Jak se zbavit smůly. Jaké jsou příčiny období neúspěchů.

Lidský život se často podobá zebře — bílý úsek úspěchů a radosti střídá černé pásmo smůly a pak se zas všechno otočí k lepšímu. Pravdou je, že občas se ta černá jaksi příliš roztahuje, nemůžeme tu smůlu protrhnout a trvá to příliš dlouho. A my si opakovaně klademe otázku čím to je a co s tím dělat.

Než se pustíme do boje se smůlou, měli bychom se zamyslet – opravdu všechno je či bylo tak špatné, nebo jsme své černé vidění věcí trochu přehnali? Jestliže jsme se v práci nedočkali zaslouženého povýšení nebo odměny, nechal nás náš drahoušek, soused zeshora nevěděl nic lepšího, než nás vytopit a potopa byla příčinou, že jsme zmeškali vlak nebo letadlo, měli bychom se možná občas ptát, jestli nás tyhle nepříjemnosti náhodou neuchránily před daleko horšími životními trablemi.

Životní zkoušky člověka zocelují a podněcují jeho duševní i duchovní růst, ovšem pouze tehdy, nejsou-li nad jeho síly. V opačném případě je třeba proti smůle bojovat stejně, jako proti nemoci.

Příznaky a příčiny smůly.

Odedávna bylo za jeden z hlavních příznaků usazení smůly v domě pokládáno rychlé kažení potravin, především pak chleba. U Slovanů byl chléb vždycky kultovním předmětem, uctívanou hodnotou, symbolem slunce, života a hojnosti. Ve starobylých obřadech byli s jeho pomocí vzýváni duchové štěstí a zdaru. Kdo nechce přivolat do domu neštěstí, nesmí chléb nikdy vyhodit. V noci musí rozhodně být v domě chléb — nepřítomnost chleba v domě přitahuje neštěstí a bídu.

Dalším příznakem a často zároveň i příčinou přetrvávající smůly je, když si někdo z domácích lidí často stěžuje na život nebo opakuje přísloví či ustálené výrazy, v nichž se vyskytují slova s negativním nábojem, jako „bída“, „chudák“ a podobně. To je totiž něco, co se nemá dělat ani v žertu. Neustálé rádoby vtipné narážky na něčí hloupost nebo krátkou paměť, stížnosti na problémy a nadávání na život dříve nebo později přitáhnou do života prakticky stejnou negativní situaci. Věčné povzdechy typu „Proč já musím mít takovou smůlu…“, „Mě nemají peníze rády…“, „Když já mám štěstí jen na špatné mužské…“ se někdy obratem mění v popis holé skutečnosti.

Často se stýkat se smolaři, lidmi stiženými depresí, věčnými nespokojenci a nepřejícími typy také nepovede k ničemu dobrému – může se to stát příčinou naší vlastní smůly.

Pevné přesvědčení o vlastních schopnostech, neochvějná víra v ochranu vyšších sil, optimismus a dobrosrdečnost jsou tou nejlepší ochranou před jakýmkoli negativním působením..

Mezi hlavními příčinami životní smůly vynikají především:

– negativní karmické dědictví

– úmyslné uřknutí, mocné uhranutí nebo prokletí

– vlastní negativní smýšlení, vnitřní naladění na nedobré životní okolnosti

– přehnaná radost z nějaké nečekané události (například ze zdařilé koupě nebo cenného nálezu), vychloubání a jako důsledek toho všeho mocné sebeuhranutí

Rituál k přilákání štěstí a ochraně před smůlou a nezdary.

Ať se příčiny vyvolávající neštěstí a smůlu jeví být sebevíc silné, vždycky je možné si s nimi nějak poradit, ne vždy však samostatně.

Pokud člověk nemá senzibilní schopnosti a nevládne znalostmi magie, pak překonat rodové prokletí nebo silné uřknutí samostatně by zvládl jen těžko. Je proto lepší se v takové situaci obrátit na odborníka. V ostatních případech ale může pomoci tento dosti účinný rituál.

Aby vás štěstí a zdar nikdy neopouštěly, musíte dodržet následující postup: je třeba postavit se doprostřed místnosti, zavřít oči a dokonale se uvolnit. Představujte si, že ze všech osmi stran světa k vám směřují barevné světelné paprsky. Jih vám posílá červené paprsky světla, které vám přinášejí uznání a úspěch. Z jihozápadu se k vám natahují něžně růžové paprsky přinášející štěstí v lásce. Severovýchod vám daruje paprsky žlutého světla, které vás obdaří moudrostí a úsilnou snahou o nová poznání. Tmavězelené paprsky světla z východního směru přinášejí zdraví. Světle zelené z jihovýchodu jsou zase dárci bohatství. Severozápad vás ozáří stříbřitými paprsky přinášejícími spolehlivou ochranu nebes. Ze severního směru září bleděmodré světelné paprsky vytvářející nezničitelnou životní ochranu. Všichni tito světelní poslové se spojí v místě, kde stojíte. Právě vy budete bodem, kde se protínají. Jejich energie vás prostoupí zeshora, od temene hlavy, naplní svým teplem a světlem celé tělo, a poté se v něm rozplyne.

Vytvořte si tuto vizualizaci a nějakou dobu si ji podržte v mysli. Snažte se přesně vidět barvu paprsků, cítit celým tělem jejich teplý, hladivý dotek. Je to velmi silný rituál a při jeho správném provádění budete mít záruku, že se vás štěstí bude držet.

=========
Síla ranní rosy
Jak se bavit se stromy?

Facebook AstroPlus.cz