Tchynin horoskop, aneb: je snadné být zetěm?

tchynin-zet

Tchyně a zeť. Věčné téma. Někdy horor, jindy pohodový rodinný film. Co si o vztazích, které jsou kromě jiného tématem spousty anekdot myslí astrologové?

Pokud je vaše tchyně Beran, nemusíte se bát, že by se vám pletla do života. Svou dceru pokládá za dospělého samostatného člověka, který se umí rozhodovat sám i v případě, že si bere za muže takového pitomce, jako jste vy. Ovšem tchynina aktivita vám může lézt na nervy. Pokud bydlíte jinde, minimálně jednou během dvou tří dnů vás doma navštíví. A bude to ona, kdo bude iniciátorem přestavby a malování ve vašem bytě alespoň jednou ročně. Je vznětlivá, ale brzy se unaví. Nedovolí ubližovat ani sobě ani dceři. Aby se její překypující energie měla na čem vybít, doporučujeme pořízení kusu země k pěstování čehokoli. Anebo, jste-li při penězích, jí můžete koupit auto.

Tchyně narozená ve znamení Býka se rovněž vynasnaží co možná nejmíň se vám míchat do rodinného života. Na vašem obzoru se objeví v průměru jednou až dvakrát do měsíce. Přednost dává vašim návštěvám u ní. V její osobě může mladá dvojice získat spolehlivého sponzora. Jestliže však muž záhy neprokáže, že je schopen zajistit rodinu, bude se její finanční podpora týkat výhradně dcery a k zeťovi se začne chovat s dobře skrývaným opovržením. Pracovitého zetě si tato tchyně bude vážit, bez ohledu na eventuální osobní výhody.

S tchyněmi v Blížencích obvykle žádné zvláštní starosti nebývají. Snadno se s nimi domluvíte, pokud se dokážete přidat k rozhovoru. Společný život by však po čase začal silně lézt na nervy. Její ustavičné brebentění je únavné. Neumí držet jazyk za zuby, takže se brzy všechno, co se v rodině děje, dozvědí nejenom blízcí příbuzní, ale také sousedi a náhodní neznámí, s nimiž se tchyně sejde v čekárně u doktora. Doporučuje se proto oddělené bydlení. Ovšem i v takovém případě se u vás často, vždycky v ten nejméně příhodný čas, „jen tak zastaví“. Takovým tchyním je nejlépe svěřit procházky, hlídání a hry s vnuky.

Tchyně Rak je obvykle velice tichá a vždycky připravená vyjádřit účast své dceři. V jednání s ní je třeba být mimořádně opatrný, protože je neuvěřitelně urážlivá. Vaši rodinu dokáže zahrnout péčí a přitom si tajně myslet, že všechno visí na ní a přitom se jí dostává málo úcty jakožto ochránkyni rodových tradic. Pokud s vámi nebydlí, nebude vás zneklidňovat bezdůvodnými návštěvami. Zato však svatosvatě dodržuje veškeré rodinné svátky. Kdybyste jejich tradici ignorovali, samozřejmě se velice urazí. Vnuci tuhle babičku zbožňují a ona je za to rozmazluje dobrotami.

Kdo má za tchyni Lvici, je hoden závisti. Je sice velmi hrdá, avšak při patřičné pozornosti a úctě k její osobě se vám může stát skutečnou přítelkyní. Je ušlechtilá a nebude spřádat nějaké rodinné intriky. Jejím vzhledem se může každý zeť pyšnit, protože Lvice o svůj zevnějšek velice dbá. Lidé, kteří vaši rodinu neznají, by ji dokonce mohli pokládat za vaši partnerku. Stává se, zejména není-li věkový rozdíl zas tak velký, že Lvice se svým zetěm koketují. V případě, že vztah s její dcerou se vám zcela rozpadne, bude se Lvice chovat sice povýšeně, ale velmi slušně. Řekne své dceři otevřeně, že podle jejího mínění nejste tím pravým partnerem pro ni, ale rozhodnutí ponechá na ní. Nebude vás ničit ani shazovat před jinými lidmi.

Panna jakožto tchyně bývá bohužel onou klasickou tchyní z anekdot. Je neúměrně kritická, má sklon poučovat a vychovávat, šťourá do každé hlouposti, ve všem vidí nedostatky a ustavičně je nabručená, aby dala najevo, že špatně hospodaříte, zatímco ona sama je příkladem hodným následování. Musíte uznat, že to, jak vaří, prostírá, či uklízí je vzorem dokonalosti. Ona pak nikdy neopomine příležitost znovu demonstrovat, jak daleko k jejímu vzoru máte. Dosáhnout její úrovně se vám samozřejmě nemůže podařit. Sama sice tvrdí, že není jejím zvykem „prát špinavé prádlo před cizími“, nicméně vás důkladně propírá s každou ze svých kamarádek. Je velmi zvědavá a strká nos, kam nemá, ačkoli by to ani za nic nepřiznala. Předstírá usilovně, že veškeré její chování je v mezích slušnosti. Podobný typ tchyně má velmi často na svědomí zničené soužití. Naléhavě doporučujeme oddělené bydlení.

Pro tchyni narozenou ve znamení Vah je nejdůležitější udržet se všemi členy rodiny srdečné, přátelské vztahy. Proto zcela přirozeně vplují do denního rytmu vaší rodiny a společné bydlení nevede k žádným problémům. Jsou však i případy, kdy tchyně narozená ve Vahách jakožto zcela nepraktický člověk, takříkajíc visí zeťovi na krku, přičemž nic nenamítá proti jeho nárokům na vůdčí postavení hlavy rodiny. Stává se, že manželství nevyjde, s dcerou se rozejdete ve zlém, ale s tchyní si zachováte přátelské vztahy.

Velmi složitou povahu má tchyně Štír. Bude buď nepřítelem nebo kamarádem, třetí možnost neexistuje. Na první pohled odhadne, nakolik se hodíte k její dceři a pokud jí v něčem nepůjdete pod nos, bude se snažit vás vyštípat. Přičemž city a přání vaší partnerky dokáže absolutně nebrat na vědomí. Hádek s tchyněmi štířího znamení radíme se vyvarovat. Ve věčné válce s nimi prostě nemůžete vyhrát. Pokud se váš vztah začal rozvíjet normálně, udělejte vše, abyste ho udrželi. Tato tchyně vám neodpustí žádnou chybu.

Docela dobře se dá vyjít s tchyní Střelcem. Hlavní je umět vyslechnout její úvahy na nejrůznější témata. Nebude se nijak zvlášť zajímat o podrobnosti vašeho rodinného života, nebude vás poučovat, bude však vyžadovat úctu ke své osobě, což zas není tak moc. Pokud se jí budete chtít dočasně zbavit, vždycky ji můžete poslat na nějaký zájezd nebo do lázní, protože to jsou nabídky, které tato tchyně nedokáže odmítnout.

Naprosto k nepochopení je otázka vztahu k tchyni narozené ve znamení Kozoroha. Své city umí skrývat pod neproniknutelnou maskou. Obvykle sama projevuje vůli žít nezávisle, mladé rychle opouští, k sobě je nezve ani k nim nechodí, uzavírá se do sebe a nepožádá ani o pomoc, i kdyby ji potřebovala. Vzniká dojem, že chováte-li k ní city dobré nebo záporné je jí zcela lhostejné. Mohlo by se zdát, že vlastně žádnou tchyni nemáte.

Velmi originální je tchyně Vodnářka. Je zcela moderní, zetě nijak nedusí, přesto však spolužití je naplněno neklidem. Záchranou je, že tchyně je věčně pryč, hledá si nejrůznější svoje zaměstnání a zábavy. Pozornost věnuje spíš vašim dětem, nežli vám. Zejména bude dbát na jejich vzdělání. Mít s touto tchyní konflikty se nedoporučuje. Je sice demokratka, avšak její chování je naprosto nepředvídatelné.

Rybí tchyně se svým dětem často obětuje (zetě bere jako vlastního syna), snaží se zajistit jim bydlení a vůbec jim všelijak usnadnit život, ačkoli je sama velice nepraktická. Dojde-li mezi partnery k hádce a konfliktu, je to tchyně, kdo je usmiřuje. Sama snadno odpouští křivdy. Návštěvami mladé neobtěžuje, velice se však raduje, když k ní zajdou. Sní o vnucích a veškerou péči o ně často bere na sebe.

=========
Jak si počínají jednotlivá znamení horoskopu na sociálních sítích
Art terapie podle znamení horoskopu: vzory a barvy přinášející štěstí

Facebook AstroPlus.cz