5 lapačů životní energie


Každý člověk má svou energetickou zásobu, díky níž má sílu pracovat, radovat se ze života, vychovávat děti, snažit se o úspěch i milovat. Mnozí lidé ji však využívají nerozumně a zbytečně ztrácejí energii.

Existuje pět významných lapačů, kteří pohlcují životní energii:

1. Jalové řeči

Nesmyslné prázdné řeči zabírají drahocenný čas a vedou k minimalizaci pracovního výkonu. Totéž se děje se životem. Abyste nesmyslně zbůhdarma neplýtvali energií, vyhněte se hádkám a snažte se co nejmíň jen tak tlachat.

2. Negativní emoce

Podráždění, depresivní myšlenky, přehnaná sebekritika, hv, vztek a pochyby, to vše nám ubírá energii. Cítíte-li příval hněvu, okamžitě přijměte náležitá opatření a ovládněte negativní emoce. Jen tak si zachováte životní energii, která by vám výbuchem naprázdno unikla.

3. Práce nepřinášející uspokojení

Taková práce není nikomu ani k užitku, ani k radosti: objevuje se slabost, cíle není dosaženo, energie uniká a štěstí nepřichází. Zamyslete se důkladně nad tím, co rádi děláte, co vás baví. Možná by to chtělo rekvalifikaci a jiné zaměstnání.

4. Obavy z kritiky

Myšlenky na to, co o vás řeknou lidé, jenom odebírají energií a zbavují životních sil. K mínění ostatních je třeba zaujmout daleko jednodušší přístup a kritické poznámky prostě nebrat na zřetel. Kritika nemotivuje k úspěchu, přináší jenom problémy a omezuje rozlet.

5. Energetičtí upíři

Komunikace s jistými osobami vede k morálnímu zpustošení a vyvolává naprosté vyčerpání sil. Vyhněte se kontaktu s takovými lidmi, a pokud nemáte tu možnost, naučte se psychologickým způsobům ochrany.

Zaměřte svou energii tím správným směrem a váš život bude šťastnější, přínosnější a úspěšnější.

=========
Šamanská metoda obnovení energie
24 věcí, které významně posilují energii člověka

Facebook AstroPlus.cz