Art terapie podle znamení horoskopu: vzory a barvy přinášející štěstí

art-terapie

Je známo, že různé dekory, vzory a barvy ovlivňují lidskou psychiku. Budete-li vědět, jaký vzor a barva ovlivňují vaše znamení co nejpříznivěji, můžete dosáhnout vnitřní harmonie a přiblížit štěstí i úspěch.

Beran

Zástupcům tohoto ohnivého znamení horoskopu často brání v soustředění na řešení nějakého úkolu rychle a náhle vzplanuvší emoce. Jiným lidem nejspíš pomáhá v komunikaci s vámi v takovém stavu skutečnost, že o vás leccos vědí. Vy sami pak vemte do úvahy, že negativní emoce vám pomohou zmírnit drobné, nekonečně se opakující vzory a „vodní“ barvy: všechny odstíny modré a zelené. Zkuste se ponořit do jejich uklidňující záplavy.

Býk

Jako Býk určitě znáte problém neklidu a trémy před důležitou akcí. Nekoordinované pohyby, chvění rukou a přeskakující hlas mohou pomoci uklidnit kroužky a větší kola ve výrazných teplých barvách: červené, žluté a oranžové. Kreslete a barvěte, bude dobře.

Blíženci

Pro Blížence bývá velmi obtížné jednoznačně se rozhodnout. Jejich zodiakální vrozená zdvojenost je neustále táhne hned na jednu, hned na opačnou stranu a brání jim rozhodnout se správně. Pomoci soustředit myšlenky jedním směrem by jim mohla kresba vlnitých i rovných čar. Vybarveny by tyto vzory měly být do zemitých tónů: hnědého, šedého, černého, tmavě zeleného.

Rak

Pro zranitelné a emocionálně založené Raky může být náhodné slovo tím, co je rána nožem přímo do srdce. Vzpamatovat se a vypořádat se s náhlým pocitem hluboké křivdy a nevhod se do očí deroucími slzami jim pomohou rostlinné vzory a vzdušné spirály vybarvené do světlých pastelových tónů: jemně růžových, šeříkových a béžových.

Lev

Jen velmi vzácně snesou Lvi někoho, kdo zpochybňuje jejich autoritu a jedná proti jejich radám, ostatně velmi často správným. Usmířit své lví podráždění a hněv by mohli za pomoci vzorů kapek, kamenů a květů vybarvených do studených barev: světle šedé, ledově bílé a holubí. Ty by měly příznivě ovlivnit stav jejich mysli.

Panna

Pannám se umějí ponořit do práce až po uši a i když všechno dokončí, nedokážou se uvolnit a skutečně si odpočinout. Přeladit se z práce na odpočinek jim pomohou jednoduché opakující se vzory oválů a velkého množství teček. Zbarveny by měly být něžnými, nevtíravými tóny: světlou zelenou, fialovou a šeříkovou.

Váhy

Vahám je vlastní únava dovedená do krajnosti, spojená s bolestí hlavy. Pokud máte tyto nepříjemné fyzické pocity nebo jim chcete předejít, zkuste si kreslit ovály a kapky a vybarvovat je do barev „vzdušné“ barevné stupnice.

Štír

Štíra můžeme snadno urazit, a přivolat tak na svou hlavu jeho obrovskou touhu po pomstě. Jste-li Štírem vy sami, pomůže vám vyrovnat se s pocitem urážky a hořkosti kreslení velkého množství trojúhelníků. Vybarvěte je výraznými barvami a zbavte se tím své zloby.

Střelec

Střelci se obvykle snadno nadchnou, ale mívají zcela nečekané záchvaty apatie, které podle zákona schválnosti nejčastěji přicházejí v nějaký pro Střelce zvláště důležitý okamžik. Pokud potřebujete rychle sebrat síly a přemoci pasivitu, kreslete přerušované rovné linie, šipky a jasně ohraničené úsečky. Barvěte oranžovou, žlutou a vínovou.

Kozoroh

Po svátcích a různých slavnostech bývají Kozorozi často velmi unavení. Únava dokáže obvykle pevného a houževnatého Kozoroha přivést až k slzám. Aby k tomu nedošlo, kreslete listí a drobné květy a vybarvujte klidnými barvami odstínů, které máte rádi.

Vodnář

Vodnář dokáže ustrnout v nenadálém zoufalství, vyvolaném tvůrčí krizí nebo úmornou rutinou, která mu brání v jeho tíhnutí ke kráse. Aby se vzpamatoval a znovu nalezl v životě i světě kolem zalíbení, měl by Vodnář kreslit pera ptáků a vzdušné víry: oblaka nebo spirály. Barvit je třeba nažluto, blankytnou a šeříkovou.

Ryby

Snivé Ryby se dokážou vytratit do svého vnitřního světa a zapomenout na skutečnost. Bohužel však skutečný svět zatím stále existuje a čas běží neúprosně vpřed. Abyste se dokázali vrátit k realitě, kreslete čtverce a rovnoběžníky a barvěte je do „dřevěných“ odstínů.

=========
Zvěrokruh: jak upadnou do osidel lásky jeho jednotlivá znamení?
Zvěrokruh. Jak jednotlivá znamení zvládnou pobyt na ostrově?

Facebook AstroPlus.cz