Jak si vybrat svou ochrannou rostlinu

Stromy, rostliny a květy obklopují člověka po celý život. Za dávných dob Slované kromě řady dalších přírodních objektů – například řek, skal, hor, vodních ploch apod. – uctívali také stromy, lesní porosty a háje. Stromům přinášeli oběti, uctívali je jako bohy, pod nimi slavili a soudili. Rostliny měly tedy výsadní postavení. Věřilo se, že květ či rostlina, pod jejímž znamením se člověk narodil, ho může uchránit životních nesnází i uhranutí. Bylo proto žádoucí bylinu či část rostliny utrhnout, usušit a nosit stále při sobě jako ochranný amulet.

Leden – bodlák

Lidé pod ochranou bodláku jsou aktivní, ustavičně k sobě přitahují pozornost. Nebývá to s nimi občas snadné, ale opravdoví přátelé bodláků dobře znají hodnotu jejich mimořádné obětavosti. Je možné, že za agresivní maskou skrývá své nejlepší vlastnosti, zranitelné srdce, laskavost a velikou vstřícnost každé prosbě o pomoc. Bodlák je zcela oddán své rodině. Domov je pro něj nedotknutelným přístavem, kde si vždycky může odpočinout.

Únor – netýkavka

Lidé, kteří se narodili pod ochranou netýkavky, neboli balzamíny, se vyznačují zvýšenou citlivostí, snadno se jich něco nepříjemně dotkne. Jsou pracovití a odpovědní a touží, aby jejich práce byla patřičně oceněna. Snadno se unaví, potřebují pozornost a jsou poněkud rozmarní. Možné jsou pravidelně se dostavující deprese a změny nálad. Úspěch u balamín nemívá dlouhého trvání, zato je velmi výrazný a nezapomenutelný.

Březen – náprstník

Pod ochranou náprstníku se rodí lidé rozhodní – stačí pouhý jejich příchod, aby se všichni přítomní nabili jejich energií. Hlava jim pracuje jako počítač, přesně a rychle nacházejí východisko i z té nejzamotanější životní situace. Náprstníky jsou velmi chytré, talentované a průbojné. V podnikání mohou udělat dobrou kariéru. Pokud bude v manželství náprstníku přiznáno místo velitele jednotky, půjde o velmi pevný svazek.

Duben – fialka

Tam, kde je nějaká slavnost, můžeme vždycky najít i fialku. Je velkorysá, štědrá, ráda si vyhodí z kopýtka. Má vždycky velký okruh známých. Je schopna velkých gest, dokáže například někoho draze obdarovat, aniž by cokoli očekávala náhradou. Jediným nedostatkem je její malá trpělivost. V řadě životních zábav dokážou lidé pod ochranou fialky snadno zapomenout na práci a každodenní povinnosti. V rodinném životě pak často od partnerů slyší výtky ohledně své velké rozhazovačnosti.

Květen – konvalinka

Takoví lidé jsou vzácní. Spojuje se v nich všechno — nenápadná krása, štědré srdce a jakékoli rafinovanosti prostá mysl. Často se stávají obětí vlastní důvěřivosti a naletí podvodníkům, neboť u lidí ze zásady vždycky předpokládají dobré úmysly – nebo alespoň neočekávají špatné. Žijí skromně. Když dosáhnou úspěchu, nikdy nezapomínají na dobročinnost. Konvalinky mají velmi laskavý a něžný vztah k partnerovi, nevěru mu však neodpustí.

Červen – kopretina

Kopretina je tichá a domácká, trochu ustrašená, velká pozorovatelka, která se však nevyznačuje zvláštním romantismem a odvahou. Většina lidí narozených pod její ochranou jsou zarytí staří mládenci nebo osamělé ženy, pro které není snadné najít si partnera. Kopretina je ostýchavá, avšak v kritické situaci je schopna velkého, smělého činu. Málokdy vychází do společnosti, vždycky jen s dobrým a spolehlivým doprovodem. V jejím životě může problém číslo jedna představovat nadváha.

Červenec – leknín

Leknín má dosti různorodou povahu. Snadno se přizpůsobí každé situaci. Má přepestré zájmy a množství přátel, kteří se jeden druhému v nejmenším nepodobají ani svým založením, ani svými zájmy. V zaměstnání leknín nemívá problémy, jen vzácně však zaujme vedoucí pozici, protože o to nestojí. Cílem jeho života je rodina. Partnera zbožňuje, děti hýčká.

Srpen – růže

Jako královna květin je růže zvyklá být ve všem na prvním místě. Je k sobě příliš náročná, schopná pracovat do úpadu. S opačným pohlavím mívají růže výborné vztahy, každý by ji na rukou nosil. Kdo získá za partnera chráněnce růže, bude velmi šťasten. Růže vyvolává vcelku pochopitelnou závist řady lidí ve svém okolí a zhusta jsou proti ní strojeny různé pikle. Růže však nepříjemnostem dokáže čelit. Pokud jí někdo ublíží, zraní ho svým trnem – ať už slovně nebo skutkem.

Září – karafiát

Pravý bojovník za pravdu a to i kdyby měl uškodit sám sobě. Ochránce všech ponížených a uražených. Člověka s charakterem tak přímým, jako má karafiát, aby pohledal. V rodině je karafiát nesporným šéfem a ideologem. Je to workoholik, schopný vykonávat několik zaměstnání současně. Pokud je jeho partner věrný, bude si ho velmi považovat a chránit. Nesnese však nevěru. Z těžkostí nemají karafiáty strach.

Říjen – vřes

Lidé narození pod ochranou vřesu jsou zcela nenahraditelní univerzální odborníci. Příroda je obdařila schopnostmi k exaktním vědám, mají analytický typ rozumu. Jsou to věrní přátelé, kteří nikdy nezklamou a v neštěstí neopustí. Těžkosti snášejí lehce, na nezdary jsou připraveni, zklamání je nezlomí.Láska má pro ně velký význam, ale pokud ji nemají, nezoufají. V manželství jsou věrní a starostliví.

Listopad – vstavač

Vstavače se vyznačují tajuplností až záhadností. Příliš otevření nejsou ani k těm nejbližším lidem, obvykle je postaví před hotovou skutečnost. Tento životní postoj má svá plus. Vstavač vždycky dostane to, co mu po právu náleží. Je trpělivý a umí vyčkávat. Nijak zvlášť nespěchá se založením rodiny, chce si žít podle svého.

Prosinec – protěž

Protěž miluje volnost a žije na vysoké noze. Nesnáší omezování a příkazy. Přesto i s těmito povahovými rysy dokáže udělat kariéru, protože si vždycky zachovává chladnou hlavu a střízlivého ducha. Často mění zaměstnání, ale nikdy není bez peněz. Celý život se učí jak žít, jak milovat, jak být stálý. S věkem získává na vyrovnanosti. Rodinu zakládá vzácně a když, tak v dosti pozdním věku.

=========
Chrpa jako talisman proti zlým kouzlům
Javorový věnec. Jak si doma vyrobit ochranný předmět

Facebook AstroPlus.cz