Kouzelné vlastnosti zrcadel, o kterých jste nevěděli

Možná pro vás bude zajímavé přečíst si něco o tom, jaká kouzla v sobě ukrývají zrcadla a jak s tímto předmětem zacházet, aby vám nezpůsobil nic zlého.

Zrcadla jsou nenahraditelnou součástí domácích interiérů, které je dnes věnována zvýšená pozornost jako předmětu interiér dotvářejícímu a proměňujícímu. Zrcadlo se dnes nejenom věší na zeď, ale tvoří například dveře skříní, výplně různých polic, v módě jsou i zrcadlové stropy. Na koupelnové skříňce je zrcadlo samozřejmostí. A co teprve malá dámská zrcátka – ta jsou prostě nenahraditelným doplňkem každé kabelky. Provedení zrcadel je často vysoce designovou záležitostí, ať jsou zrcadla zasazena do rámu, nebo bez něj. Zkrátka – zrcadla jsou nejen potřebná, jsou také stále v módě a je to předmět velmi ceněný.

Moderní člověk, který dnes zrcadla v tak rozsáhlé míře používá, si často ani nevzpomene, že za dávných časů bylo zrcadlo pokládáno za magický předmět – jedni lidé ho nazývali darem bohů, zatímco jiní v něm viděli dílo pekelné. Nejspíš někde tady je třeba hledat důvod, proč jsou i dnes zrcadla zakázána v kostele. Zajímá vás, jaká kouzla v sobě ukrývají zrcadla a jak s tímto předmětem zacházet, aby nám nezpůsobil nic zlého?

Paměť zrcadel.

Od pradávných dob byli lidé přesvědčeni, že zrcadlo si dokáže všechno zapamatovat. Všechno, co zobrazilo, si uchová v paměti. Bohužel se však zatím lidem nepodařilo najít metodu, kterou by se ze zrcadel daly získat všechny informace, které se v nich mnohdy za stovky let nashromáždily. Existenci „zrcadlové paměti“ proto nelze ani potvrdit, ani vyvrátit.

Věštící zrcadla.

Mágové a čarodějové zrcadel aktivně užívali při svých tajuplných obřadech. Například známý středověký učenec Cornelius Agrippa (Heinrich Cornelius Agrippa z Nettesheimu, 1486-1535), autor jednoho z nejdůležitějších magicko-okultních děl „Okultní filosofie“, proslul tím, že s pomocí zrcadla údajně prováděl obřad, v němž člověk mohl spatřit toho, kdo je mu souzen, anebo svůj vlastní osud. Některá média provádějí podobné obřady i dnes, což jenom potvrzuje magické vlastnosti zrcadel.

Zrcadla v roli upírů.

Jak už bylo výše uvedeno, lidé se bohužel nenaučili získávat informace, které zrcadla během své dlouhé existence „vpila“. Nicméně však zrcadla dokáží velmi dobře uvolňovat tuto informaci samovolně. Právě toto je důvod, proč ezoterici nedoporučují mít doma zavěšená cizí zrcadla, zejména pak zrcadla starobylá, která nepochybně mají mnohasetletou historii. Nemůžeme ani tušit, kolika bolestí a neštěstí byla svědkem, kolik zla viděly tyto ozdoby interiéru a kolik negativních emocí do sebe mohly za uplynulá léta vstřebat. Když si nějakou takovou raritu zavěsíte doma na zeď, mohou vás zaplavit neskutečné nepříjemnosti, budete se střetávat s výtržnostmi, hádkami a neštěstím, které se vám i vašim blízkým, kteří s vámi sdílejí bydlení, budou dít stále častěji. A ještě hůř – pokud se budete do takového zrcadla pravidelně dívat, záhy zjistíte, že vás opouštějí životní síly.

Poznat, že za všechno může právě ono starobylé zrcadlo, můžete podle následujících příznaků. Když jste tomuto předmětu blízko, pociťujete chlad a potřebujete se tepleji obléci. Jestliže k takovému zrcadlu přiblížíte zapálenou kostelní svíčku, ihned zhasne. Vzácně se v takovém zrcadle může zjevit obraz dřívějších majitelů nebo událostí, kterých bylo svědkem. Pokud některý z těchto příznaků platí pro zrcadlo, které máte doma a delší dobu strádáte nějakým chronickým onemocněním a ztrátou sil, máte nejspíš doma zrcadlo, které je upírem.

Zrcadlo dokáže pohltit lidskou duši.

Od pradávných dob je zrcadlo pokládáno za bioenergetický nástroj, který je spojen se záhrobním světem. Mnozí lidé byli v této souvislosti přesvědčeni, že zrcadlo dokáže pohltit lidskou duši. To byl také důvod, proč v domě, kde někdo zemřel, se zrcadla zahalovala hustou látkou. Kdyby tohoto opatření nebylo, duše zemřelého by mohla v zrcadle uvíznout navždy.

Zrcadlo dokáže pohltit i člověka.

Tajuplný případ zrcadla vyrobeného francouzským výrobcem Louisem Arpem je více méně obecně znám. První oběť záhadně zemřela pár týdnů po koupi. Příčinu smrti se zjistit nepodařilo. To bylo v roce 1769. Další majitelkou honosně zdobeného zrcadla byla pět let nato mladá Marie Antoinetta. Zrcadlo muselo pryč – Antoinetta v něm zahlédla mladou ženu v bílých šatech, kráčející na popraviště. Smysl viděného nepochopila, ale vyděsilo ji to natolik, že se předmětu okamžitě zbavila. Obětí bylo však během staletí více. Zajímavostí je účast gestapa na vyšetřování zmizení jedné z nich z uzamčeného pokoje. To byl rok 1943. Vyšetřeno nebylo nic, na zrcadle se našly krvavé šmouhy a škrábance. Jeho majitelka zmizela. Gestapo zjistilo, že ze stejné místnosti, kde už tehdy zrcadlo viselo, zmizela deset let před tím dcera bývalého majitele domu. V roce 1997 francouzská policie oznámila, že zrcadlo by odcizeno z jejího skladu a varovala starožitníky před jeho koupí jako před koupí nebezpečného předmětu…

Rozbité zrcadlo – příčina neštěstí.

Člověk, který rozbije zrcadlo, se ocitá ve vážném nebezpečí. Podle pověry pokud vám upadne zrcadlo, ve kterém se právě odrážela vaše podoba, rozbili jste vlastně svého dvojníka a po dobu sedmi let vás budou pronásledovat všechna možná neštěstí a smůla. Pokud chcete podobným nepříznivým důsledkům nešťastné náhody zabránit, musíte střepy zrcadla pečlivě posbírat tak, aby se přitom v nich neodrážela vaše tvář, polít je vodou anebo je zalít černou barvou, uložit do plátěného pytlíku, zavázat a hodit do hluboké řeky.

V žádném případě se nedívejte do prasklého zrcadla! Prasklého zrcadla se musíte okamžitě zbavit. Pokud byste se této rady nedrželi, ohrožujete vážným způsobem svoji auru, která se každým dalším nahlédnutím poškozuje a ničí. Projevy s tím spojené jsou věčná únava, ospalost a ztráta zájmu o život. Pokud vás ani tyto signály nepřimějí, abyste se prasklého zrcadla zbavili, můžete se záhy střetnout se závažným onemocněním a budou vás tížit myšlenky na sebevraždu.

Dítě se nesmí do zrcadla ani podívat!

Velice rozšířená a pevná byla víra, že až do jednoho roku se dítě nesmí do zrcadla podívat. Je příliš malé a nemá tak pevnou ochranu, jakou mají dospělí, takže je proti negativním účinkům zrcadla bezbranné. Věřilo se, že dítě přestane růst. Že se mu budou dlouho a bolestně prořezávat zoubky, bude se svého odrazu bát a v důsledku toho špatně spát, takže propláče celé noci. Konec konců panovalo i přesvědčení, že dítě může v důsledku předčasného pohledu do zrcadla těžce onemocnět. Rodiče, kteří připustí, aby dítě takto malé do zrcadla pohlédlo, nesmírně riskují.

Před zrcadlem nesmíte spát ani jíst.

Ještě dneska je leckde možné zaslechnout upozornění od někoho ze starší generace – nejez před zrcadlem! Anebo – zrcadlo do ložnice nepatří! Jsou to staré, pevně usazené zvyky, vzniklé na základě pověry, že když budete před zrcadlem jíst, můžete zároveň s jídlem spolknout vlastní paměť a svoje štěstí. Zvláště nebezpečné je jíst před zrcadlem pro ženy. Příslušnice krásného pohlaví by totiž údajně v důsledku takové neopatrnosti mohly o svoji krásu přijít.

Ostatně, s něčím z těchto tvrzení už souhlasí i vědci. Například profesor Ata Jami z Floridské univerzity experimentálně zjistil, že když se na sebe člověk dívá, zatímco konzumuje něco nezdravého, jídlo mu daleko méně chutná. Provedené experimenty potvrzují, že konzumace potravy před zrcadle zhoršuje trávení a brání jejímu normálnímu vstřebávání.

Pokud stojí toaletka se zrcadlem nebo skříň vybavená zrcadlovými dveřmi přímo proti posteli, je dobře na noc zrcadla zahalovat hustou tkaninou. Všichni stoupenci okultních věd pokládají zrcadlo za vstupní bránu, za jakýsi přechod mezi světem živých a světem mrtvých. Usínáte-li tedy před zrcadlem, riskujete, že ve spaní neuvidíte sladké sny, ale skutečné noční můry. Navíc vás budou trápit bolesti hlavy. Ze stejných důvodů byste se od půlnoci nejméně do tří hodin ráno neměli do zrcadla dívat, zvláště pokud do něj svítí Měsíc. Podle staré víry je v tento čas možné v zrcadle zahlédnout ďábla.

Zrcadlo je špatný dar.

Zrcadlo nesmíte darovat, tím spíše pak přijmout jako dar. Jestliže uvážíte, že zrcadlo je jedním z nejoblíbenějších atributů mágů a čarodějů, s jehož pomoci lze někoho uhranout nebo uřknout, musíte dojít k závěru, že jako dar bude tento předmět vždycky brán nejednoznačně. Jen si zkuste představit, co by si mohli pomyslet lidé, kterým jako dárek přinesete zrcadlo. A jak vy sami byste přijali takový dar? Kvůli vlastní bezpečnosti se takových darů rozhodně zřekněte.

Jestliže vám zdvořilost nedovoluje takový dar odmítnout, ponořte zrcadlo na několik minut pod tekoucí vodu, poté ho uložte do krabice a zasypte vrstvou soli. Po třech dnech sůl vyhoďte a zrcadlo dobře opláchněte vodou. Tímto obřadem jste předmět očistili a zbavili ho magické moci. Dále už ho budete moci používat bez obav.

Zrcadlo jako ochranný amulet.

Nebylo by však správné propadat domněnce, že se zrcadlem jsou spojena jenom samá varování. Při správném používání vám tento předmět může udělat dobrou službu. Jestliže například doma nebo v zaměstnání ustavičně narážíte na lidi, kteří jsou negativně naladěni a zbavují vás energie, můžete si z věcí, které máte po ruce, vyrobit amulet.

Vezměte nevelké zrcátko a na pár minut ho držte v proudu tekoucí vody. Potom přejeďte zrcadlící plochou nad plamenem, abyste z něj setřeli veškeré informace, které kdy odráželo. Pak se upřeně do zrcadla zahleďte, aby v něm bylo dobře vidět vaše oko, potom tento teď už magický předmět zachyťte v nějakém rámu nebo obrubě a zavěste na šňůrku. Tento amulet noste zavěšený pod oblečením na prsou, aby ho nikdo neviděl. Čištění zrcadla a zaměření na své oko provádějte nejméně jednou týdně.

Zrcadlo sloužící k obnově biopole.

Není tajemstvím, že většina nemocí se v organismu rozvíjí na pozadí narušené energetické rovnováhy. Jakýkoli neduh tak či onak vypovídá o tom, že energetická úroveň organismu klesá a potřebuje okamžitou obnovu. Budete k tomu opět potřebovat nevelké zrcadlo kulatého tvaru. Očistěte ho tekoucí vodou a plamenem a potom ho umístěte do dřevěného rámečku, na jehož zadní straně upevníte magnet. Na zrcadlící plochu zrcadla nakreslete černým značkovačem pěticípou hvězdu.

Získali jste tak magický předmět, kterým můžete obnovovat vlastní biopole. Za tím účelem držte zrcadlo pár centimetrů od těla a plynule jím přejíždějte nad každým životně důležitým orgánem v místech, která jsou podle vašeho názoru nejvíce citlivá. Tento rituál provádějte každý den před spaním. Už po týdnu pocítíte, že se váš celkový tělesný pocit začal zlepšovat.

Jak nabít zrcadlo energií.

Nejpodivuhodnější je, že každé zrcadlo, které doma máte, se pro vás může stát zdrojem pozitivní energie, zvláště v zimním období, kdy je slunce na obloze jen málo. Proto vyneste zrcadlo v létě ven nebo ho postavte na balkon či do okna a vystavte je na několik hodin slunečním paprskům. Náboj životní energie, který zrcadlo vstřebá, vám bude dodávat svěžest a radost v průběhu celého chladného ročního období.

=========
Iluze času
Touha poznat svět, ve kterém žijeme

Facebook AstroPlus.cz