Která barva vám podle vašeho znamení horoskopu přináší ŠTĚSTÍ?

Všichni vědí, že souhvězdí, v jehož znamení jsme se narodili, ovlivňuje naši osobnost a povahu. Když známe znamení, ve kterém se někdo narodil, můžeme předem odhadnout některého jeho přednosti i povahové nedostatky.

Někdy je až ohromující, jak přesná je charakteristika podle znamení horoskopu.

Kromě talismanů má každé znamení také svoje barvy, které podtrhují jeho nejlepší rysy. A navíc mu přinášejí štěstí. Plánujete-li něco důležitého, přejete-li si aby dnešek byl zvláště šťastným dnem, oblečte si něco v barvách hlavních pro vaše znamení.

Mnoho lidí své barvy instinktivně vycítí i bez nápovědy horoskopu. Přesto se můžete podívat, které jsou ty vaše.

Beran

Zrozencům Berana krásně ladí červená barva a veškeré její odstíny ve výrazných, sytých tónech. Odedávna je tato barva spojována s vysokou aktivitou, s energií, odvahou a silou.

Býk

Základní barvou pro Býka je modrá, přinášející zklidnění a jistotu. Uklidňujícím způsobem na Býka působí růžová barva, neboť spojuje červenou a bílou; je rovněž známkou úsilí o komfort.

Blíženci

Blížencům je nejbližší barva žlutá, protože je energická, výrazná a symbolizuje pohyb. Zástupcům tohoto znamení horoskopu pomáhá stimulovat tvůrčí síly a aktivitu. O nic méně s Blíženci neladí zelená, která upevňuje zdraví, sebeúctu a vytrvalost.

Rak

Základními barvami zrozenců Raka jsou stříbřitá a jemná šeď. Jsou spojovány s klidem a s poklidně zářícím Měsícem, zklidňují proměnlivé emoce. K pozvednutí nálady se hodí oranžová, která je optimistickou barvou.

Lev

Zlatá barva vyvolává dojem rozkvětu a krásy. Dobře také charakterizuje upřímnou Lvovu štědrost. Stabilizaci výrazných, navenek se projevujících emocí, zajistí Lvu bílá. Oranžová mu určitě zvedne náladu.

Panna

K Pannám se hodí zelená a hnědá. Ušlechtilá hnědá barva se k praktickým Pannám hodí vůbec nejvíc, protože je spojována s racionálním myšlením, se Zemí a jejími dary. Zelená stimuluje rozum a vždycky symbolizuje rozkvět.

Váhy

Váhy by si měly volit pastelové tóny, především blankytně modrou, jemnou zeleň a barvu mořských vln. Základní barvou pro zástupce tohoto znamení je blankytná, která jim pomáhá najít rovnováhu a dosáhnout vnitřní harmonie.

Štír

Rozporuplné a nejednoduché Štírově povaze výborně sedí purpurový odstín a vůbec všechny temné rudé odstíny. Spojovány jsou s mocí a tajuplností, vlastními zrozencům tohoto znamení. Rovněž černá barva je pro Štíra ideální.

Střelec

Zástupci tohoto znamení horoskopu by měli volit tmavé odstíny fialové barvy, spojované s výraznými ambicemi, mocí a přepychem. Fialová je barva spojující v sobě červenou a modrou, barvy stejně protikladné, jako jsou jednotlivé rysy Střelcovy povahy.

Kozoroh
Stálé a vytrvalé Kozorohově povaze výtečně svědčí hnědá barva, zosobňující stálost a pevnost. V zásadě se k zástupcům tohoto znamení hodí tmavé odstíny, které obecně jsou spojovány se zdrženlivostí, což je vlastnost Kozorohovi velmi blízká.

Vodnář

Přednost zde dostávají méně výrazné odstíny, především blankytná a zelená. Základním rysem Vodnářovy povahy je touha po poznání. A právě tyto barevné tóny skvěle stimulují myšlení. Další vhodnou barvou pro zrozence tohoto znamení je stříbřitá.

Ryby

Všechny lila a fialové odstíny se vůbec ze všech nejlíp hodí k zástupcům Ryb. Často jsou spojovány se změnami a překrucováním. Zosobňují schopnost Ryb proniknout do pocitů a emocí jiných lidí a také jejich mimosmyslové schopnosti.

=========
Art terapie podle znamení horoskopu: vzory a barvy přinášející štěstí
Horoskop říká pravdu

Facebook AstroPlus.cz