Jak navlékat prsteny? Symbolika a význam prstenů

Prsten nemá začátek ani konec. Právě v nekonečnosti tvaru spočívá magie této ozdoby.

Naši předkové přistupovali k výběru i nošení prstenů s velikou vážností. Věděli, že každý prstýnek má na ruce své místo a že každý prst má svou energii, vyžadující ozdoby z určitého materiálu a také kameny určitého druhu. Při dodržení všech podmínek se pak „kouzelné kolečko“ stane pro svého majitele spolehlivým a věrným talismanem.

Kouzelné nástroje

Prsty na rukou jsou vlastně svérázné antény, schopné zachycovat a předávat různé toky a vlny cirkulující Vesmírem. Působení na tyto antény – mimo jiné právě s pomocí prstenů – dokáže ovlivnit lidskou povahu i osud.

Astrologové dávných civilizací stanovili energii každého z prstů s spojili ji s jednou planetou sluneční soustavy. Tato informace může být příjemným objevem pro ty, kdo by rádi změnili svůj život k lepšímu. Magickými nástroji jim budou prsteny.

 • Palec «se živí» nespoutanou energií Marsu. Prsten nasazený na palec přehnaně řevnivého a divokým temperamentem vybaveného zástupce silného pohlaví pomáhá mírnit jeho ustavičnou podrážděnost a dokáže harmonizovat jeho osobní život. U žen pomáhá prsten nasazený na palci rozvoji materiálního blahobytu.
 • Prsteny obepínající ukazovák pomohou svým majitelům k vybudování oslňující kariéry, k získání moci i k jejímu udržení. Aby také ne – ukazováček je pod ochranou krále planet, vševládného Jupitera! Nikoli náhodou byl evropským monarchům při korunovaci nasazován královský prsten právě na tento prst.
 • Prostředník je pod strohou ochranou Saturnu. Prsten by na něm měli nosit lidé toužící po životní stabilitě. Krom toho stálé nošení prstenu na tomto prstě rozvíjí magické schopnosti. Právě na Saturnově prstě nosili své posvátné všemocné prsteny prorokové a mágové dávných dob.
 • Ve starém Egyptě se zrodila pověra, že prsteníčkem, který je prstem Slunce, prochází artérie zásobující krví srdce. Proto prsten na něm nošený měl přinášet štěstí v lásce a rodinnou pohodu.
 • Prsten na malíčku, těšícímu se ochraně Merkura, rozvíjí výmluvnost a intuici a podporuje úspěch v podnikání. Až do konce svých dnů nesejmul Franklin Delano Roosevelt prsten se svým jménem, který nosil na Merkurově prstě. Byl přesvědčen, že právě jemu vděčí za své úspěchy.

Zlato nebo stříbro?

Energii prstů zapojují určité kameny a kovy. Nesprávný výběr může člověku způsobit jenom škodu.

  • Například červené kameny rubín a granát vsazené do zlata se namají nosit na palci. Může to působit nezvladatelné výbuchy hněvu. Naopak prsteny stříbrné, se vsazeným žlutým nebo modrozeleným kamenem, se k Martovu prstu hodí ideálně.
  • Ukazováček «si potrpí» na masivní zlaté ozdoby se safírem nebo korálem. Ty pomáhají vyjevit lidské talenty a posilují vliv svého nositele na jiné lidi. Stříbrné prsteny se na tento prst navlékat nedoporučuje, protože by mohly způsobit krach všech plánů a nově zahajovaných aktivit.
  • Pro prostředníček je stříbro naopak tím nejvhodnějším kovem. Stříbrný prsten s měsíčním kamenem selenitem nebo ametystem pomůže nositeli nabýt klidu a zbavit se stresu a zajistí mu úspěch ve všech každodenních záležitostech. Pokud si však někdo na prostředník nasadí zlatý prsten s jantarem nebo rubínem, může závažným způsobem poškodit svůj osobní život.
 • Prsteníček by měl zářit zlatým prstenem ozdobeným topazem, perlou nebo jantarem. Takové spojení na prsteníku upevňuje rodinná pouta a svého nositele činí neodolatelným v očích opačného pohlaví. Ovšem kdyby si někdo na sluneční prst nasadil prsten stříbrný, dočká se účinků přesně opačných.
 • Malíček nečiní žádný rozdíl mezi zlatem a stříbrem. Dává však přednost pouze zeleným a žlutým kamenům. Prsten se smaragdem nebo chrysolitem nasazený na malíčku pomáhá při realizaci těch nejodvážnějších projektů a ve vypjaté chvíli napoví vhodné řešení.

Šperk jako talisman

Aby se nám prsten stal talismanem, je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel. Než si ho navlékneme na prst, musíme ho v duchu poprosit o podporu a pomoc. A když si prsten na noc sundaváme, musíme ho krátce podržet v dlani a v duchu mu poděkovat za sílu, kterou nám dodával v průběhu celého dne.

 • Nepřetěžujte ruce navlékáním více prstenů „pro každou životní situaci“. Jednak to omezuje účinek síly jednotlivých prstenů, jednak si můžete způsobit problémy se zdravím.
 • Nenoste prsteny, které nemají vhodnou velikost – jejich působení tím získává opačné znaménko!
 • Jednou do týdne byste prstům měli dopřát oddech a nechat prsteny odpočívat v krabičce.

=========
Talismany rozvíjející intuici
Podkova jako talisman: kam ji zavěsit, jak ji darovat, magická moc

Facebook AstroPlus.cz