Ochranná síla rostlin

Je známo, že stejně jako všechny ostatní bytosti, také rostliny mají svou duši a vládnou kouzelnou silou. Aura rostlin je přirozená, proto je čistá a silná a neobsahuje žádnou negativní energii. Díky tomu amulety a ochranné předměty vyrobené z trav a dřeva, mají velkou kouzelnou moc.

Ochranná magie: rostlinné talismany a amulety

Vinná réva

Když položíte několik suchých kuliček vinné révy do hlav své postele, budou chránit vaše zdraví. Listy vinné révy rozložené na různých místech domu ho chrání před požárem.

Jahoda

Jahoda chrání před úpadkem. Obrázek jahody můžete nosit v peněžence. Jahodí zašité do pytlíčku z jakékoli jednobarevné látky chrání před energetickými upíry.

Žaludy a lískové oříšky

Žaludy a lískové oříšky mají mocný ochranný účinek před negativitou všeho druhu, proto bývají používány jako ochrané předměty. Můžete s sebou nosit někde ukrytý žalud nebo si z něj udělat korále. Místo žaludu vás může chránit také kousek dubové kůry. Napište na něj své jméno, zabalte do kousku červené látky a noste ho všude s sebou.

Vůbec nejsilnější ochranou před nezdary všeho druhu a také bídou je trojitý lískový oříšek. Budete-li lísková trojčata nosit v peněžence, nehrozí vám nedostatek peněz. Jestliže okolo dvora nebo zahrady zasázíte lískové keře, neohrozí ho žádné temné síly. I malý proutek tohoto keře poslouží jako mocný ochranný předmět.

Listy brambory

Listí brambory položené u zrcadla chrání před zlými kouzly. Mimo dům vás před zlým kouzlem ochrání bramborové listy vložené do kapsy nebo do kabelky či batohu.

Mátové listí

Sušené listy máty ochrání vaše přátelství. Pokud jste na cestách, sušený mátový list vás ochrání před každým neštěstím či nehodou.

Cibule

Cibule položená na místě skrytém cizím pohledům ochrání před uřknutím. Máte-li v rodině nemluvně, položte mu do kolébky červenou cibuli – odežene od něj zlé síly.

Mrkev

Mrkev chrání před negativními silami. Zátiší s vyobrazením mrkve vás zbaví negativity a obnoví duševní síly.

Rakytník

Rakytník dokáže člověka uchránit před depresemi a navíc rozvíjí intuici. Je dobré mít v domě obrázek s vyobrazením větvičky rakytníku pověšený na viditelném místě.

Jeřabina

Bývalo zvykem zasadit vedle domu jeřabinu, která podle předků chránila před nečistými silami. Také v domě je dobré rozvěsit několik větviček jeřabiny, zvláště nad dětskou postýlkou a vstupními dveřmi. Plody jeřabiny se na svatbě sypávaly do kapes a bot ženichovi, aby byl chráněn před uhranutím.

Ředkev

Skvělý ochránce domácího krbu. Je velmi užitečné mít v kuchyni na zdi obrázek této zeleniny.

Borůvky

Borůvky, stejně jako některé další druhy ovoce a zeleniny, například rajčata nebo ostružiny, patří k plodům ochranné magie. Pokud nechcete, aby vás doma navštěvovaly osoby, o které nestojíte, položte pod rohožku několik kuliček borůvky. Zároveň tím svůj domov chráníte před temnými silami. Sušené borůvky při sobě mějte i když jdete mimo dům. Ochrání vás před nepřáteli.

Kopr

Kopr chrání vnitřní svět a kladné emoce člověka. Krom toho čarodějnice nesnášejí vůni kopru, proto se člověk, který má při sobě několik větviček kopru, nemusí bát jejich zlých úmyslů. Zvláštní síla je připisována přezrálému kopru se žlutými vršky. Několik jich seberte, nalámejte a zašijte do řídké tkaniny. Mějte ji stále na skrytém místě při sobě. Můžete takový pytlíček také mít položený ve svém domě nebo bytě.

Bodlák

Abyste mohli využívat jeho kouzelných schopností, musíte kvítek bodláku uříznout v poledne před novoluním, usušit ho, namotat na něj svůj vlas a nosit ho všude s sebou. Má se za to, že působí, i když ho necháte doma na místě, kde trávíte nejvíce času. Chcete-li svůj domov ochránit před temnou silou a lidmi se zlými úmysly, stačí uříznout větvičku bodláku a usušenou ji připevnit nad vstupní dveře. Zachová to čistou energii domu i jeho obyvatelům.

=========
Amulety, talismany a předměty pro ochranu a pomoc
Co to je místo síly

Facebook AstroPlus.cz