Věci, které vám domů určitě přinesou štěstí

Štěstí v domě záleží nejenom na dobrém rozpoložení jeho pána. Jsou věci, které vám úspěch i štěstí domů přinesou.

1. Podkova

Každý ví, že podkova nosí štěstí. Úspěch k vám přijede na koni okovaném podkovami, tak zní jedna z lidových pověr. Je velmi důležité podkovu správně umístit. Nejprve ji seznamte s celým domem. Všechno jí ukažte. Zavěste ji obloukem dolů, aby se z ní štěstí nevysypalo. Nejlépe nade dveře do domu nebo na zárubeň. A nezapomeňte ji seznámit s každým štěstím a úspěchem, které přinesla, a patřičně jí za ně poděkovat.

2. Česnek

Zlé síly mohou způsobit v domě nelad a svár. Někomu padá z ruky nádobí, jinde panují hádky a tichá domácnost. Nejlepší ochranou proti temným silám je česnek. Spolehlivě chrání dům před negativní energií.

Zavěste ho pod strop a poproste o ochranu před uhranutím a vlivem zlé síly. Jíst česnek znamená zvyšovat si imunitu a zbavit se negativity, kterou na nás působili jiní.

3. Med

Kdo chce, aby se jeho dům topil v dostatku, zásobí se medem. Med je také skvělým přičarujícím prostředkem, když se nám někdo líbí.

Pro domácího skřítka je med lahůdkou. Dříve se říkávalo: «Kde je v domě med, tam je dostatek». A domácí skřítek umí dostatek přičarovat.

4. Jablka

Také jablka v domě jsou příznakem dostatku. Jejich svěžest přináší dobrou náladu a nedovolí smutku, aby se rozhostil ve stěnách příbytku. Kladná energie, kterou se jablka nalévala během celého léta, proniká teď do domu a čistí ho na všech úrovních.

5. Svatý obrázek

Za každých časů byly svaté obrázky pro věřící tou nejspolehlivější ochranou.Prosili je o radu i pomoc a modlili se k nim za zdraví a štěstí. Úcta k nim přinese do vašeho domu smíření a klid.

6. Špendlík

Špendlík je nejrozšířenějším prostředkem proti uhranutí. Pomáhá zbavit se vlivu zlého pohledu, nečistých sil i špatného úmyslu jiných lidí. Chceme-li špendlík aktivovat, nahřejeme ho nad ohněm, umyjeme pramenitou vodou a přes noc zasypeme směsí soli a pepře. Ráno ho poprosíme o ochranu a připneme nad vchodové dveře tak, aby ho nebylo vidět.

7. Zvoneček

Melodický zvuk zvonku dokáže každému v domě zlepšit náladu, ale také odehnat zlé síly. Lidové přesvědčení bylo takové, že nejúčinnější je zvonek stříbrný nebo železný. Měl mít čistý, nepříliš pronikavý zvuk.

Pro aktivaci zvonečku zcela postačí zavěsit ho na místo, kde bude často zvonit. Poslouchejte jeho vyzvánění. Pokud se melodie zvonění změní, bude znít žalobně anebo vůbec zmlkne, nastal čas tohoto ochránce vyměnit, neboť do sebe nabral příliš mnoho negativní energie.

8. Mýdlo

S tímto symbolem čistoty a zdraví je spojeno mnoho pověr, které však málokdo zná. Patří k nim jistota, že mýdlo dokáže ochránit dům před nečistými silami, zlým pohledem, zákeřnými plány, nemocemi, nevěrou, pomluvou, úpadkem a hádkami.

Položte si kousek mýdla v koupelně i do prádelníku.

9. Svíčky

Voskové svíce byly odedávna mocným ochranným předmětem, talismanem, který do domu vnášel klid a mír, dostatek i štěstí. Žádný dům se neobejde bez světla svíčky, symbolu světla a moudrosti. Nejlépe svou roli plní svíce kostelní.

Až budete doma sami, zapalte svíčku a obejděte s ní celý dům, nevynechte ani jeden kout. Ať její světlo dopadne i do toho nejtemnějšího rohu. Poproste ji o ochranu a věčný jas v domě i srdcích jeho obyvatel.

10. Zrcadlo

Jako ochranný předmět a talisman funguje nejlépe kulaté zrcadlo v dřevěném rámu. Tam, kde panuje láska a porozumění, nasává je a vrací stonásobně. Nepřistupujte k ochrannému zrcadlu ve špatné náladě, nikdy se před ním nehádejte a neříkejte hrubá slova.

Zrcadlo by k ochranné funkci měla vždycky aktivovat žena. Postříkejte kousek čisté měkké látky parfémem a přetřete jím plochu zrcadla. Na noc pak před ně postavte hezký talířek, na který rozložíte symbolické předměty: minci pro dostatek, hřebínek pro krásu, fotografii rodiny pro rodinné štěstí). Poproste zrcadlo o pomoc a ochranu.

=========
Kočka jako indikátor karmy
Jin jang, mandorla, luk a šíp — významy symbolů

Facebook AstroPlus.cz