Město jako místo síly pro jednotlivá znamení horoskopu

Kde má člověk brát sílu, aby snášel bez úhony bláznivý rytmus velkého města, jeho chvat a spěch, nekonečnou honbu o přežití? Ve městě samém! Energie různých živlů je v různých koncentracích přítomna i v prostoru měst. Je jen třeba najít místo, kde se vyskytuje ta naše, nám blízká a pro nás přínosná. Kam se tedy mají vydat představitelé jednotlivých znamení horoskopu, když jim docházejí síly a potřebují dobít energii?

Energetická základna pro Berana

Berany řídí rudý Mars. Skvělými místy k dobití pozitivní energie jsou pro ně stadiony, sportovní komplexy a hřiště, kluziště, hipodromy, cyklistické dráhy. Stejně tak je pro ně užitečná krajina průmyslových objektů: závody, tovární komplexy a různé dílny. Kolem nich by měl Beran procházet co nejčastěji, přičemž vybírat by speciálně měl horké provozy, z nichž si umí přitáhnout energii ohně a kovu.

Energetická základna pro Býka

Druhé znamení Zvířetníku ovládá krásná Venuše. Krasopaní také působí na zdroje, které mohou Býkovi poskytnout novou energii. Elán i požitek tak Býci získávají při pohledu na krásy zahradní architektury, na parkovou úpravu cest i rostlin, na nádheru soch zdobících tyto prostory. Když Býka opouštějí síly, měl by se vydat směrem k zámeckým zahradám, velkolepým palácovým parkům, k půvabným zeleným a květinovým zátiším venkovských zámečků i honosných moderních sídel. Zajímavé je, že vydatným energetickým zdrojem pro Býky je i návštěva rušných obchodních center.

Energetická základna pro Blížence

Chráněnci Merkura se musejí dobíjet na místech schopných uspokojit jejich mnohostranné a stále se měnící zájmy. V prostředí, jehož rámec je neměnný, kde kulisy jsou stále stejné a kde nic není zdrojem výrazných, nápadných, jako v kaleidoskopu rychle se střídajících dojmů, se Blíženci neskutečně nudí. Jejich zdrojovými energetickými body jsou obrovské knihovny, knižní veletrhy, městská tržiště, hypermarkety a zábavní centra, kina a literární kavárny.

Energetická základna pro Raka

Čtvrté znamení horoskopu nemůže existovat bez vody – bez řek, jezer, rybníků, fontán a zahradních jezírek. Jeho vyvolenými místy jsou nábřeží s pohledem na jakoukoli vodu. Už pouhý zvuk proudící vody je pro Raka nejenom zdrojem radosti a klidu, ale nabíjí ho energeticky. Obnovit svou energii může Rak velmi dobře také ve veřejných stravovacích zařízeních. Vládne mu totiž Měsíc, který má na starosti stravu jako takovou. Dobře si dobije síly i v bazénech a prakticky v každém muzeu zaměřeném na etnografii, historii nebo lidovou tvorbu.

Energetická základna pro Lva

Ambiciózní Lvi se energií dobíjejí v samém centru měst. Zvláště pak, jsou-li zde soustředěna různá zábavní zařízení typu divadel, koncertních síní, kabaretů, varieté a jiných podobných podniků. Lví energii dělá dobře návštěva nejrůznějších společenských událostí a podniků – prestižní módní přehlídky, vernisáže významných výstav, premiéry muzikálů, zahájení provozů kaváren či barů a různých prezentací. Výborně Lvu poslouží také různé zábavní parky, pláže a luxusní restaurace.

Energetická základna pro Pannu

Trhy a jarmarky, zemědělské i farmaceutické výstavy, ukázky řemesel v rámci veletrhu nebo středověkých městeček a skanzenů, stánky naplněné ručními výrobky lidových řemesel, jako jsou keramika, skleněné korále, koberečky, tkaniny, hračky, dřevěné nádobí, stejně tak jako zvěřince a zoologické zahrady – to je seznam věcí a míst, kde může každá Panna s úspěchem bohatě posílit svůj energetický náboj. Dobře je tonizují také country festivaly a jízda na koni.

Energetická základna pro Váhy

Elegantní a diplomatické Váhy rychle ožívají pod křídly múz, zejména pak, jde-li o křídla chránící nějakou uměleckou galerii, muzeum dekorativních umění nebo obrazárnu, divadlo nebo historický palác s upraveným parkem zkrášleným besídkami, umělými jeskyněmi, kaskádovitými záhony a nádernými sochami. Pozitivní energií se Váhy nabíjejí také v kadeřnictvích, v klenotnictvích a módních ateliérech. Skvělým místem je pro Váhy malířský ateliér, kde si jistě rády objednají svůj portrét. Energeticky na výši se Váhy rovněž cítí v blízkosti oddacích síní.

Energetická základna pro Štíra

Baterie si toto magické znamení Zvířetníku dobíjí na územích pod vládou Pluta – hlavního uměleckého šéfa divadla sexu, smrti a odkazu předků. Kdyby ve všech našich městech bylo metro, bylo by to pro Štíry velkou výhodou. Tato místa, náležející vládci podzemního světa, můžeme pokládat za jedny z nejmocnějších zdrojů síly vášnivých a tajuplných Štírů. Osmé znamení horoskopu musí vyhledávat energetické body jako je oheň, hluboká strž nebo hřbitov. Když brouzdá mezi hroby, může si Štír zapřemýšlet o věčnosti a přitom podobně jako bájný Fénix symbolicky zemřít a znovu se zrodit z popela.

Energetická základna pro Střelce

Každý Střelec je především snílek a cestovatel. Žít v uzavřeném prostoru prostě nedokáže. Nicméně ne každé Jupiterovo dítko si může dovolit nechat být práce a rodiny a vypravit se někam na kraj světa. Mocnými místy k dobití energie jsou pro Střelce nádraží, přístavy a letiště. Na perónu nádraží si Střelec naplní plíce větrem cest a mořských ploch a cítí se být světoobčanem. Každou energetickou díru zde rychle a spolehlivě zacelí. Dobře Střelcům dělají rozsáhlá volná prostranství, veliká náměstí, široké a dlouhé ulice. Rádi také pozorují městský obzor z nějakého vysoko položeného bodu.

Energetická základna pro Kozoroha

Kozoroh zbožňuje hory a vysoko položené terény. Nížiny či údolí nejsou nic pro něho, nemůže tam žít. Saturn, který vládne tomuto desátému znamení horoskopu, to je stáří, kámen, chlad a led. Proto se jeho zástupci cítí dobře ve staré zástavbě, v antikvariátech, prodejnách starožitností a v archivech. Výbornou službu jim udělají ledové paláce i kluziště. Mohutnou energií paměti a času se Kozoroh dobije ve starých pevnostech, věžích a opevněních, na hradech i v historických muzeích.

Energetická základna pro Vodnáře

Výrazný a kreativní Vodnář zbožňuje hypermoderní architekturu, všechno nové a neprozkoumané, nový a nezvyklý městský design, neobvyklá urbanistická řešení – čím více překvapivá, tím lépe. V takových místech se Vodnář přímo opájí energií budoucnosti. Místa síly tohoto jedenáctého znamení horoskopu: v blízkosti televizních věží, observatoří a planetárií. Stejně tak mu ovšem dobře poslouží pouťové atrakce, zvláště pak co možná nejvyšší ruské kolo.

Energetická základna pro Ryby

Ryby nedokáží existovat bez vody, proto když je zaplaví splín a deprese, všechno jim padá z rukou a organismus je úplně vyčerpán, musejí si okamžitě doplnit své cítění «mokrého». Posedět u vodotrysku, vykoupat se v řece, jezeře nebo aspoň bazénu. Druhým, velmi důležitým způsobem dobití energie je pro toto nejvíce mystické a s vírou nejvíce spojené znamení horoskopu pobyt v kostele, chrámu, kapli, klášteře nebo jiných svatých místech. Dobře se Ryby nasytí energií také ve zdech sálů filharmonií a symfonických orchestrů, na všech místech, kde se provozuje hudba, neboť jejich ochránce Neptun miluje hudbu, především chrámový zpěv a chorály.

=========
Slova, která vás zbavují kladné energie
Lidská energie: 7 příznaků silného biopole

Facebook AstroPlus.cz