit popsat během jediného večera. Bylo by to jen na škodu kvalitě.

A teď něco o tom, jak přání zapisovat.

Pokud toužíte setkat se se svým životním partnerem a žít s ním v krásném a dokonalém domově, promyslete a zapište seznam žádaných kvalit budoucího partnera nebo domu svých snů. Například: «Bydlím v prostorném, světlém domě na břehu krásného teplého moře. Z terasy je nádherný pohled na hory a mořskou hladinu. Dům obklopuje zahrada s altánkem a sad ovocných stromů…atp.»

Popis svého přání je nejlepší zaznamenat někde v přírodě, tichu a o samotě. Stromy, tráva i květiny člověka naladí k pokoji a míru. A mohutná a krásná energie přírody prostoupí i nás: city utichají, rozum se zklidňuje a duše si poletuje…

Jak zapisovat svá přání. Jaká slova volit.

Samozřejmě, že příjemné pocity vaše zápisy zkrášlí, zvláště pokud na začátek každé věty nezapomenete napsat podobná slova: «Jsem šťastná, že mám tenhle nádherný dům, že držím za ruku svého milovaného a poslouchám příjemné poklony o svojí kráse… atp.»

Slovo «chci» je pro tuto příležitost zcela nevhodné z jednoduchého důvodu: chtít můžete velice dlouho, je však mnohem příjemnější dostávat, než chtít. «Mohu» rovněž není dobrá varianta, protože člověk může něco dělat stejně jako nedělat, a to opět velmi dlouho. Zápornou částici «ne» ze svého krásného slohu také vyžeňte, nemá tam co dělat.

Zakažte si jednou provždy probírat svá tajná přání s kýmkoli jiným. Cizí pocity by na jasné paprsky vašeho nádherného snu mohly dopadnout jako stín. A řeči okolo by mu ubíraly na síle. Nikdo a nic nesmí bránit naplnění vaší touhy.

Hned dnes si zapište svůj první nádherný sen do nové Kouzelné knihy přání. Ať se vám vyplní!

=========
Jak si vytvořit život svých snů
Mělo by vám být lehko

Facebook AstroPlus.cz