Jak si počínají jednotlivá znamení horoskopu na sociálních sítích

horoskop-socialni-site

Protože dávní hvězdopravci, mágové, čarodějové a další vážené osobnosti nemohli mít ani tušení o tom, že v 21. století bude spousta lidí v jednom kuse zírat do jakéhosi monitoru, museli se odborného hodnocení reakcí na sociální sítě pokud jde o jednotlivá znamení horoskopu, ujmout současní znalci.

Beran

Vlastní stránka na Facebooku je pro Berana jednou ze součástí jeho image. Z toho důvodu se ani na síti od Berana nedočkáte nějakého fňukání pro věčnou smůlu, ani znechuceného konstatování, že všichni můžou jít do háje. To jsou totiž celí Berani – touha pro ně nic neznamená, zato image všechno. Proto má Beran za neseriózní cpát na síť své selfíčko někde ve výtahu. Na síť dá až to to z audience u papeže, nejlíp s Františkem osobně. Pro Berana je rovněž typické dopustit se na síti nějakých pochybných teorií a pak se bavit lítým bojem o jejich výklad mezi facebookovými matadory.

Býk

Býci si zřejmě zcela vystačí se svou emocionalitou z reálného života, proto projevují takovou lhostejnost k virtuálnímu světu. Jen velmi vzácně se Býk vůbec podívá jinam, než na svou vlastní stránku. Zanechá-li komentář nebo lajk na té vaší, můžete oslavovat, že jste stvořili něco opravdu pozoruhodného. Jinak by se Býk neobtěžoval. Na vlastní stránce se Býk zbavuje negativity, nebo ji využívá za pracovním účelem. Není to znamení, jehož zrozenci by se stokrát za den dívali, kolik lajků má jejich poslední „závažné sdělení“.

Blíženci

Aktivnějšího uživatele stránek na síti bychom jen těžko hledali. Opravdu je vzrušuje tvořit sáhodlouhé texty a brodit se stránkami zcela neznámých lidí, číst na nich každé písmenko třeba i z doby před pěti lety. Sociální sítě zkrátka skýtají Blížencům možnost projevit svůj vrozený spisovatelský talent. Samozřejmě očekávají patřičný počet lajků. Většinou se jim ho i dostává. Přesto však dokážou zcela tiše z vlastní stránky zmizet, protože je strhne něco úplně jiného. Když se pak za rok za dva zase na síť vrátí, s pozdviženým obočím žasne, jaká že kocovina způsobila, že na ně ta nevděčná stvoření mohla tak rychle zapomenout.


Rak

Na Facebooku můžeme pozorovat větší či menší Rakovu aktivitu, nicméně Rak nikdy nezapomíná, že se tu ocitá ve veřejném prostoru. Proto osobního najdeme v jeho sděleních opravdu velice málo. Vždyť je to Rak! I ve skutečnosti se od něj jen těžko dozvíme podrobnosti o tom, jak včera trávil čas, natož ve virtuální realitě! Přešlapuje sem tam, odmlčí se, tadyhle lajkne, semhle dá fotku nějakého keříku, konfliktů a sporů se nezúčastňuje… zkrátka Rak v celé své kráse.

Lev

Podle vší logiky musel být zakladatelem úplně první sociální sítě Lev. Tenhle nápad totiž zcela odpovídá jeho básnickému snění o prostoru, který by mu sloužil jako tribuna, na kterou vy mohl kdykoli vystoupit, aniž by opustil stěny svého příbytku. Neboť Lvi mají na každou otázku svůj velkolepý NÁZOR. Jejich formulace jsou virtuózní a počty jejich přízniců na síti rostou geometrickou řadou. Autorům nadšených komentářů se od Lva dostane blahosklonné odpovědi. Všem ostatním bude zablokován přístup.

Panna

Panna zcela otevřeně potlačuje informace o sobě. Jak by také ne? V tomhle světě musí být člověk ve střehu. Bude-li někde zapotřebí jejího pádného slova, nebude Panna zbytečně přežvykovat nějaké fráze. Prostě si najde potřebný výklad třeba u Blíženců nebo u Lva a bude ho sdílet. Přičemž přidá 1000 +. Panna sice nemá spisovatelské nadání, to jí však nebrání být pozorným čtenářem a redaktorem. Proto si hlídejte počet „n“ a tvrdá a měkká „i“ ve svých textech, jinak si Panna směrem k vaší adrese uplivne přezíravým komentářem.

Váhy

Takový přístup je pro ctitele sociálních sítí prostě balzám na duši. Váhám nikterak není proti srsti lajkovat až do bezvědomí, odpovídat na dotazy „přátel“ a vůbec doširoka rozvírat náruč veškeré obci sítě. Samozřejmě že mezi virtuálními přáteli je spousta takových, které Váhy v životě neviděly, ani neslyšely. Virtuální kamarádi se však vyznačují věrností. Máme-li jedním slovem charakterizovat osobní stránku Vah, nestydíme se uchýlit se k výrazu „sluníčkový koutek“: Je tvořen vlastními i cizími velkolepoučkými myšlenčičkami a hromadou foteček.

Štír

Štír zůstává i ve virtuální realitě Štírem. Je v ní přítomen i se svým jedem. Pokud se mu nezamlouvá něčí tvrzení, dokáže autora klidně odrovnat jedovatým slovem. A navíc nijak zvlášť nebude skrývat potěšení, které z toho má. A rozhořčení nějakého mladíčka nebo dívenky na síti mu bude fuk. Má snad skočit pod vlak, že ho někdo na síti nemiluje? Pche! Takže – dovolte, abychom vám představili klasického trolla s exkluzivně vytříbeným slohem – Štíra. Vyhněte se mu zdaleka.

Střelec

Ať v reálném nebo virtuálním světě, Střelec je všude mírotvorcem. Pokud se vyskytne v blízkosti nejzuřivějšího sporu spojeného s urážkami, vynaloží veškeré úsilí, aby situaci ukočíroval a přemluvil znepřátelené strany ke smíru. Virtuální svět v mnohém kopíruje ten reálný, proto má Střelec jakožto mírotovorce dostatek práce na obou stranách monitoru. Nevadí! Střelec to zvládá a každý den je připraven vyrazit na svou mírotvornou misi. Lidé jsou přece stvořeni k lásce, ne aby se škrtili na potkání.


Kozoroh

Neslyšíte nic? Ještě ne? A co ten skřípot!? To se Kozoroh přihlašuje na sociální síť. Nechápe tak úplně smysl vystavování fotek doma ukuchtěných kotlet na rozmarýnu či vlastních potomků na odiv veškerému světovému zlu prosáknuvšímu do virtuálního světa, aby mohlo podle libosti uhranout kdekteré dítě a nakazit vystavované pochoutky klostridiemi botulismu. Proto také informací a komentářů z Kozorohovy dílny je velice málo a pokud jde o takzvané „přátele“, provádí Kozoroh nemilosrdnou selekci, zejména těch neznámých. A na jeho profilovce spatříte nějaký veselý obrázek – aby tam vyvěsil osobní foto – na to si musíte najít jiného hlupáka!

Vodnář

Typická Vodnářova stránka na síti: záplava fotografií „Já u moře“, „Můj muž u moře“, „Moje kočka u moře“, „Moře“. To nemá být žádné vytahování. Je to výkřik! „Lidi, lidičky! Rozhlédněte se kolem sebe! Jak nádherný je svět! Co to děláme? Vzpamatujte se!“ Kromě moře ve Vodnářově fotoblogu vždycky naleznete nějaký ten „Západ“, „Východ“ a „Podzimní list“. Pokud jde o texty, je velmi těžké vůbec něco od Vodnáře na síti najít. Dokud nenastane skutečně akutní potřeba, Vodnář jenom tak s něčím nevyrukuje.

Ryby

Stejně jako v běžném životě, i ve virtuálním světě jsou Ryby bezelstné duše. Neskrývají vůbec nic. I přítel z Marsu ví, že Ryba má nové razítko v pasu, Ryba má ještě jedno další nové razítko v pasu, Rybě je smutno, potkala někoho úplně neznámého, nebo je jí skvěle. Protože obojí komunikace splývá Rybě v jeden celek (no a co, na síti jsou taky lidi!), dokáže se do virtuální reality ponořit tak hluboko, že vyplave snad jen po výbuchu dynamitu. Ze života Ryb: „Drahoušku, pojď spát, jsou čtyři ráno!“ „Nemůžu, sluníčko moje, na fejsbuku zas někdo nemá pravdu!“

=========
Art terapie podle znamení horoskopu: vzory a barvy přinášející štěstí
Zvěrokruh: jak upadnou do osidel lásky jeho jednotlivá znamení?

Related posts: