Drobné v peněžence, špendlík v podolku a dalších 10 věcí, které se mohou stát amuletem

Abychom sebe i své blízké dokázali ochránit před negativním působením, nemusíme si hned kupovat nákladné amulety ozdobené záhadnými a nepochopitelnými symboly. Předmět chránící před uhranutím a uřknutím si můžeme vyrobit vlastníma rukama z obyčejných věcí každodenní potřeby.

Jednoduché všední pomůcky mohou mít velkou sílu a při správném zacházení dokáží chránit jak před uhranutím, tak před uřknutím i před dalšími neblahými vlivy.

Kupříkladu drobné v peněžence jsou výbornou ochranou našich financí. Je to docela prosté: ušijeme malý pytlíček z přírodní tkaniny červené barvy. Vložíme do něj osm mincí z vlastní peněženky – 4 stříbrné barvy a 4 barvy zlatisté. Dobré je, jsou-li mince stejné barvy také stejné hodnoty. Pytlíček zavážeme, protřepeme a schováme doma na místě, kde ho nikdo nemůže najít.

Spínací špendlík zapíchnutý v podolku nebo v dolním okraji svetru je odedávna pokládán za účinnou ochranu před uhranutím a závistí. S jeho pomocí snadno ochráníme sami sebe i všechny domácí lidi. Stačí jen koupit nový špendlík, umýt ho pod tekutou vodou a připíchnout z vnitřní strany oblečení, přičemž v myšlenkách říkáme tato slova: «Špendlíku zapnutím zlo zmizet donutím».

Konflíky pro štěstí. Knoflík přišitý určitým způsobem se může proměnit ve skutečný magnet úspěchu: vezměte knoflík se čtyřmi dírkami, barvu a tvar zvolte podle vkusu vlastního nebo vkusu toho, komu má knoflík sloužit jako amulet. Přišijte ho na vnitřní stranu často oblékaného kusu oděvu. Všechny dírky prošijte ve směru hodinové ručičky.

Jehla zapíchnutá v zárubni domovních dveří je pokládána za ochranu proti uhranutí a zlým lidem. Novou jehlu důkladně zatlučeme do zárubně a pronášíme v duchu tato slova: «Ostrá jehla domov chrání, ve dne v noci, bez přestání».

Nit omotaná kolem zápěstí nás může ochránit před uhranutím a zlým pohledem, jsme-li mimo domov. Přírodní vlákno červené barvy dvakrát ovineme kolem levého zápěstí a zavážeme na dvojitý uzlík. Představujeme si, že jsme chráněni dvojitým ohnivým kruhem.

Láhev z tmavého skla zakopaná u domovního prahu nebo pečlivě schovaná někde v bytě, je rovněž spolehlivou ochranou před zlem. Dobře vymytou láhev naplníme skleněnými střepy, malými novými hřebíčky a kousky drátu, protřepeme a dobře uschováme v bytě. Představujeme si, jak pichlavá zeď obklopuje náš dům a chrání ho před zlými lidmi a kosými pohledy.

Růžová poupata, stejně jako některé éterické oleje, dokáží přilákat a ochránit lásku. Usušíme pět růžových poupat, kterým necháme jen krátké větvičky, svážeme je rudou stuhou a představujeme si, jak vzniká a upevňuje se náš vztah a vzájemné city s člověkem, o kterého stojíme.

Před zlým pohledem a kletbami chrání malé svazky oranžové jeřabiny, rozvěšené nad okny. Sušené jeřabiny můžeme jako ochranu rovněž nosit při sobě, jsme-li mimo dům. Ochrání nás před nečistými silami i nemocemi.

Různobarevné stuhy propletené jako do copu vám přitáhnou do domu to, čeho se vám nedostává. K ochraně před zlými úmysly použijte černou, bílou a šedou stuhu, k přitažení peněz stuhu zelenou, žlutou a stříbřitou. Červená, růžová a blankytná stuha přitahují lásku, domácí klid a pohodu.

Přívěsek na klíčích se rovněž může stát účinnou ochranou proti neštěstím a zlým úmyslům závistivých a nepřejícných lidí. Položte ho na celý den do soli, pak ho důkladně omyjte tekoucí vodou a připevněte ke klíčům. Představujte si přitom, jak pevným spojením s domovem vaše klíče jsou a jak přívěsek pomáhá toto spojení udržet a vtahuje do sebe každou negativitu zaměřenou proti vám nebo vašemu domovu. Každých pár měsíců ho znovu položte do soli a omyjte, abyste zachovali jeho sílu.

Proutky pelyňku, dobře usušené a pečlivě uschované blízko postele od vás spolehlivě zaženou noční můry a ochrání vás ve spaní před zlými silami.

Všechny vyjmenované ochranné předměty vás nejenom chrání, ale svým způsobem vás také dokáží upozornit, že někdo vás nebo váš dům proklel, uhranul, přál vám něco zlého. Jestliže vám amulet náhle upadl, ztratil se nebo rozbil, berte to jako signál o moci zlých sil a zlých úmyslech nedobrých lidí, kteří se pokoušejí ovlivnit váš život.

=========
Možná mě někdo uhranul?
7 signálů, že jste dosáhli nejvyššího potenciálu

Facebook AstroPlus.cz