Nikdy neusínejte, aniž byste po svém podvědomí něco chtěli

Vaše podvědomí rádo pracuje, zatímco tělo plní jiné, snadnější úkoly. Mohu vám to dokázat docela snadno, když se vás zeptám, kolik dobrých nápadů jste měli během cesty v MHD anebo třeba ve sprše. Když je člověk uvolněný a jeho mysl poněkud rozptýlená, vydává jeho podvědomí právě v takové situaci velice často své nejlepší plody.

Využití podvědomých požadavků může zlepšit vaši motivaci. Může vám pomoci, abyste byli šťastnější. A může posílit vaše emocionální vnímání.

Zlepšení zpozorujete za dobu kratší než jeden měsíc.

Tři kroky k odeslání požadavku vlastnímu podvědomí, které vám zaberou pouhých pět minut:

Krok 1:

Než zhasnete, zavřete oči a jednu minutu myslete na to, co si přejete. Může to být cokoli. Začal bych něčím menším. Nežádal bych hned, abych se na konci měsíce stal kosmonautem. Podvědomí sice pracuje efektivně, ale ne až natolik.

Krok 2:

Dvě minuty si představujte, že už jste toho, co jste si přáli, dosáhli. Ať už je to přání každé ráno si zaběhat anebo zdravě se stravovat, musíte si sami sebe přesně vizualizovat v konkrétní situaci. Dejme tomu, že chcete ráno před prací běhat – představujte si, jak vstáváte o něco dřív, jak si oblékáte sportovní oblečení a obouváte boty na běhání, jak vycházíte ven, na čerstvý vzduch. Dáváte se do běhu a pozorujete, jak za domy vychází slunce, ptáci štěbetají a vy se cítíte přímo skvěle.

Krok 3:

Vynaložte ještě dvě minuty, abyste si představili své pocity, až se vaše přání splní. Co cítíte, když se vracíte po ranním běhu zpátky ke dveřím svého domu, svého bytu? Příliv sil a svěžest? Nezávisle na tom, co si přejete si představujte, že už jste toho dosáhli a prožívejte tuto emoci vnitřně. Ponořte se úplně do toho pocitu. Teprve potom zhasněte světlo. Vaše podvědomí ať udělá zbývající práci.

=========
Když sis zvolil cestu osvícení, do kterého vězení jsi ukryl svoji temnou stranu?
Jak se zbavit smůly. Jaké jsou příčiny období neúspěchů.

Facebook AstroPlus.cz