Zdobení interiérů čínskými zvonečky je móda, která prochází svými vzlety i pády, ale nikdy se docela nevytratí. Je to pochopitelné. Zvonky nepředstavují jenom krásné designerské předměty, ale slouží jako skutečný hudební nástroj. V Číně se dodnes zvuk zvonu nazývá hudbou větru. S jemnou, tlumenou a měkkou hudbou feng shui, kterou vyluzují zvonkohry, pracují zkušení mistři feng shui až do dnešních dnů.
Větrná hudba, kterou hrají kouzelné drobné zvonky, je podle feng shui schopna rozkládat a ničit negativní energii ša. Aby hudba větru zaznívala podle všech pravidel feng shui, je třeba čínský zvonek správně vyrobit, dobře vybrat a rovněž vhodně umístit. Jenom tak bude skutečným symbolem štěstí, ochrany a blahobytu.
1. Jak vybrat vzdušný zvonek?
Zvonkové tyčky.
Čínskou zvonkohru tvoří několik zavěšených trubiček, tyčinek či rourek – zkrátka tyček – a jazýček, který do tyček naráží a vyluzuje z nich zvuky, kterým se říká hudba větru. Důležité je, aby zavěšené tyčky byly duté, jinak by se v nich energie nemohla přetvářet v životní energii čchi plnou pozitivity. Taková zvonkohra by vám nepřinesla žádný užitek, i kdybyste dodrželi všechna ostatní pravidla jejího užívání.
Materiál.
Zvonečky mají být vyrobeny z porcelánu, z bambusového dřeva anebo z kovu. Za nejlepší jsou pokládány zvonky vyrobené ze stříbra nebo ze zlata. To je samozřejmě pouhé konstatování, protože opravdu málokdo si může něco podobného dovolit. Nijak špatnou nebo hůř funkční alternativou nejsou zvonkohry vyrobené z oceli, hliníku anebo mědi.
2. Jak větrnou čínskou zvonkohru umístit?
Když se rozhodujete, kam čínské zvonečky umístíte, musíte především vzít úvahu, z jakého materiálu jsou vyrobeny.
Kovová zvonkohra.
Kovovou zvonkohru je třeba zavěsit v západní nebo severozápadní části domu.
Dřevěná zvonkohra.
Dřevěnou zvonkohru zavěste nejlépe na východě nebo jihovýchodě svého bydliště.
Keramická zvonkohra.
Větrnou zvonkohru z keramiky můžete pověsit pouze v severní polovině domu.
Důležité je rovněž vzít v úvahu počet závěsů zvonkohry.
- Severozápad – 2 tyčky.
- Západ – 3 tyčky.
- Jihovýchod – 4 tyčky.
- Jihozápad – 6 tyček.
- Východ – 7 tyček.
- Severovýchod – 8 tyček.
- Sever — 9 tyček.
3. Jaké existují druhy čínské větrné zvonkohry?
Zvonkohra „Ptačí zpěv“.
Hudba feng shui vydávaná zvonkohrou „Ptačí zpěv“ se hodí všem, kdo potřebují pomoc v byznysu nebo při obyčejné práci. Tuto zvonkohru je třeba umístit na severovýchodě. Má osm kovových tyček. Proto je feng shui hudba, kterou vyluzuje, zcela mimořádně malebná. Pokud svá přání zapíšete čínskými hieroglyfy, dozajista se vám díky této hudbě splní. Samozřejmě pouze v případě, že vaše přání nebudou protiřečit tomu, co je dáno vaším osudem a jejich splnění nezpůsobí škodu nikomu jinému. Kovová zvonkohra o šesti tyčkách také neutralizuje smůlu přinesenou feng shui času nebo letící kometou.
Zvonkohra „Větrná hudba“ (z bambusu).
Čínská zvonkohra „Větrná hudba“ může být vyrobena z bambusu nebo ze zvonečků a peří. Zavěšovat bambusovou „Větrnou hudbu“ je výhodné na takových místech, kde se hromadí hodně negativní energie, kde je tma a prostředí je spíše neútulné, kupříkladu u schodiště na půdu nebo do sklepa. Jemné tóny této větrné zvonkohry se spojují do hudby feng shui, která odpuzuje a proměňuje negativní energii ša v pozitivní energii života čchi. Zápornou energii svého bytu, ať už ji způsobuje cokoliv, můžete kromě jiného vyvážit právě zavěšením zvonkohry „Větrná hudba“ ke vchodovým dveřím.
Zvonkohra „Větrná hudba“ (ze zvonečků a peří).
Tuto zvonkohru zavěšujeme vždycky nad hlavní dveře, ať jde o dům nebo byt. Chrání bydliště před pronikáním negativní energie ša.
Největší účinky prý zvonkohra zajišťuje v kombinaci s upřímným smíchem. Podle feng shui je větrná zvonkohra velmi silnou ochran domova. Zavěste si ji ke vchodu do domu nebo bytu, případně k oknu nebo před balkonové dveře. Proste ji, ať drží stranou vašeho příbytku všechno, co vám nesvědčí a co by vám mohlo uškodit, a pomůže vám tak vytvořit místo, kde se budete cítit v harmonii a bezpečí a kde budete vždycky moci načerpat energii a sílu.
A/N/A
Jin jang, mandorla, luk a šíp — významy symbolů
Jak se bavit se stromy?