5 nejúčinnějších způsobů jak zdokonalit svoji intuici

Intuice je uměním, které v této uspěchané době lidé mnohdy nechávají vyhasnout nebo ho úplně ztrácejí. Intuice je šestým smyslem, tušením, tichým vnitřním hlasem, který vždycky dokáže napovědět to nejlepší řešení v každé situaci, ať jsou okolnosti jakékoli.

Bohužel však jen zcela nepatrný počet lidí doopravdy ví, jak mohou tohoto umění v plné míře využít.

Podívejte se na pět kroků, které vám mohou pomoci svoji intuici zdokonalit..

1. Najděte si místo, kde budete sami

Ve světě přeplněném informacemi, dezinformacemi, názory jiných lidí a nejrůznějšími kampaněmi hromadných sdělovacích prostředků, je dost těžké odlišit vnitřní hlas od doléhajícího hlasu vnějšího světa.

Najděte si každý den půlhodinu, v níž budete moci být jen sami se sebou, kdy budete moci třicet minut naslouchat sobě samým. Klaďte si otázky. Budete možná udiveni, jakých odpovědí se vám dostane. Vyslechněte je s trpělivostí.

Abyste mohli zostřit a zdokonalit svou intuici, musíte se naučit poznávat způsob, kterým k vám váš vnitřní hlas promlouvá. Pokud máte zřetelnou představu o tom, kým jste, bude s vámi vaše intuice rozmlouvat stále hlasitěji a hlasitěji, dokud nepřehluší veškeré ostatní hlasy okolního světa.

2. Představte si sami sebe na místě někoho jiného

Jednou z velmi důležitých součástí intuice je schopnost vycítit, co si někdo jiný myslí, nebo co prožívá. Je to schopnost zcela přirozená, tak přirozená, že si nejspíš ani neuvědomujete, že už ji vlastně máte a také využíváte.

Jste-li například pohromadě se svým přítelem, dokážete vycítit, jestli je šťastný nebo ne. Můžete dokonce být i ve skupině úplně neznámých lidí, a přesto citem rozpoznáte, když se tam někdo necítí dobře nebo je vystresovaný. Budete-li k lidem kolem sebe ještě pozornější, dokážete v nich doslova číst na ještě mnohem hlubší úrovni. To je neobyčejně důležité, vždyť cokoli člověk dělá, je vždycky nějak spojeno s jinými lidmi.

Čím častěji se spolehnete na vlastní intuici, tím více bude vybroušená. A jak bude postupně získávat na síle a přesnosti, bude vaše hledání duševně spřízněného partnera, společníka pro podnikání nebo skupiny přátel, v níž se budete cítit dobře, mít stále lepší výsledky.

3. Potvrďte si své vibrace

Každý má svoje vnitřní vibrace, málokdo si je však přizná. Až zase příště pocítíte ono «cosi», naopak si otevřeně svůj pocit potvrďte, přiznejte si ho a soustřeďte se na něj. Ptejte se sami sebe, co to může znamenat.

Vibrační náraz, který pocítíte, vás může přimět, abyste něco udělali, nebo naopak abyste něco nedělali. Velmi často se to stává, když se člověk setká s novými lidmi. Může pocítit kladnou nebo negativní vibraci. Jeho intuice se mu tím snaží něco sdělit. Hodně záleží na vás, zda si to dokážete připustit, uvědomíte si situaci a pokusíte se na ni nějak zapůsobit.

4. Zahrajte siTo jsem zvědav…”

Tohle je pěkný způsob, kterým se dá dobře rozvíjet vlastní intuice.

“To jsem zvědav, jaké auto pojede kolem teď?”

“To jsem zvědav, kdo mi zavolá jako další?”

“To jsem zvědav, co v tom obchůdku budou mít dneska.”

Údiv je jakýmsi paradoxem intuice. Tahle hra vám dovoluje překročit rámec logického myšlení a osvojovat si umění intuice. Co vám napovídá? Jaké auto teď pojede kolem? Kdo z kamarádů bude telefonovat? Odhadnete správně, co nabídne malý obchod svým stálým zákazníkům dnes? Vyzkoušejte se a dělejte to opakovaně.

5. Nechte svou intuici vydělávat vám peníze

V oblasti finančního bohatství, podnikání nebo zaměstnání nám intuice jak se na první pohled zdá ničím pomoci nemůže. To však je hluboký omyl. Někteří z nejúspěšnějších lidí na světě spoléhají při vydělávání velkých peněz ze všeho nejvíc právě na svoji intuici.

Oprah Winfrey, Steve Jobs, stejně jako Bill Gates mnohokrát veřejně mezi příčinami svého úspěchu uváděli právě vlastní intuici.

Většina lidí putuje životem bez nějaké přesnější představy, kde by chtěli být a jak by se tam chtěli dostat. Volí raději a spoléhají na metodu pokusů a omylů, která je však může přijít draho a způsobit jim i jejim blízkým mnoho bolesti. Až budete příště něco podnikat se svými penězi nebo organizovat nějakou činnost, která vám je má zajistit, zaposlouchejte se do svého nitra. Možná zaslechnete více či méně naléhavý vnitřní hlas, který se vám bude snažit něco napovědět, na něco vás upozornit nebo vás možná před něčím varovat. Zvykněte si na něj čekat, naučte se ho slyšet a nebojte se na něj spolehnout.

Vaše intuice už ví, zda tahle smlouva bude výhodná, jestli se vás obchodní partner pokouší ošidit nebo zda mu můžete důvěřovat.

=========
Nápovědi vyšších sil. Jaká znamení nám posílají.
Talismany rozvíjející intuici

Facebook AstroPlus.cz