Kouzelné předměty – talismany pro štěstí a nositeli síly

Kouzelník žije v každém z nás a pokud snad se mnou nesouhlasíte, přečtěte si něco o kouzelnických rituálech, аnebo ještě líp nějakou knížku o praktickém čarování a každodenní magii. Dnešní článek bych však ráda věnovala kouzelným předmětům. Tomu, jak se objevují v našem životě a jak mohou být kouzelnými vlastnostmi obdařeny.

Podobné objekty můžeme označovat těmi nejrůznějšími termíny – můžeme je nazývat talismany pro štěstí, nositeli síly, klíči, které otevírají bránu k přechodu do jiného stavu nebo rozměru. Velmi důležité je využívat je k tomu, k čemu jsou určeny, protože když se nějaké takové kouzlo povaluje kdesi na polici pod tlustou vrstvou prachu, je to neobyčejně smutný pohled.

Ve sto procentech případů se k nám magické předměty dostávají spontánně, přicházejí neplánovaně, jakoby náhodně. Například jako dárek, který neměl žádný zvláštní důvod – někdo ho někde uviděl, hned si vzpomněl na vás a prostě vám ho jen tak koupil nebo ho pořídil nějakou jinou cestou bez předchozího rozvažování, prostě to byl náhlý nápad. Takový předmět je s velikou pravděpodobností předmětem magickým. Na rozdíl od jiných předmětů můžete jeho blízkost, jeho přítomnost vycítit. Vycházejí z něj jakési nevysvětlitelné vibrace, při pohledu na něj cítíte teplo na prsou a když ho uchopíte do rukou, ocitáte se ve stavu stejném jako je meditace. Pokud má tento dárek v sobě navíc ještě zrníčko humoru, garantuji vám, že je kouzelný. Totéž ostatně platí i o předmětech, které jste si pořídili sami. Při jejich nákupu nemáte pocit, že jste si tu věc vybrali – naopak, to ona si vybrala vás a vy jste ji nekoupit prostě nedokázali.

V mojí sbírce podobných objektů patří k takovým dárkům například buben. Klasický hudební nástroj, z obyčejného obchodu s hudebními nástroji, který se nezabývá prodejem magických předmětů. Darován mi byl jako narážka na to, že působím jako šamanka. Jakmile ho jen vezmu do rukou, šamanské rituály ke mně přicházejí samy o sobě, harmonizuje se všechno kolem mě i můj vnitřní stav. Vibrace bubnu přecházejí do mě a naopak, já předávám ty své bubnu.

Starobylé i prostě jen staré věci, které jsme kupříkladu zdědili, také často bývají kouzelné. Mají svou historii, svůj příběh, svoji energii. Zvláště silná je u rodinných předmětů, které se předávají z generace na generaci a které se postupně nabíjely energií jednotlivých svých majitelů. Veškerá historie těchto předmětů teď působí na vás, je však velmi důležité rozlišit, zda je dobrá nebo špatná. Z doteku některých věcí vám po zádech přebíhá mráz, jste nesví, cítíte se velmi nedobře a nechce se vám na ten předmět ani podívat.Opravdu není dobré, abyste takové věci měli doma, raději se jich zbavte, ať jsou od vás tak daleko, jak je to jen možné.

Mám doma starou džezvu k vaření kávy, takovou obyčejnou, z už dosti matného nerezu. Nemá žádnou materiální hodnotu. Džezva tu zbyla po otci, který od nás před dvaceti lety odešel. Už dávno jsem si všimla, že v žádné jiné džezvě, ani v keramické, ani v úplně nové – a pořádně drahé – měděné, zkrátka v žádné jiné se neuvaří tak dobrá káva, jako v té obyčejné otřískané staré, v níž si můj otec vařil kávu ještě než jsem přišla na svět. Měla jsem vždycky podezření, že má tahle stará věc kouzelné vlastnosti, protože kouzlem nadané předměty se vždycky snaží nějak na sebe upozornit, napovědět nám něco o sobě, proto je třeba být pozorný a vnímavý. Dnes už sílu tohoto předmětu znám. Pokud držím rukojeť té džezvy dokud se v ní voda vaří a zformuluji v myšlenkách nějaké přání, určitě se v co nejkratší době vyplní.

Existuje ještě jeden, úplně jiný způsob „zrození“ kouzelného předmětu. Jestliže v nějakém veselém, vtípky naplněném rozhovoru někdo bez rozmýšlení, docela spontánně, označí někdo nějakou obyčejnou věc za kouzelnou a vymyslí si, v čem má spočívat jeho síla. Já mám kouzelnou pětikorunu, která mi vždycky napoví, když nevím, jak se rozhodnout. Za kouzelnou tuhle minci označil jeden můj kamarád při takové pěkné procházce, kdy jsme se moc a moc nasmáli. Od té doby, kdykoli si tou mincí hodím, jsem si jistá, že mi ukáže správnou cestu.

Pokud nějaké takové kouzelné věci máte, používejte je. Dostaly se k vám proto, aby vám sloužily. Pokud nic takového zatím nemáte, musíte si umínit, že svůj kouzelný předmět najdete. „Hledám svůj kouzelný předmět“ řekněte si a nic jiného nepodnikejte, stačí být správně naladěni. Kouzelné věci si nás totiž nacházejí samy.

=========
Jak zaslechnout hlas svojí duše
Smysl života. Šest důvodů příchodu duše na svět.

Facebook AstroPlus.cz