Tajné cvičení tibetských lámů

1. Po probuzení ležte pět minut se zavřenýma očima. Potom si mněte dlaně, dokud nebudou horké. Promasírujte si uši (ucho je řídící pult celého organismus): ukazováček, prostředníček a palec sevřete do špetky a protírejte ucho shora dolů celkem třicetkrát. Palec přitom mějte za uchem.

2. Pravou dlaň si položte na čelo (na linii obočí), položte na ni levou dlaň, soustřeďte se na bod třetího oka (mezi obočím) a hrňte dlaní kůži na čele doprava a doleva, celkem třicetkrát. Kromě jiného je to velmi účinné proti bolesti hlavy.

3. Sevřete ruce v pěst a klouby palců patnáctkrát zlehka promasírujte zavřené oči od nosu směrem k uším. Toto cvičení zlepšuje zrak a krevní zásobení mozku.

4. Pravou dlaň položte na místo, kde je štítná žláza, levou dlaň položte na pravou, zlehka přitiskněte a pohybujte jimi ze shora dolů – od krku ke sluneční pleteni celkem třicetkrát.

5. Vleže co nejvíce vtahujte a vystrkujte břicho – třicetkrát. Dýchejte přitom zvolna. Odstraníte všechny usazeniny z trávicí soustavy.

6. Vleže na zádech zvolna přitahujte k hrudi nejprve pravé koleno, potom levé. Každé patnáctkrát.

7. Pravou ruku položte na sluneční pleteň, levou na ni, zlehka přitiskněte a dělejte kruhové pohyby po břiše ve směru hodinové ručičky. Celkem třicetkrát.,

8. Nohy jsou natažené, ruce na zátylku. Na nádech zvedněte nohy za hlavu, na výdech je vraťte zpět. Proveďte desetkrát. Cvik prospívá mužské potenci a trávicímu traktu. Velmi užitečné pro páteř.

9. Posaďte se s otevřenýma očima na kraj postele. Levou nohu položte na pravé koleno. Klouby prstů na ruce promasírujte prohlubeň chodidla třicetkrát, opakujte s pravou nohou. Stimulujete tak všechny orgány.

10. Vsedě položte na zátylek pravou dlaň, levou na ni a s lehkým stiskem pohybujte rukama vpravo a vlevo, celkem patnáctkrát.

Po cvičení vypijte sklenici vody pokojové teploty. Pamatujte, že vše, co děláte, máte dělat s potěšením, nebo to nedělat vůbec. Cvičení probudí váš organismus, nabije vás na celý den energií a pomůže vám zbavit se různých neduhů.

=========
Máte na dlani písmeno „M“? Podívejte se, co to znamená…
Dechové cvičení lásky

Facebook AstroPlus.cz