Jaké suvenýry z cest bychom nikomu neměli dávat?

Je zvláštní, že i v moderní době je ještě stále zvykem přivážet přátelům, kolegům a známým suvenýry z cest. Také jdeme-li někam na návštěvu, často něco takového s sebou bereme jako pozornost. Dobrá – zdálo by se, že suvenýry konec konců nemohou nikoho urazit ani mu nic zlého způsobit. Vždycky je možné dárek, o který jsme nestáli, strčit někam do komory nebo nástavce až nahoře vzadu a šťastně na něj zapomenout. Na druhou stranu však existuje přesvědčení, že když někdo nezná pravidla, neví co se dá a co nedá darovat a jak se to má provést, může to vést k nenapravitelným důsledkům, a to i u zatvrzelých ateistů. Za starých dob věnovali lidé výběru takových předmětů velikou péči a třeba v Číně nebo v Japonsku tato pozornost věnovaná přetrvává dodnes.

Maska — tento tradiční symbol zvířetníkového znamení Blíženců je často projevem pozornosti, kterou lidé někomu darují, ať už jsou to přátelé nebo ti nejbližší. Málokdo ví, že právě maska, která je někdy vnímána čistě jako jakýsi talisman nebo zajímavost, může také být předmětem přinášejícím neštěstí a nesváry. Platí to zejména pro masky staré, v minulosti už použité. Při nákupu je třeba masku důkladně prohlédnout a neváhat zeptat se prodavače, jak starý ten předmět je. Na masce by neměly být žádné viditelné cizí stopy, kapky krve či jiné, střípky nebo jehly ani jiné takové věci. Ty jsou totiž vždycky důkazem, že maska byla kdysi používána k magickým rituálům a nepochybně je nasycena nedobrou energií. Pokud se vás při prohlížení masky zmocní nedobré pocity a pochyby, nekupujte ji a vraťte ji zpět do regálu. Člověk dokáže i podvědomě vycítit zlo a některé masky mohou být vyobrazením jen málo známých temných božstev.

Zrcadla jsou rovněž poměrně nebezpečným předmětem a kromě užitku mohou novým majitelům způsobit také velké škody. Je daleko vhodnější kupovat zrcadla úplně nová, nejlépe jako součást kosmetického stolku či toaletky. Tak totiž máte téměř zaručeno, že se do zrcadla před jeho novým majitelem určitě nikdo jiný nedíval. To je velice důležité, protože zrcadla mají paměť a vsakují emoce a pocity, někdy dokonce i myšlenky toho, kdo se do nich dívá. Proto také mágové doporučují pravidelně zrcadla, která máte v domě, očišťovat a obnovovat jejich dobrou energii správným způsobem. V opačném případě si můžete způsobit nemoci, můžete na sebe přitáhnout něčí kletbu nebo si se starým zrcadlem usadit v domě i ducha zemřelého, jemuž zrcadlo patřilo. Zdaleka ne každý by měl z podobného podnájemníka radost. Jako dárek je proto vhodné v krajním případě zrcadlo či zrcátko úplně nové,

Bůhvíproč si spousta lidí myslí, že staré mince přitahují k člověku bohatství a finanční úspěch, nebo alespoň štěstí. Přiveze-li někdo z rodiny jako suvenýr pár starobylých mincí, je však třeba být krajně ostražitý. Každý mág vám vysvětlí, že takové mince se k bohatým lidem nedostávaly jen tak. Mince nesymbolizuje bohatství, ale proces nakládání s finančními prostředky. S bohatstvím i chudobou. Nejprve jsou počítány po jedné či po dvou, je to počítání chudoby a šetření, teprve potom se mince dostala k člověku bohatému a stala se symbolem jeho bohatství. Pečeť chudoby však na ní ulpívá dodnes a vy nemůžete vědět, co se k vám s mincí dostane. Určitě je daleko lepší přivézt jako dárek skarabea nebo žábu s třemi tlapkami. To jsou prověřené symboly finančního zdaru. A navíc velice účinné.

=========
Kupte si slona aneb jak dojít blahobytu podle zásad feng shui
10 věcí, které bychom doma neměli mít

Facebook AstroPlus.cz