Úprava biopole podle znamení zvěrokruhu

Co jednotlivým znamením zvěrokruhu napovídá horoskop ohledně možnosti obnovy vlastního biopole a opětovného získání ztracené energie.

Životní situace nás často dokáží vystavit nutnosti výdeje velkého množství energie. Někdy přímo cítíme, jak naše síla začíná tát doslova jako sníh na slunci. Může k tomu dojít například tehdy, když jsme z nějakých důvodů byli nuceni setkat se s nepříjemným člověkem nebo se někdo pokusil proniknout do našeho osobního prostoru. Každé znamení zvěrokruhu by mělo ovládat jisté triky, které mu umožní co nejrychleji svoji energii obnovit.

Beran

Zástupci tohoto znamení mohou svoji energii utrácet úplně nevědomky, zároveň však také dokáží svůj energetický potenciál velice rychle obnovovat. Aby se zbavili napětí spojeného s všedními pracovními dny a co nejrychleji překonali stres, potřebují co nejvíc pobývat na čerstvém vzduchu, mít těsný kontakt s přírodou anebo se aktivně zúčastňovat sportovních akcí. Měli by v co nejvyšší míře omezit kontakty s nepříjemnými lidmi. Účinným prostředkem posílení na energetické úrovni je pro zástupce znamení Berana nějaký ten doušek adrenalinu – například formou účasti v nějaké soutěži. Ještě účinněji by na jejich zesláblé biopole zapůsobila třeba i jen občasná meditace u otevřeného ohně.

Býk

Býci jsou velmi citliví na dotek s živou přírodou. Navrátit je rychle do plného energetického stavu může právě jen jejich sepjetí s přírodou, blízkost živých rostlin a zvířat, vůně půdy, čistá voda. Jejich silné energii je dáno, že se rychle vyčerpá, a právě svět živé přírody je dokáže stejně rychle ze stavu vyčerpanosti vytáhnout a navrátit k normálu. Jestliže Býk cítí, jak po nějaké vyčerpávající práci z něj energie doslova o překot uniká, měl by v nejbližších volných dnech odejet do přírody. Pokud takovou možnost nemá, může ho poněkud nabít procházka parkem. Pozitivní emoce a z nich plynoucí energetický náboj mu také dodá kontakt se zvířaty nebo pohled na krásné rostliny. Doma by měli mít Býkové nejraději takové rostliny, které budou jejich prostor účinně zbavovat negativní energie.

Blíženci

Lidé pod ochranou Blíženců si nedovedou svůj život představit bez neustálého společenského styku a nepřetržitého kontaktu s jinými lidmi. A to může být velice vyčerpávající a způsobit skutečný pokles sil. Aby svoji energii co možná nejhlouběji obnovili, měli by si do svého rozvrhu zabudovat jakési odlehčovací dny v podobě odpočinku. Není ovšem úplně jisté, že odpočinkový den strávený o samotě jim přinese o mnoho více užitku než společnost blízkých lidí. Pokud Blíženci pociťují stálou lehkou únavu, mohou své síly obnovit pomalou procházkou daleko od domova, v zeleni, v prostředí, kde není mnoho lidí. Dobře jim udělá večerní sledování nějakého zajímavého filmu. Kvalitní hluboký spánek a pohodlí jim umožní obnovit bývalou energii v krátkém čase.

Rak

Zástupci tohoto nedůvěřivého znamení jsou si dobře vědomi, že mohou o svoji energii velmi snadno přijít, proto se ji co mohou snaží šetřit a zabránit její ztrátě. Ale i v případě, že k úniku energie dojde a oni cítí oslabení, znají účinné způsoby, jak svou energetickou hladinu rychle obnovit. Pro Raka není nic lepšího než komunikace s nějakým blízkým člověkem. Rodina sama o sobě je Rakovi neviditelnou, ale mocnou bariérou bránící úniku energie vlastní a proniknutí cizí negativní energie. A pokud je snad takové řešení neuspokojuje, dokáží Raci svoji energii obnovit v naprostém osamění, kdy se zabývají nějakou oblíbenou činností. Výhodou Raků je, že ačkoli jsou rodinnými typy, umějí být sami a mnohdy jsou sami velice rádi. Stačí trocha času, a jsou znovu plni energie, plánů a nápadů. A navíc – každý dotek zelené přírody je pro Raky balzámem obnovujícím jejich ztracenou energii přímo zázračně.

Lev

Ačkoli je těžké tomu věřit, jsou i taková období, kdy toto znamení není ve stavu, kdy dokáže hájit svůj pohled na uspořádání světa. Aby dokázali nahradit svou ztracenou energii, musejí Lvi vyhledat samotu, věnovat se sami sobě a nesnažit se pomáhat jiným. Pouze tak se opět vzpamatují – dokud se ovšem nezačnou znovu honit za vůdcovskou pozicí. Pro Lvy je skvělou možností řešit situaci dovolenou – na týden na dva odejet daleko od domova a věnovat se aktivnímu odpočinku – sportovním soutěžím, lezení po skalách nebo turistice. A pokud v rámci dovolené změní na čas dekorace, nebude jim to nijak na škodu – mohou zajít na večírek nebo navštívit koncert oblíbené skupiny nebo interpreta. Takový oddech jim znovu vdechne život a nabije Lvy energií na dlouhou dobu.

Panna

Panny v sobě mají cosi zvláštního, co jim umožňuje snadno navázat kontakt v podstatě s každým člověkem. To ovšem není nic prostého a stojí to životní energii, kterou je samozřejmě třeba neustále nějakým způsobem doplňovat. Navíc se Panny ještě energeticky velmi vyčerpávají neustálými obavami ohledně vlastní budoucnosti a zajištění své rodiny. V této oblasti jsou skutečně schopny dostat se až do stavu naprostého emocionálního přetížení. Aby k podobným situacím nedocházelo, musejí se chráněnci Panny naučit relaxovat a někde v samotě dosáhnout plného uvolnění, ať už cestou meditace nebo třeba poslechem hudby. Během odpočinku by neměli vůbec myslet na práci. Pokud mají Panny nějakého oblíbeného koníčka, nezaškodí jim doplnit si v této oblasti vědomosti cestou vhodně zvoleného specializovaného kurzu.

Váhy

Zástupci znamení Vah nedokáží vždycky včas postřehnout a účinně zvládnout procesy které je zbavují energie. A když se pak u nich začíná projevovat úpadek sil, často se někdo snaží toho využít. V takové situaci je nezbytné, aby Váhy ignorovaly každou snahu jimi manipulovat a nezavazovaly se k žádným zbytečným povinnostem. Pokud skutečně pocítí energetické ztráty, je třeba, aby co nejrychleji svou energii obnovily a znovu nabraly sílu. Toho mohou dosáhnout cestou návštěvy různých muzeí, výstav nebo zajímavých pamětihodností. Takové prostředí a tato tématika působí na Váhy vždycky kladně a cítí se v něm báječně. Setkání se světem plným kladných emocí, krásy a zajímavostí jim určitě dodá náboj svěžesti a duševní podpory. Silně příznivý vliv má na psychiku Vah také důvěrný rozhovor s blízkým přítelem, s někým, komu mohou důvěřovat.

Štír

Štíři svoji energii vydávají především na emoce, v jejichž zajetí se neustále nacházejí. Jejich žárlivost a vzájemná řevnivost s jinými představiteli tohoto znamení je vnitřně spalují. Vyřešit problém může pouze jejich naprostá důvěra k tomu, ke komu chovají něžné city. Pokud tento plán nezafunguje, musejí se sami aktivně snažit obnovit svůj energetický tonus. Toho mohou Štíři dosáhnout při odpočinku v přírodě, meditací u otevřeného ohně nebo cvičením jógy. Vzpamatovat se a obnovit energetickou úroveň jim pomůže vání větru, bouře a průtrž mračen nebo vichřice. Přírodní živel pomáhá zástupcům tohoto znamení obnovit vnitřní rovnováhu a dodává jim síly k další akci.

Střelec

Toto svobodymilovné znamení rozhodně nevydává svou energii na hlouposti, a pokud k tomu snad náhodou dojde, umí své síly snadno obnovit. V jejich světě dokáže Střelce uspokojením naplnit i ta nejobyčejnější věc, o všechno mají zájem a upřímně se radují ze všeho, co jim život přináší. Největším pozemským potěšením je pro Střelce seznamování s novými lidmi a cestování do míst, která nikdy předtím neviděli. Právě takhle v sobě posilují životadárnou energii a hromadí ji v sobě. Jestliže Střelec nemá na nějaké daleké cestování zrovna dost financí, v pohodě si je vynahradí výpravou za město, do nejbližšího okolí. Naprosto přesně bude tedy znít konstatování, že změna místa je pro znamení Střelce tím pravým, co obnovuje a doplňuje jeho energetické zásoby.

Kozoroh

Kozoroh je pravý a nelíčený workoholik. Bude tedy pracovat až do chvíle, kdy na něj plnou vahou dopadne absolutní nedostatek sil. Aby tato vyčerpanost nepřekročila meze totálního emocionálního vyhoření, musejí se Kozorozi umět postarat o obnovu své energie. Je to naprosto nezbytné, protože jinak chronická únava může nabýt podoby závažného onemocnění. Několikadenní odpočinek je k tomu málo. Musejí především dokázat polevit ve svém pracovním tempu a snížit objem každodenní práce. Tím poklesne nepřestajný nápor stresu. A aby mohli obnovit své síly a dosáhnout znovu energetické rovnováhy, musejí Kozorozi v této situaci zdůrazněně soustředit svoji pozornost na rodinu, na své nejbližší, na které v drtivé většině roku nemají prostě čas. Takže odpojit telefon, nechat doma notebook a vyrazit s rodinou do přírody – to je pravá cesta k obnovené energii. Ale ani s obnovenou energií nesmí Kozoroh zapomínat, že opravdový život je nemyslitelný bez blízkých lidí – a každodenního kontaktu s nimi.

Vodnář

Vodnáři ustavičně plýtvají svojí energií, aniž by k tomu měli nějaký skutečný důvod. Tento způsob zacházení s vlastními silami na ně samozřejmě nemá vždycky ten nejlepší vliv. Umějí sice své síly velmi rychle obnovovat, to by ovšem neměl být důvod, aby jimi tak zbůhdarma plýtvali. Aby Vodnáři dosáhli obvyklé niterné duševní rovnováhy, musejí se zbavit různých dotěrných lidí a také těch, kdo by na ně rádi přenesli podstatnou část svých povinností. Pokud Vodnář pocítí slabost, pomůže mu znovu nabrat síly oblíbený koníček nebo nějaký zájem. Špatně nezapůsobí ani pobyt s těmi nejbližšími někde daleko mimo domov. To Vodnářům postačí, aby znovu pocítili chuť do života.

Ryby

Rybí soucit někdy překračuje všechny meze. Ryby dokáží darovat svoji energii nejenom svým nejbližším, ale také lidem naprosto neznámým. To je velmi nebezpečná a snadno zneužitelná věc a nikdo by ji nikdy neměl dobrovolně podstupovat, protože energetičtí upíři nikdy nespí. Přitom i Ryby samy někdy slábnou a potřebují pomoc, o kterou však ne vždy dokáží požádat třeba i toho nejbližšího člověka. Obdobu rybí citlivosti lze mezi ostatními znameními těžko nalézt, ne vždy někdo postřehne, že zástupce Ryb potřebuje pomoci. Ryby se tedy musejí umět samy včas postarat o obnovu svojí energetické rovnováhy. Aby se znovu cítily dobře a nabité energií, k tomu jim ideálně pomohou jen vodní procedury nebo pobyt u vodní plochy. Pokud k tomu nenajdou příležitost nebo dostatek času, mohou si pomáhat sprchováním, nejlépe kontrastními sprchami. Pomohou jim nabít se pozitivní náladou a navrátí Rybám ztracený energetický tonus.

=========
Voda je nejsilnějším vodičem jemných a kosmických energií
Životní energie. 10 cest, jimiž nám uniká síla.

Facebook AstroPlus.cz