Křišťálová koule: význam symbolu

Symbolizuje celý Vesmír, spojení s makrokosmem, s Absolutnem. Člověk jako mikrokosmos prostřednictvím křišťálové koule navazuje vztah s makrokosmem, tedy s Vesmírem. Průzračný předmět sférické formy z horského křišťálu nebo ze skla je využíván v jasnovidectví k předpovídání budoucnosti.Pokud člověk správným způsobem položí otázku, dostane přesnou odpověď.

K získání odpovědi jsou využívány zvláštní postupy. Zvláštním způsobem je třeba soustředit pozornost, regulovat dýchání a nastavit také správné osvětlení.Pro práci s koulí má rovněž velký význam vhodně zvolený astrologický čas. Žádoucí je, aby to byla doba Merkura. K předpovězení budoucnosti na celý rok je vhodnější období Vodnáře, k předpovědi na měsíc období novoluní, 1. až 3. lunární den. K předpovědi na týden se nejlépe hodí středa, na jeden den pak čas úsvitu. Přesněji řečeno, pracovat s kouzelnou koulí stačí jedenkrát do roka, a to v období mezi 2. a 12. únorem, při dorůstajícím Měsíci, za středečního úsvitu.

To je nejdůležitější orákulský den roku. Prostřednictvím křišťálové koule dochází ke spojení lidského vědomí s vesmírnou energií, které se rovněž říká Mahávidja – velká moudrost. Využíván je rovněž postup kolektivní předpovědi, kdy s koulí pracuje kruh lidí. Každý se skupiny se ptá na to, co chce vědět, odesílá Vesmíru osobní dotaz a dostává se mu osobní odpovědi. Odpověď v takovém případě přichází přímo do jeho vědomí; koule je magickým pomocníkem, talismanem, propojujícím s duchovním světem. V tibetské tradici je průzračná kříišťálová koule symbolem Dzogčhenu, naprosté dokonalosti, duchovního osvícení a jasného stavu vědomí – proto se k ní chovají s úctou a péčí. Pokud člověk nahlíží do koule ve stavu zvláštního změněného vědomí, odpověď k němu přichází v podobě myšlenkových obrazů. Znamení, která vidí, je třeba přesně interpretovat. V čem tedy spočívá umění práce s křištálovou koulí? Tím prvním je správný postup nahlížení, naladění a koncentrace, které umožní spatřit znamení. Tím druhým pak je umění zobrazená znamení správně vyložit.

=========
Chrpa jako talisman proti zlým kouzlům
Kouzelné vlastnosti bobkového listu

Facebook AstroPlus.cz