Náramek Shamballa pro štěstí

naramek-shamballa

Shamballa není jen velmi efektní módní doplněk, ale také předmět naplněný duchovním významem. Tento amulet, který je mohutným zdrojem energie, začíná na lidský osud působit jakmile se ocitne na zápěstí prvé ruky. Aby však fungoval správně, aby svého majitele chránil a přinášel mu moudrost, je třeba naučit se ho vyrobit vlastníma rukama.

Jak vypadá

Náramek Shamballa se skládá ze dvou nebo více vzájemně propletených pevných šňůr. Způsob pletení připomíná „uzly věčnosti“ tibetských mnichů. Mezi spletené šňůry jsou upevněny různé korále lišící se tvarem, designem i barvou. Hotový náramek si můžete nastavit přesně podle své ruky.

Co budeme k výrobě náramku Shamballa potřebovat?

1. Pevnou destičku, na které budeme šňůry splétat+2 hřebíčky

2. Cca 3 m voskované šňůry

3. Lepidlo (sekundové nebo na textil)

4. Zapalovač

5. Nůžky

6. Korále, korálky

1

Korále

Připravte si asi 10-15 kusů, podle délky náramku a průměru korálů. Můžete si připravit několik druhů korálů, které pak budete při splétání náramku střídat. Dbejte, aby jejich otvory odpovídaly síle šňůry.

Do náramků Shamballa se dají používat různé korále – dřevěné, kovové, z drahých kamenů i jiných přírodních materiálů. Jednobarevné, pestré, s nalepeným štrasem. Jejich tvar vypovídá o mnohém.

Klasický tibetský náramek je z velkých kulatých korálů z přírodního kamene vpletených do voskované černé šňůry.

Šňůra

Nejčastěji je používána syntetická šňůra z pletáže. Použít lze i nylon nebo kapron. Při výběru se ujistěte o pevnosti šňůry. Síla by měla být asi 2 milimetry.

– Syntetická. Vhodná k vlastnoruční výrobě náramku zdobeného štrasem nebo drahými kameny.

– Bavlněná voskovaná nit. Podobné šňůrky se používají při výrobě náramků předem jasně stanoveného stylu.

– Kožená šňůra (nebo z imitace kůže). Kůže se používá zřídka, protože kožená šňůra je příliš tvrdá a málo pružná.

Abychom vyrobili povedený náramek Shamballa, potřebujeme asi 60 cm šňůry jako základ a 150-180 cm ke splétání dekorativní části. Její barvu můžeme vybrat podle živlů příslušných našemu znamení horoskopu.

Znamení Živel Barva
Střelec, Beran, Lev oheň Zářivé odstíny červené, temně rudé, oranžové, purpurové, zlaté, rubínové, bronzové a černé.
Blíženci, Vodnář, Váhy vzduch Barva nebe ve všech jeho projevech: průzračný blankyt, sytě modrá, pastelově šedá, holubí šeď, ocelová, antracitová
Kozoroh, Býk, Panna země Veškeré přírodní barvy. Tlumená zeleň,zlatavá, umbra pálená, terakota, krémová, lilková. Také barva rzi, pomeranče a mědi.
Štír, Ryby, Rak voda Celá stupnice modré a zelené. Včetně sytě fialových tónů.

Začínáme

2

Náramek Shamballa je originální a neobyčejná konstrukce. Při jeho výrobě můžete naplno uplatnit vlastní fantazii.

Foto 1. Základ k výrobě náramku. K připravené destičce přitlučte dva hřebíky asi 40-50 cm od sebe. K jednomu z hřebíků přivažte základní šňůru. Na ni budete navlékat korály. Druhý konec této šňůry přivážeme pevně ke druhému hřebíku. Šňůra musí být pevně napnutá.

3

Foto 2. Upevňující uzel. Druhou šňůru (dekorativní) přeložíme přesně napůl, dbáme, aby oba konce byly opravdu u sebe. A zavážeme obyčejným uzlem nad prvním korálem. Všechny okrajové nitky upalujeme zapalovačem.

4

Foto 3. Základní splétání. Levou část dekorativní šňůry protáhneme pod základní šňůrou a zeshora ji položíme na pravou část. Pravou část dekorativní šňůry táhneme nad základní a provlékneme jí smyčku levé části dekorativní šňůry. Utáhneme.

5

Foto 4. Uzly. Další procedura je stejná, každý uzel však začínáme z jiné strany. Druhý začíná protažením pravé části dekorativní šňůry pod základní – vytáhneme ji vlevo. Levou část dekorativní šňůry naopak táhneme přes (nad) základní šňůrou a protáhneme ji smyčkou pravé části dekorativní šňůry. Utáhneme a dále pokračujeme stejně. Uděláme 20-22 uzlů a nyní přicházíme k prvnímu korálu.

6

Foto 5. Korálek. Z obou stran ho omotáme dekorativními šňůrami a utáhneme obyčejný uzlík. Pokračujeme dále v základním splétání.

Nějaký přesný postup splétání tohoto amuletu neexistuje. Nováčkům však navrhujeme vyrobit si první náramek podle tohoto postupu: 22 uzlů-malý korálek-9 uzlů-velký korál-9 uzlů-velký korál-9 uzlů-velký korál-9 uzlů-malý korálek-22 uzlů.

7

Foto 6. Ukončení a zajištění. Když náramek dopleteme, sejmeme ho z hřebíčků. Upravíme konce šňůr. Asi 5 centimetrů za posledními základními uzly uvážeme několik obyčejných uzlíků na dekorativní šňůře. Uzlíky fixujeme lepidlem a přebytečné části dekorativních šňůr odřízneme.

  • Základní šňůru odřezávat NESMÍME!

8

Foto 7. Zapínání. Stočíme náramek do kolečka. Konečky základních šňůr by měly směřovat proti sobě. Zbytky dekorativní šňůry ovážeme konečky základní šňůry pěti základními uzly. Děláme je volné, aby se v nich základní šňura mohla pohybovat. Na konečky základní šňůry navážeme po jednom malém korálku obyčejným uzlíkem. Přemázneme lepidlem.

9

Foto 8. Dohotovení. Na rubu náramku zavážeme z dekorativních šňůr dva pevné obyčejné uzly. Zafixujeme lepidlem. Přečnívající nitky odřízneme. Náramek je hotov. Dokázali jsme si vlastníma rukama vyrobit náramek shamballa, který nám bude sloužit jako ochranný talisman o to silnější, že po celou dobu práce jsme ho napájeli vlastní pozitivní energií.

10

Pečujte o něj, chraňte ho před pády. Nenamočte ho, nenoste do solária. Občas můžete korálky přeleštit. Milujte svou ochrannou shamballu a ona vám odpoví stejně.

=========
Jak si vybrat svůj ochranný kámen
Štěstí a jeho nejznámější symboly

Facebook AstroPlus.cz