Štěstí uvnitř nás


Až příliš často hledáme štěstí ve vnějším světě. Malujeme si jeho obrázky: budu šťastná, až potkám svou lásku, budu šťastně žít, až si pořídím nový byt, až se přestěhuju – a spoustu dalších věcí, které si člověk vymýšlí v očekávání štěstí.

Zapomínáme přitom, že své štěstí už máme uvnitř, bylo nám dáno s naším zrozením.
Vše, co se děje v našem životě, utváříme sami. To my vytváříme život, v němž bychom tak rádi žili. Sami rozhodujeme o tom zda budeme nebo nebudeme šťastní. Nikdo a nic zvnějšku nám štěstí neposkytne. Všechno, co odtud přichází, může pouze doplnit naše vnitřní štěstí.

Každé ráno vstáváme a znovu se nalaďujeme na život. Když po probuzení spatříme na obloze mraky a počasí je zachmuřené, je jenom na nás, jak se naladíme: můžeme se poddat vlivu počasí a ztratit náladu, nebo i zamračené počasí přivítat úsměvem a těšit se na všechno to nejlepší a nejradostnější, co nám den jistě přinese.

Ať děláme cokoli, ať jsme kdekoli, v každou chvíli pro sebe hledáme pohodlí a všechno co nejpříjemnější. Není důvod, proč tomu bránit. Chce se nám něco si koupit, koupíme si to, chceme se setkat s kamarády, sejdeme se s nimi. A chce-li se někomu zkusit seskok padákem, nic mu nebrání ani v tom.

Čekat na vhodný okamžik nemá smysl! Život není nekonečný. Na tomto světě je nám vyměřen jen jistý čas. Kdybyste věděli, že máte zemřít už zítra, jistě byste se snažili nepromeškat ani vteřinu a snažili byste se zbývající kousíček prožít naplno a s radostí.

Je třeba naplno si uvědomit, že žít musíme právě tady a právě teď. Nemyslet si, že tohle žijeme jen na zkoušku a zítra si to zopakujeme „načisto“. Čekat, až se dostaví štěstí znamená jen ztrácet čas. Plýtvat drahocennými minutami svého života.

Žít šťastně musíme hned a musíme své štěstí pociťovat uvnitř, ať se děje cokoli. Naše štěstí, to jsme my sami. My sami jsme Sluncem i radostí.

Dostalo se nám největšího daru na této Zemi – života.

Žijeme a dýcháme – a to už je štěstí.

Naslouchejte své duši, naslouchejte svému tělu a snažte se pečovat jak o svou duši, tak o vnitřní harmonii. Zjistíte, že jste naplněna štěstím.

==========
Předurčení člověka. Dokážete toho hodně.
Jak přitahovat lidi a události

Facebook AstroPlus.cz