Jak drahokamy působí na člověka


Vhodně vybrané šperky nejsou jenom zlepšením celkového obrazu. Každý z drahokamů vládne osobitou energií. Proto jimi můžeme na jedné straně posílit své osobní vlohy a intuici, na druhé však, pokud bychom delší dobu nosili na těle nesprávný kámen, můžeme si způsobit také škody. Přečtěte si, co je třeba vědět, než si budete vybírat nějaký klenotnický kousek.

Při nákupu v klenotnickém obchodě je třeba se především uvolnit, nebýt nervózní, svěřit se své intuici a snažit se procítit každý kámen. Nespěchejte s nákupem, lepší je uléhat s myšlenkou na nějaký konkrétní kámen a teprve další den si ověřit, zda dojem zůstává týž a kámen i dál budí stejně silné příjemné pocity.

Existuje názor, že kameny předurčené jako talismany začínají fungovat až za dva tři roky. Takže to chce trpělivost. Pokud jste nějaký klenot zdědili nebo neznáte jeho historii, je rozhodně třeba ho očistit. Ponořte kámen na pár minut do vody, to ho zbaví informace, která se na něm po všechna uplynulá léta usazovala. Ještě lepší je odnést takový kámen do přírody, do lesa nebo na říční břeh. Také tam se může očistit a nabít pozitivní energií.

Nekupujte kameny poškozené. Velká i menší prasklina mohou být příčinou, že se v něm nashromáždilo příliš velké množství negativní energie.

Jak si vybrat správný kámen podle měsíce narození

K lidem narozeným v lednu se nejvíce hodí horský křišťál nebo hyacint (zirkon), k těm únorovým zas safír a apatit. Pokud jste se narodili v březnu, jsou vašimi kameny jaspis a korál. Ty, kteří se narodili v dubnu, udělají šťastnými karneol a chrysolit, v květnu – achát a modrý topaz. Smaragdy a malachit posílí energii lidí narozených v červnu, rubín a granáty jsou kameny lidí červencových. V srpnu narození ocení sílu jantaru a diamantů, zářijoví zrozenci kočičího oka (berylu). Říjen je měsíc briliantů a turmalínu, listopad labradoritu a čaroitu. K těm, kdo se narodili v prvním měsíci zimy, se nejlépe hodí achát a perleť.

Jak vybrat správný kámen podle jeho příznivých účinků

Granát zlepšuje krevní oběh a celkové zdraví.

Topaz je minerálem krásy, volnosti a síly charakteru.

Chrysolit je známý jako kámen plodnosti, lásky a ženské síly.

Perly uzdravují a blahodárně působí na psychiku.

Citrín (odrůda křemene) zlepšuje intuici, zvláště pak v milostných záležitostech.

Rubín je kamenem věrnosti a účinným talismanem pro příbuzné a blízké osoby.

Onyx (druh chalcedonu) je energeticky nejsilnější minerál. Chrání před uhranutím a svého majitele obdařuje silou ducha.

Safír se hodí pouze k osobám křišťálově čistého ducha. Nesnese špatné myšlenky a obrátí je proti svému majiteli.

Hematit vyjevuje povahové slabosti lidí, proto se také hodí pouze těm, kdo jsou si pevně jisti svojí spořádaností.

Smaragd zbavuje svého majitele depresí a sklíčenosti a jeho organismu dodá správný tonus.

Zdá se tedy, že drahokamy jsou záchranou při všech možných trablích. To ovšem neznamená, že byste se měli vydat z prostředků, jen abyste jich nashromáždili co nejvíc. Naopak. Kameny jsou velmi žárlivé a jako talisman je lépe vybrat si jen jeden a zůstat mu věrný.

==========
Mělo by vám být lehko
Setření karmy

Facebook AstroPlus.cz