Energie věcí. Které věci musíte ze svého domova ihned odstranit a které si ponechat.

Každá z věcí, které doma máte, vás bezprostředně ovlivňuje. Bez ohledu na to, zda jsou to věci staré nebo nové, koupené nebo darované, všechny v domě vytvářejí určitou atmosféru. Má-li v domě panovat štěstí a dostatek, je třeba vědět, které věci si doma můžete ponechat a které je třeba bez odkladu vyhodit.

Věci s kladnou energií

1. Kvetoucí pokojové rostliny

Kvetoucí pokojové rostliny nejenom zkrášlují byt nebo dům, ale dokážou také stahovat negativní energii. Aby vám pomáhaly v očistě prostředí, v němž žijete, věnujte jim patřičnou péči.

2. Vyšívané polštáře

Vyšívané polštáře jsou odedávna pokládány za ochranný předmět. Vyšité květy chrání zdraví, vyšité postavy lidí nebo zvířat chrání před nebezpečím, je-li tématem výšivky krajina, přinese vám to úspěch ve všech záležitostech včetně podnikání.

3. Sušené květiny

Sušené květiny nejsou ani zdaleka jenom pěkný dekorativní prvek, ale také velmi účinný ochranný předmět. Pokud jde o jejich přítomnost v domě, existuje mnoho dosti se vzájemně lišících názorů, nicméně zůstává faktem, že dokážou neutralizovat negativní energii. Krom toho sušené květiny přitahují blahobyt, bohatství a zdraví. Naši předkové nikoli náhodou věšeli na trámy ve světnicích nebo nad práh svazky různých sušených bylin.

4. Figurky zvířat

Také různé figurky zvířat jsou vynikajícím prostředkem k očistě místností od negativní energie. Sloni jsou všeobecně pokládáni za jednoznačný symbol štěstí.

Věci s negativní energií

1. Staré domácí přezůvky

Obnošené domácí pantofle a různé střevíce, textilní obuv s děravými místy a vybledlou barvou, to jsou lapači negativní energie, kterou přitahují do domu. Jakmile se domácí přezutí obnosí, je třeba je bez meškání vyhodit.

2. Popínavé rostliny

Živé rostliny pnoucí se po stěnách k sobě přitahují různé nemoci. Nemají uvnitř domu co dělat. Pokud už snad takovou květinu máte, vyrobte kostru z kovového drátu a výhony rostliny na ni naveďte takovým způsobem, aby v květináči vytvořila kouli, věnec něbo nějaký jiný tvar. Rostliny popínající zvnějšku zdi domu naopak nejsou ke škodě a slouží jako jeho ochrana.

3. Palma

Mnoho lidí má palmy v oblibě, protože jsou skutečně exkluzivní a elegantní ozdobou každého interiéru. Pokud si palmu koupíte sami, je všechno v pořádku, ale přijmout ji od kohokoli jako dar nesmíte. Panuje přesvědčení, že darovaná palma přináší veliký žal.

4. Nádobí s prasklinami

Jakékoli nádobí s jakýmikoli defekty nemá v domě co dělat. Ať se vám líbí sebevíc, jestliže je prasklé nebo na něm kousek chybí, musíte ho bez slitování okamžitě vyhodit. Například talíř je symbolem rodiny a každé jeho poškození může vyvolat problémy ve vnitrorodinných vztazích.

5. Jehličnaté rostliny

Jehličnaté větve se v domě mohou nacházet pouze v období kolem Vánoc. Mít je doma kdykoli jindy je pokládáno za nedobrou předzvěst. Mohou přivolat problémy se zdravím.

Zda budete těmto doporučením věřit, je jenom na vás. Teď však určitě víte, které věci slouží k dobrému, a které vám naopak mohou do domu přitáhnout negativitu.

=========
Těchto 7 věcí nikdy nepřijímejte jako dárek
Věci, které vám domů určitě přinesou štěstí

Facebook AstroPlus.cz